LG CX 55" - konfiguracja HDMI (eARC) i kilku urządzeń

redrum1906

New member
EDIT.
OMG. Przepraszam. Założyłem w LCD zamiast w OLED, prośba o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu.

Cześć,

Zmieniłeś dziś swojego Soniaka KD-55X8509C na LG CX 55"

Chciałbym Was poradzić o podpowiedzenie jak optymalnie podłączyć wszystkie sprzety oraz skonfigurować profile obrazowe. Czuję się trochę zagubiony w nowej rzeczywistości...z EARC.

Poza TV mój zestaw tworzą:
- Soundbar Samsung Q90r (zaktualziowany soft, obsługuje już eARC)
- Nvidia Shield 2019 - alternatywa dla WebOS, został mi po zamulającym Android TV na Sony, zamierzam wykorzystywać go do KODI, Geforce Now oraz innych rzeczy, których nie ma w Web OS lub działają gorzej...dobrze gdyby działał Dolby Vision/Atmos i full jakość z Shield na TV;-)
- konsola PS4 (właściwie praktycznie sprzedana...czekam jak pewnie duża większość osób na dostawę PS5...;-))

Obecnie podpiąłem sprzęt tak:
- Nvidia Shield podpięty do soundbara pod jego port HDMI bez ARC
- Soundbar podpięty ze swojego portu z eARC do TV LG do HDMI eARC
- PS4 podpięta bezpośrednio pod TV w HDMI 1 (bez eARC?) z pominięcie soundbara (ale dźwięk jak rozumiem idzie po eARC z TV do soundbara)

Czy to optymalne połączenie czy powinienem puścić inaczej? W sumie to nie wiem czy Shield powinien iść przez soundbar czy przez TV teraz, tak jak i konsola...
Teoretycznie przy tej konfiguracja soundbar włącza się z pilota TV i synchronizuje z TV, działa sterowanie. Po zmianie źródeł na Shield również.
Co zauważyłem to gdy uruchomię Netflix na Shield (nie na Web OS) to apka nie wykrywa Dolby Vision (Dolby Atmos widzi i LG i Shield). Być może trzeba coś ustawić po stronie HDMI w Shield;-)

Dajcie znać czy dobrze skonfigurowałem czy powinienem inaczej podpiąć sprzęt żeby było optymalnie.

Druga kwestia to optymalne ustawienia TV...i zrozumienie profilów.
W sony dla TV, aplikacji czy wideo można było ustawiać niezależne profile obrazowe.
I tak dla VOD miałem customowa kalibrację pod obraz referecyjny, możliwie oddający zamysł twórców. Bez super ulepszaczy.
Dla Youtube miałem obraz "widowiskowy", z upłynniaczami i "super kolorkami".
Dla TV miałem też chyba podobny do kinowego.
Gdy był sygnał, ze HDR, TV sam włączał profil HDR i nic nie dało się zrobić (co niszczyło obraz bo ten Soniak nie dawał rady...)

Jak działają profile obrazowe w LG CX/Web OS?
Można sobie to podobnie pokonfigurować? Zapamiętują się per coś?
Polecacie jakieś sprawdzone konfiguracje?
Widzę, że do filmów optymalne będzie FILMMAKER a przy HDR też chyba nie mam wpływu (zostawiam co TV mi rekomenduje?)

Z góry dzięki za pomoc. Czuję się zagubiony pomimo posiadania trochę powyżej podstawowej wiedzy;-)
 
Do góry