LG HT903TA-DP Problem

kris197

New member
Witam forumowiczów mam pytanie odnośnie kina domowego wymienionego w tytule postu a mianowicie poprosił mnie dziś kuzyn o radę jak podłączyć zewnętrzny odtw. Bluray LG niby proste podłączyć pod wejście HDMI w kinie i po sprawie ... niestety mimo wszelkich prób nie udało się uzyskać obrazu ani audio na tv :( mało tego w kinie jest opcja podłączenia pod USB np.pendraiva i żeby uzyskać obraz z tego nośnika należy uaktywnić w menu kina input USB i wszystko gra ale co zrobić by kino odebrało i przekazało sygnał z odtw.BR ? zaznaczam że niema żadnej opcji typu HDMI IN czy coś w tym stylu ... ma ktoś jakieś sugestie Panowie ? :(
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Ale jakim cudem podłączając po HDMI out odtwarzacz Blu Ray zewnętrzny chciałeś uzyskać obraz i dźwięk skoro chcesz wprowadzić sygnał, czyli potrzebujesz wejścia (HDMI IN). Chyba, że mówisz o sytuacji podłączenia kina do TV, bo napisałeś tak jak byś miał dodatkowy odtwarzacz i chciał go podłączyć do kina, a później do TV. A żeby pokazał obraz z USB po prostu trzeba wybrać jako źródło USB (przycisk func.).
 
Ostatnia edycja:

kris197

New member
Ale jakim cudem podłączając po HDMI out odtwarzacz Blu Ray zewnętrzny chciałeś uzyskać obraz i dźwięk skoro chcesz wprowadzić sygnał, czyli potrzebujesz wejścia (HDMI IN). Chyba, że mówisz o sytuacji podłączenia kina do TV, bo napisałeś tak jak byś miał dodatkowy odtwarzacz i chciał go podłączyć do kina, a później do TV. A żeby pokazał obraz z USB po prostu trzeba wybrać jako źródło USB (przycisk func.).

Kolego dzięki za odp. ale proszę czytaj ze zrozumieniem ja wyraźnie napisałem że chcę podłączyć zewnętrzny odtw BR siłą rzeczy podłączam pod wejście IN w kinie a Out do TV i niema do wyboru w menu kina jako wyboru źródła sygnału HDMI IN jak ma to miejsce w wielu innych sprzętach a USB podałem jako przykład bo taką opcje posiada jednak ona nijak się ma do tematu
 

Jok3r

New member
Bez reklam
W instrukcji obslugi niby jest napisane, że jest takie źródło jak HDMI IN i że właśnie je należy wybrać wybierając je przyciskiem input, więc nie mam innego pomysłu oprócz jeszcze takiego, że kabel jest zepsuty.
 
Ostatnia edycja:

kris197

New member
W instrukcji obslugi niby jest napisane, że jest takie źródło jak HDMI IN i że właśnie je należy wybrać wybierając je przyciskiem func, więc nie mam innego pomysłu oprócz jeszcze takiego, że kabel jest zepsuty.

Wiem że właśnie tak podaje instrukcja problem w tym że w menu kina niema takiej opcji ... więc co HDMI IN w tym kinie jest atrapą :) ? czy coś nie tak z oprogramowaniem kina ? że brak tej opcji ? a kabel jest dobry bo sam BR podłączony bezpośrednio pod TV działa :)
 

Jok3r

New member
Bez reklam
No dziwna sytuacja... Chyba, że może jest jeszcze jakaś opcja gdzie się włącza to HDMI IN, bo może na początku jest nie zdeklarowane, ale to by było bynajmniej dziwne.
 
Do góry