LG Display jest królem sprzedaży paneli Ultra HD na świecie.

bluray

Banned
Stawiam tezę:
Ekrany 4K mają jeszcze problemy z mocą procesorów do obrobienia w realtime "gęstego" video.

Póki co widać raczej słabe parametry. Górą obsługa matryc HD.

W podsumowaniu:
[1]
Niech najpierw doprowadzą do perfekcji technologię HD TV.
Bo mistrzowskich realizacji jest jak na lekarstwo.
[2]
I niech te procki będą w stanie obsłużyć 60 fps. 1920 x 1080.
Bo tędy droga, a nie zwiększanie ilości pikseli.
[3]
I niech zlikwidują smużenie.
[4]
I niech wprowadzą kolor czarny bez sztuczek z wygaszaniem itp. ... (OLED).

To są dziś główne zadania dla ekranów.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
4K to na razie jest marketing. Oglądaliście materiały, na których obrazy szybko się przemieszczają? Spadek rozdzielczości w ruchu jest obecnie aż nadto widoczny. Do tego idealnie nadawałaby się plazma, ale cóż... ten temat umarł śmiercią kliniczną. Nawet OLED ze sterowaniem 'sample and hold', czyli podobnym do LCD nie będzie tak dobry w ruchu, jak plazma.

A potem wyskoczy taki Samsung, LG lub inny producent z demo, które wyświetla zdjęcia lub wolno przesuwające się panoramy i ludzie ze szczęścia będą sikali pod siebie.



A ja zauważyłem na demach 4K , zawsze obraz jest przyśpieszony***ch na ulicy, niebo itp. przyśpieszone tempo
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Te przyspieszone dema to sklejki z fotografii a nie filmu, by uzyskał wyższą dynamikę obrazu dzięki szerszej rozpiętości tonalnej.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Chłopaki, czy Wy uważacie, że tylko w domach ludzie mają większe TV? Dziś 46-55" zaczyna być standardem w blokach i pokojach 17-20 m2. Mieszkańcy bloków są niejednokrotnie nieprzeciętnie majętni i wydają kasę na taki właśnie sprzęt.

Faktycznie Ci co maja salony w blokach po 17 m to muszą być niesamowicie bogaci w stosunku do ludzi którzy maja domy szczególnie mam na myśli tych którzy mieszkają tak powiedzmy w okolicy do 50 km od dużego miasta.. Zresztą najlepszym sposobem jest np sprzedać mieszkanie w bloku i kupić dom i każdy sam może się przekonać ile kosztuje dom i jego utrzymanie a ile kosztuje mieszkanie w bloku...
Ale to nie o to chodzi bo znam takich co mieszkają w 50 m a np a jeździ nowym dobrze wyposażonym BMW 3 - ale o to chodzi w życiu ?

Kilka razy przytaczałem sondaż z tamtego roku odnośnie ile calowy tv posiada Polak - średnia wyszła około 42 cali, nadmieniam to średnia - a Ty piszesz jak to niby w naszych mieszkaniach ( w salonach 17 m) będzie standardem tv o wielkości 55 cali.

Znam Pana osobiście który mieszka właśnie w niecałych 60 m a sprzęt do stereo ma za około 200 tyś, tylko ten ktoś wszystkie pieniądze kładzie w to hobby i od 15 lat nigdzie nie był poza Warszawą...

Generalnie wg mnie myślę że to nie ma znaczenia gdzie kto mieszka tylko jakie ma priorytety w życiu i na co może wydać pieniądze, choć niewątpliwie jeśli weźmiemy pod uwagę przeciętnego Kowalskiego który ma normalne mieszkanie w bloku i takiego samego Kowalskiego który ma normalny dom to myślę a nawet jestem przekonany że ten z domu w 90% nie jest biedniejszym człowiekiem... Dlatego uważam że na chwilę obecną w Polsce jest to duży problem że ludzie w domach są pozbawieni szybkiego internetu a to są potencjalni klienci...

Cammeron jest wielkim przeciwnikiem kinowych 24 fps i judderowej drgawki. Ja zresztą także.



Hobbit pierwsza część była w 48klatkach (tylko kina) niebawem będziemy to mieli ale w domu;) tak jak Atmos.A mi to lotto.Czekam na 4K wideo i to się teraz liczy tylko aby format zaistniał na wakacje 2015 .Auro 3D i DTS UHD na mnie to już nie działa.Fajnie ktoś napisał na konkurencyjnym forum. " nawet jeśli coś nowego wymyślą, na obecną chwilę jak odpalę koncert Blu RAy DTS HD z blu ray Pionnera i puszczę na końcówkę mocy to aż dreszcze po plecach przechodzą, więcej mi nie potrzeba" jakość Audio się nie poprawi , będą kanały tylko kolejne się pojawiać aż dojdziemy do magicznej bariery 22.2

Hobbit II tez był w 48 klatkach i Hobbit III podobno tak samo będzie...


Kolego ROBERTUSS - daleko mieszkasz od dużego miasta, czy też mieszkasz w mniejszym mieście, a tak nazwałeś swoje miasteczko ? Ewentualnie może masz blisko nadajnik? Bo prędkość masz niezłą netu ...
 
Ostatnia edycja:

quasimodek

Member
Bez reklam
Lolek, to że ktoś mieszka w bloku nie jest wyznacznikiem jego statusu majątkowego. Dochodzą jeszcze kwestie wygody i bliskości do centrum. Armanig na biednego nie wygląda a w bloku mieszka i zawyża średnią krajową " naszych TV. Średnio ja i Armanig mamy 60" ekrany :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek, to że ktoś mieszka w bloku nie jest wyznacznikiem jego statusu majątkowego. Dochodzą jeszcze kwestie wygody i bliskości do centrum. Armanig na biednego nie wygląda a w bloku mieszka i zawyża średnią krajową " naszych TV. Średnio ja i Armanig mamy 60" ekrany :)

Kolego a gdzie ja napisalem że ludzie mieszkający w bloku to są biedni? Bo tak by należało przetłumaczyć to co napisałeś..Czy w dzisiejszych czasach człowiek biedny może sobie kupić mieszkanie a już nie wspomnę o kupnie mieszkania w dużym mieście ? Nawet podałem dwa przykłady które o tym nie świadczą, a choćby i Twój przykład z naszym Kolegą z forum. Ja mam wyłącznie na myśli że ludzie mieszkający w domach znacznie więcej wydają na utrzymanie domu i posesji ( ogródek itp sprawy) od kogoś kto mieszka w bloku. Więc idąc tym tokiem rozumowania i patrząc na tych ludzi których znam , których widzę mieszkających w domach gdyby chcieli myślę że w większości wypadków mogliby na pewno nie mniej sobie pozwolić na zakup sprzętu, co nie zmienia faktu że ludzie mieszkający w blokach również mogą wydawać pieniądze na sprzęt i to dobry sprzęt. Ale co najważniejsze i o co mi chodziło to fakt że ludzie mieszkający w domach są drugiej kategorii pod względem szybkości netu a to są ludzie jakby nie patrzeć którzy byliby potencjalnie chętnymi na taki net... Dlatego przy treściach 4k na pewno net nie jest rozwiązaniem najlepszym...
 
Ostatnia edycja:

quasimodek

Member
Bez reklam
Kolego a gdzie ja napisalem że ludzie mieszkający w bloku to są biedni? Bo tak by należało przetłumaczyć to co napisałeś..Czy w dzisiejszych czasach człowiek biedny może sobie kupić mieszkanie a już nie wspomnę o kupnie mieszkania w dużym mieście ?

Z tego można wywnioskować co miałeś na mysli dlatego tak napisałem.


Faktycznie Ci co maja salony w blokach po 17 m to muszą być niesamowicie bogaci w stosunku do ludzi którzy maja domy szczególnie mam na myśli tych którzy mieszkają tak powiedzmy w okolicy do 50 km od dużego miasta.. Zresztą najlepszym sposobem jest np sprzedać mieszkanie w bloku i kupić dom i każdy sam może się przekonać ile kosztuje dom i jego utrzymanie a ile kosztuje mieszkanie w bloku...

Jakby nie patrzeć mieszkanie w podobnej lokalizacji zawsze wyjdzie taniej za m2 niż dom stojący przy tej samej ulicy. Ale fakt jest taki że często posiadacze domów są poszkodowani pod względem dostępności dobrych ofert na szybki internet. A wynika to z prostego powodu. Koszt pociągnięcia kabla do bloku z np. 20 mieszkaniami jest taki sam jak do domu jednorodzinnego (oba przy tej samej ulicy) więc providerzy ciągną tam gdzie z jednego przyłącza wyciągną więcej dudków.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To ja napisałem, że majętni wyprowadzą się z blokowiska.

Bo taka jest kolej rzeczy.

100% racji bo takie jest życie w większości wypadków ludzie wolą domy bo dają większą wolność i wygodę, a już nie wspomnę o takich ludziach co mają szczęście to że od zera sami projektują od domu po ogródek...
Oczywiście nie mówię o przypadkach apartamentowców bo jakby było mnie stać na taki apartament z ze 100-120 m do tego ( 20 metrowy taras) i utrzymać takie mieszkanko to niewątpliwie już bym się zastanawiał... bo w czymś takim film jak chcę obejrzeć po 22 to myślę że nie ma problemu przy odpowiedniej głośności :) czy też zrobić imprezę i żeby nie przychodzili mi ochroniarze i nie straszyli Policją... Wszystko ma swoje plusy i minusy ale osobiście mówię tak że jak się ktoś przeprowadzi do domu to już powrotnej drogi nie ma ... chyba że będąc na emeryturze i chce się być w mieście bo wiadomo że jednak do wszystkiego jest bliżej to wtedy co innego...
To tak jak Armanig chyba powiedział i zresztą nie tylko on że jak ktoś raz przesiądzie się do automata to już nigdy nie kupi samochodu z manualną skrzynią i to jest 100% prawdy- pomimo że 10 lat temu w życiu bym tego nie powiedział..


QUASIMODEK A odnośnie netu dobrze wiem ile kosztuje pociągniecie kabla bo pisałem wczesniej nie wiem czy czytałeś ile ode mnie chcieli za światłowód ... powiedziałem im żeby trunek zmienili który piją... Dlatego mi cały czas chodzi o ten fakt że traktują wszystkich co mieszkają w domach jak ludzi którzy by w Aryce mieszkali, a niewątpliwie wiele z tych osób chętnie przytuliłoby taki net...
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
Kolego ROBERTUSS - daleko mieszkasz od dużego miasta, czy też mieszkasz w mniejszym mieście, a tak nazwałeś swoje miasteczko ? Ewentualnie może masz blisko nadajnik? Bo prędkość masz niezłą netu ...

Prędkość jak prędkość , 10 mega mam , liczy się chęć , zapał , siła woli , kapujesz?:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Prędkość jak prędkość , 10 mega mam , liczy się chęć , zapał , siła woli , kapujesz?:)

Kapuje Kolego... U mnie pomimo że 7-8 km od granicy Wawy mieszkam ale są lasy to różnica między 3g a LTE nie jest duża... dlatego mówię dla mnie muszą być filmy 4k na płycie a nie poprzez net i myślę że nie tylko dla mnie tylko dla większości rodzin mieszkających w domach.. Dlatego na pewno tv 4k nie pomoże net... to nie jest lekarstwo..
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Kapuje Kolego... U mnie pomimo że 7-8 km od granicy Wawy mieszkam ale są lasy to różnica między 3g a LTE nie jest duża... dlatego mówię dla mnie muszą być filmy 4k na płycie a nie poprzez net i myślę że nie tylko dla mnie tylko dla większości rodzin mieszkających w domach.. Dlatego na pewno tv 4k nie pomoże net... to nie jest lekarstwo..

Ja już pisałem ale powtórzę.Czekam na fizyczny nośnik 4K.A dylematy czy TVP będzie takie coś nadawać czy nie , czy dziś jest 1080i to mnie akurat nie interesuje.No i projektor 4K poniżej 5 tysięcy jakby się ukazał to będzie pięknie.No ale potrzeba na to czasu
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Nieźle rozwijamy OT, więc może przejdźmy z tematem na forum mieszkaniowe. Na podsumowanie swoich spostrzeżeń napiszę jednak, że zawodowo zaglądam rodakom do mieszkań (w blokach różnego sortu) i konkluzja jest taka, że naprawdę majętni mieszkają w domach w mieście a nie na wsi. Ci mniej majętni wybierają apartamenty, a ci co mają dość blokowisk sprzedają mieszkania i niewiele dokładając kupują domy w podmiejskich wsiach (np ja). Choćbyście nie wiem jak zaklinali rzeczywistość to nie zmieni faktu, że odkąd można oglądać rożne rzeczy w necie, telewizja w kablówkach cieszy się mniejszym zainteresowaniem.
Poza tym Lolek przeczysz sam sobie. Skoro ludzie w blokach wydają mniej na utrzymanie swoich siedlisk to znaczy, że mają więcej kasy na zbytki... Poruszam się w środowisku umiarkowanych milionerów i tylko kilku z nich ma ochotę stać w korkach by dojechać z domku do pracy w W-wie. Jeden wrócił do W-wy bo miał już tego dość...
Reasumując: w blokowiskach mieszkają wystarczająco majętni ludzie by w razie potrzeby wykorzystać potencjał kablówek do oglądania 4k.
PS Większość kablówek w Europie i Stanach przechodzi na streaming...
 

bluray

Banned
Starałem się uporządkować temat 4K od strony ilości potencjalnych odbiorców.
Czy ktoś ma dane ile jest gospodarstw domowych w Polsce ?
Chyba 12 mln.
W każdym co najmniej jeden TV.

USTALMY jaki procent ma net 4K następujące opcje:


- szybkiego neta pod 4K,
- bez limitu ilości danych (zjadam mój przydział LTE PLUS na YT HD w jeden dzień)
- bez ponoszenia dodatkowych kosztów z tytułu przekroczenia ew. limitu.
Czyli zastosowałem trzy filtry.
Brak danych. Jeżeli je macie to napiszcie.

Więc improwizuję krewendę:

Pierwszy filtr:
Taki net mają wyłącznie okablowani wysokiej klasy siecią.
Jest ich 5 % (?).

Drugi filtr:
Ilu z nich zakupiło opcję szybkiej transmisji ?
Zakładam, że 10%.

Trzeci filtr:
Kolejna bramka to ilu odbiorców w tej już maleńkiej grupce interesuje się 4K.
zakładam, że 1 %. Chyba przesadziłem (?!).

Teraz czas na podliczenie wyników;
12 mln x 5% = 0,6 mln
0,6 mln x 10% = 60 tyś.
60k x 1% = 600 potencjalnych klientów na 4K.

Czwarty filtr:
Ilu już ma lub się zdecyduje w 2014/2015 na zakup sprzętu - TV 4K ?
zakładam 40%.
Więc wniosek finalny jest taki:
Rynek 4K via internet to w Polsce grupa 240 osób.

Czyli jednak nośnik BD UHD będzie podstawą !
A to dopiero w 2016.
Wtedy właśnie okaże się, że nie ma chętnych na publikowane 4K.


Dokładnie tak jak było / ma miejsce z 3D.
Bo ja mam ochotę zobaczyć muzę na żywo ale w kategorii JAZZ ELECTRIC.
Grudzień 2014 - oferta ZEROWA !!!


- aktywne to masakra dla dzieci (moje słynne zapytanie: CZY ZAŁOŻYSZ 3d okulary własnemu ).
- treści w 3D jak na lekarstwo i nic się w tej sprawie nie już nie stanie.

ps:
Jak pisałem mam świetny na wsi LTE.
Teraz gdy to piszę to 77 Mb/s:
Speedtest.net by Ookla - My Results
Mój "THE BEST" 94,5 Mb/s:
Speedtest.net by Ookla - My Results


Czyli potencjalnie z 4K mam spoko ale jestem w grupie, która nie zapłaci operatorowi ani złotówki za dodatkowy transfer.
Mam optymalne środowisko dla LTE. Maszt 1200 m. Widzę go bez przeszkód terenowych.
Minimalna ilość współ-odbiorców w rejonie Serocka. Żyć nie umierać !
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Bluray miałem Cię za rozsądniejszego człowieka. Czy fakt, że mieszkacie w domkach odizolował was od rzeczywistości? Dostęp do kablówek ma obecnie ok 5 mln lokali. Minimalne transfery to obecnie poziom 20 MB/s jednak w większości przypadków możemy mówić o 30 w UPC i 40 w Vectrze a to już blisko 2 mln aktywnych łącz. Dodam, że przy kodekach dla 4k to już transfery akceptowalne. W przyszłym roku ceny odbiorników 4k zejdą do poziomu takiego, że nie będą one kaprysem dla bogaczy lecz alternatywą dla każdego. Sądzę, że różnica cen miedzy podobnymi modelami FHD i UHD wyniesie ok 20%.
260 osób, o których piszesz to chyba tylko mieszkańcy mojego blokowiska. A jest ich w Polsce sporo... blokowisk oczywiście.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bardzo dobrze napisane Kolego Bluray i to są właśnie realia ludzi mieszkających w domach i Twoje warunki Kolego to niemalże jakbyś wygrał 6-tkę w lotto, a ile osób w domach może się takimi warunkami pod względem netu pochwalić. Podstawą jest a właściwie będzie płyta a nie net dla filmów 4k. Tak jak pisałem kiedyś że byli i są tutaj ludzie którzy kilka lat temu pisali że za 3-4 lata nie będzie w sklepach płyt cd, płyt dvd, bluray itp. i dożyliśmy dzięki Bogu i wszystko dalej jest a jeszcze są płyty winylowe które całkiem całkiem się sprzedają pomimo że nie są tanie...'
Jedynie co nie do końca się zgadzam z Tobą to odnośnie aktywnych 3d - rozmawiałem z bardzo dobrym lekarzem - okulistą (na co dzień pracujący w jednej z najlepszych klinik okulistycznych w Niemczech, zresztą już kiedyś o tym pisałem) i tenże lekarz powiedział że robili badania różne pod względem 3d i on uważa (zresztą nie tylko on) że okulary aktywne dla dziecka powyżej 8-9 lat jeśli raz na jakiś czas sobie dziecko obejrzy to nie wpływa to na jego wzrok. Nigdy nie spotkał się z wynikami które by mówiły o tym że cos takiego wpływa źle na wzrok dziecka....Oczywiście pasywne okulary dla dziecka są lepsze ale nie zmienia to faktu jeśli nasza pociecha raz na tydzień-dwa coś obejrzy w okularach aktywnych to nic złego się nie stanie..
Również pytałem się o 4k i jak ludzkie oko jest w stanie zobaczyć różnicę to również jednoznacznie powiedział że to jeden wielki pic - chyba że mówimy o tv w dużych rozmiarach to co ja pisałem nie raz... w przeciwnym wypadku ( jeśli tv będzie mały w stosunku do odległości) fizycznie oko nie jest w stanie rozróżnić podwyższonej jakości obrazu - bo coś takiego tylko potrafią np. orły a ludzie jakby nie patrzeć nie są orłami..

Za dwa trzy lata wszyscy którzy będą zmieniać tv swoje będą mieć pewnie tv 4k bo taka będzie kolej rzeczy, innych tv będzie jak na lekarstwo, ale w większości wypadków mało kto swój dobry czy bardzo dobry tv FHD będzie wymieniał po dwóch latach specjalnie żeby mieć tv 4k patrząc jeszcze na to ile mamy materiałów dostępnych w tej rozdzielczości.

Do tego jeszcze spadek sprzedaży elektroniki rok do roku nie pamiętam 20-30 % mniej kupujemy jak w tamtym roku - też o czymś świadczy że elektronika to nie jest pierwsza potrzeba w gospodarstwach domowych - są ważniejsze rzeczy dla Polaków, a tym bardziej jeśli już w domu mają taki czy inny tv czy jakieś KD.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
ale do 130 cali 4K to już ma sens?:) Lekarz powiedział by , o tak jak najbardziej.

Nie wiem co by lekarz powiedział na 130 cali :) ( rozmawialiśmy o typowych tv 55-65 cali) ale ja osobiście już bym leciał w to przy 130 calach :) generalnie 130 cali to już szał jak dla mnie w domu... Dlatego życzę wszystkim co mają możliwość lub też pozwolenie od zony :) żeby projektory 4k szyko miały cenę obecnych, ale to jeszcze troszkę potrwa. Bo nawet patrząc na projektory FHD z 3d z górnej półki to swoje kosztują. A dobry projektor to podstawa.
 
Do góry