LG DP1 & WD TV Live Hub & xTreamer Prodigy

TurboDymo

New member
Witajcie,
wybieram sobie playerka - po miesiącach poszukiwań "moje typy" w nagłówku.
Zaznaczam, że jestem totalnym "lajkonikiem" w tym temacie...
Oczywiscie do LG DP1 dokupiłbym jakiś dysk np. Synalogy podpiety pod router,
przy WD... dysk mam wewnątrz...
...a wczoraj patrzę, a tutaj pojawiło się coś takiego Xtreamera - Prodigy (można podparzeć na stronie firmowej xtreamera) , pewnie za miesiac będzie mozna i u nas kupić...


i mam zagwozdkę... co powiecie tym>?


czy w ogóle korzystacie z treście internetu VOD? bo z tego co wiem to póki co (prócz tego xtreamera) playerki nie maja takiej funkcjonalności - magnavideo, iplex, kinoplex itp. - czy tutaj naprawdę lepiej inwestorać w HTPC? Ale to znowy wszystkie "uroki" PC-ta - długie uruchamienie, co chwila coś w systemie się pogrzebie, jakies antyvirusy, źre toto prądu...

Co poradzicie mi w moich rozterkach? Doradzicie jakiś player, a moze w ogóle wystraszycie mnie do tego tematu?
 

Jawosz

Member
Mam podobny problem, ale oprócz tych co wymieniles bralem jeszcze pod uwagę Hyundai MBox TP01.
Czekam na odpowiedzi i opinie uzytkowników ;-)
 

beren1

New member
To już jest 3 zainteresowanych od kilku dni miele wszystko w tym temacie. Do tego zastanawia mnie eGreat R200, LG WIFI, fajnie tylko wolę dysk do środka i naczytałem się o wielu problemach z tym urządzeniem ma wyjść jakiś firmware nowy bo się linie z tekstem krzaczą. Hyundai MBox no to najciekawsze cudo tylko np. p500 który biorę pod uwagę ma starszy chipset. Choć jak ktoś mi napisał chipset to tylko sprzęt a za Hyundai napisy TXT i firmware na bieżąco rozwijany. Ciekawym tematem jest IcyBox MP3011HW jednak jedni polecają inni piszą że shit, i na końcu mało znana ARIVA 200A na chipsecie ATMEL, czyta TXT, nie obsługuje VC1 jakiś kodek microsoftu bluerayowy, ale z czym to się je i jakie mogą być problemy hmmm za słaby w tym jestem. Chciał bym popcorna 200 ;) ale to już troszkę za wiele kaski. Więc jak byłby jakiś miły użytkownik który by dopomógł w wyborze sądzę, że nasza trójka będzie wdzięczna. :-D


co do prodigy

http://deals.xtreamer.net/Weekly-Deal.aspx
 
Ostatnia edycja:

TurboDymo

New member
To już jest 3 zainteresowanych od kilku dni miele wszystko w tym temacie. Do tego zastanawia mnie eGreat R200, LG WIFI, fajnie tylko wolę dysk do środka i naczytałem się o wielu problemach z tym urządzeniem ma wyjść jakiś firmware nowy bo się linie z tekstem krzaczą. Hyundai MBox no to najciekawsze cudo tylko np. p500 który biorę pod uwagę ma starszy chipset. Choć jak ktoś mi napisał chipset to tylko sprzęt a za Hyundai napisy TXT i firmware na bieżąco rozwijany. Ciekawym tematem jest IcyBox MP3011HW jednak jedni polecają inni piszą że shit, i na końcu mało znana ARIVA 200A na chipsecie ATMEL, czyta TXT, nie obsługuje VC1 jakiś kodek microsoftu bluerayowy, ale z czym to się je i jakie mogą być problemy hmmm za słaby w tym jestem. Chciał bym popcorna 200 ;) ale to już troszkę za wiele kaski. Więc jak byłby jakiś miły użytkownik który by dopomógł w wyborze sądzę, że nasza trójka będzie wdzięczna. :-D


co do prodigy

Xtreamer Deals - Xtreamer Prodigy for 50? only!


Kaski jak kaski...

ten "prodiź" xtremaera też pewnie będzie > 1.000zł, a kupic jeszcze trzeba dysk...
...a LG DP1 cena okej, ale do tego jakiś dysk sieciowy 1TB za około 450zł, albo Synalogy NAS + dysk - to wyjdzie nawet drozęj...
 

TurboDymo

New member
Kryteria:

a więc co wg mnie powinien odtwarzać lub mieć odtwarzacz (prócz standardowych spraw):
  • mozliwość podłączenia klawiatury qwerty - bez niej youtube jest "kulawe",
  • możliwość odtwarzania sieciowo tresci HD np z Youtube (podobno to jest blokowane przez samo youtube... nikt tego nie "obszedł")?
  • posiadać klienta Bittorent, by te "legalne inaczej" treści sam ściągał i nie trzeba było męczyć w tym czasie kompa:),
  • odtwarzać rmvb (jest troszke treści w tym formacie, a format fajny.. bo pliki małe:)),
  • puszczać dźwięk DTS i HD przez HDMI do ampitunera,
  • i ideałem byloby gdyby miał jakąś przeglądarkę internetową (ale tu już "obcieram" się o HTPC)...
...niby zbliżony jest xtremer prodigy, choć nie widzę w nim klienta torrent (chyba popcorny to mają...), z drugiej strony jak jego cena bez dysku przekroczy te 800-850zł, do tego trzeba dokupić dysk z 2TB to cena niebezpieczenie się zblizy do takiego poziomu, że opłacalne będzie złożenie sobie dobrego HTPC....
 

Hinek

New member
Cała masa rzeczy na YT i tak jest zablokowana dla odtwarzaczy sieciowych i telewizorów - tak że opcja YT jest i tak mało przydatna. Używanie klienta Bittorent z odtwarzacza jest proszeniem się o kłopoty - bo nie można użyć PeerBlocka...Warto pamiętać o tym :)
 
Do góry