LG CINEMA 3D – telewizor LG LW570S - wszystko o serii LW 570S

maniekbeton

New member
obraz dla dwojga

Witam, chciałem się z wami podzielić małą ciekawostką jeżeli chodzi o tv 55LW570S, chodzi o granie na konsoli (w moim przypadku Xbox) na dwóch graczy Call of duty Modern Warfare w trybie Slit Screen czyli obraz podzielony na pół(jedna osoba gra na górnym obrazie a druga na dolnym). Wiadomo że takie granie nie jest za uczciwe bo zawsze można podejrzeć obraz drugiego gracza i zobaczyć gdzie on jest. Ale jest na to sposób!!!!! wziołem okulary pozamieniałem "szkiełka" tak żeby w jednej parze były dwa lewe szkła a w drugim dwa prawe. odpaliłem grę na split screen i przełączyłem na obraz 3D OU. uzyskałem obraz na całym TV i widzę tylko swój widok a kumpel siedząć obok mnie w drugich okularach widzi swój widok! Mamy dwa niezalężne obrazy na całym TV i nikt nikogo nie podgląda. Wiadomo że są przebicia i obraz nie jest idealny ale wczasie grania jak skupiasz się na rozgrywce te zakłócenia nie przeszkadzają. Taka ciekawostka jak komuś się nudzi może spróbować.
 

geo570

New member
Pvr

Pytanie odnośnie PVR (DVR): czy nagrania wykonane na dysku zewnętrznym USB na jednym egzemplarzu telewizora LW570S daje się odtworzyć na innym egzemplarzu?

Może ktoś ma w zasięgu 2 podobne telewizory z odblokowaną funkcją nagrywania i mógłby to sprawdzić?
 

tongo

New member
Dzisiaj na telewizorze do pobrania nowe oprogramowanie 06.01.24
Zastanawiam się czy zaktualizować co ono wnosi?
Dotychczas mam 06.01.08
Ktoś już instalował ?
pozdrawiam
 

lookhash

New member
Witam pytanie mam bo duzo stron jest do czytania a moze juz ktos probowal.
Przez usb w tv ogladam film z dzwiekiem dts oczywiscie dzwieku nie ma. Ale czy jest mozliwosc podlaczenia np optykiem tv z kinem domowym zeby kino mi odtwarzalo dzwiek. Na razie mam tv z kinem podlaczony za pomoca opcji ARC
 

stanelk

Member
Dzisiaj na telewizorze do pobrania nowe oprogramowanie 06.01.24
Zastanawiam się czy zaktualizować co ono wnosi?
Dotychczas mam 06.01.08
Ktoś już instalował ?
pozdrawiam

Witam,wgrałem zaraz na drugi dzień po udostępnieniu i nic jak na razie nie zauważyłem.Nadal na PL brak opcji HbbTV.
Pozdrawiam.
 

rafi79

New member
A ja trochę namieszałem w menu serwisowym.Jak włączam tv to pojawiają się różowo zielone pasy i następuje restart i tak wkoło.Moze jest jakieś wyjście bez serwisu żeby zresetować menu serwisowe.
 
Ostatnia edycja:

mielnia

New member
A ja trochę namieszałem w menu serwisowym.Jak włączam tv to pojawiają się różowo zielone pasy i następuje restart i tak wkoło.Moze jest jakieś wyjście bez serwisu żeby zresetować menu serwisowe.
procedura IN_STOP resetuje wszystko i przywraca menu serwisowe do ustawień fabrycznych Access hidden service menus / modes - Openlgtv
 

rafi79

New member
Czy mógłbyś opisać krok po kroku jak to zrobić.
Gdyby tylko tv mi się nie resetował poradził bym sobie, ale niestety nie wiem jak zacząć.
 

mielnia

New member
Czy mógłbyś opisać krok po kroku jak to zrobić.
Gdyby tylko tv mi się nie resetował poradził bym sobie, ale niestety nie wiem jak zacząć.
nie wiem jakim sposobem dostałeś się do menu serwisowego ale żeby dostać się do procedury IN_STOP tak samo jak do menu serwisowego tylko należy przypisać do innego przycisku i wszystko zależy jak szybko resetuje Ci się telewizor po uruchomieniu musisz jak najszybciej wcisnąć przycisk do którego przypisałeś funkcje IN_STOP
najlepiej kupić pilota uniwersalnego ONE FOR ALL URC-3920 zaprogramować go na LG kod 11423 i dalej poniżej
EZ-Adjust = 00018
IN-Start = 00019
IN-Stop = 00015

Naciśnij przycisk urządzenia (TV, VCR, SAT, CD, AUD lub DVD).
Wciśnij i przytrzymaj klawisz MAGIC aż klawisze urządzenia miga dwa razy (klucz urządzenia miga raz potem dwa razy).
Naciśnij przycisk 9 9 4. Klucz urządzenia mignie dwa razy.
Naciśnij raz klawisz MAGIC.
Wpisz (5-cyfrowy) kod EFC (patrz wyżej)
Naciśnij przycisk, do którego funkcja zostanie przydzielony. Klucz urządzenia mignie dwa razy.
 

mielnia

New member
Czy mógłbyś opisać krok po kroku jak to zrobić.
Gdyby tylko tv mi się nie resetował poradził bym sobie, ale niestety nie wiem jak zacząć.

nie wiem jakim sposobem dostałeś się do menu serwisowego ale żeby dostać się do procedury IN_STOP tak samo jak do menu serwisowego tylko należy przypisać do innego przycisku i wszystko zależy jak szybko resetuje Ci się telewizor po uruchomieniu musisz jak najszybciej wcisnąć przycisk do którego przypisałeś funkcje IN_STOP
najlepiej kupić pilota uniwersalnego ONE FOR ALL URC-3920 zaprogramować go na LG kod 11423 i dalej poniżej
EZ-Adjust = 00018
IN-Start = 00019
IN-Stop = 00015

Naciśnij przycisk urządzenia (TV, VCR, SAT, CD, AUD lub DVD).
Wciśnij i przytrzymaj klawisz MAGIC aż klawisze urządzenia miga dwa razy (klucz urządzenia miga raz potem dwa razy).
Naciśnij przycisk 9 9 4. Klucz urządzenia mignie dwa razy.
Naciśnij raz klawisz MAGIC.
Wpisz (5-cyfrowy) kod EFC (patrz wyżej)
Naciśnij przycisk, do którego funkcja zostanie przydzielony. Klucz urządzenia mignie dwa razy.
 

rafi79

New member
Niestety telewizor po 3 sekundach się restartuje.
Czy w takim przypadku warto kupować ten pilot? Czy zdążę?
W menu serwisowe wchodziłem przez aplikację w telefonie lg service menu na androidzie, gwarancję mam do listopada tylko pewnie nie uznają.
Juz nie wiem co robić...
 

geo570

New member
Niestety telewizor po 3 sekundach się restartuje.
Czy w takim przypadku warto kupować ten pilot? Czy zdążę?

Jeśli nie chcesz kupować uniwersalnego pilota tylko do tego celu, to kod IN_STOP można tanim kosztem wyemitować za pomocą diody LED (podczerwonej) podłączonej do wyjścia dźwięku z karty dźwiękowej w komputerze. Odtworzenie odpowiedniego pliku WAV emituje żądany sygnał. Jest to opisane na forach a nawet widziałem filmiki o tym na youtube. Jeśli nie znajdziesz, mogę pomóc poszukać. Nawet nie trzeba kupować tej diody, a np. wymontować ze zbędnego pilota.

Przy okazji zapytam, co takiego zmieniłeś w service menu, że jest taki objaw? Zdaję sobie sprawę, że możesz nie pamiętać lub ilość zmian była duża. Ale zapytać nie zaszkodzi, bo sam mam zamiar trochę zagrzebać.

P.S. Podobny przypadek: http://openlgtv.org***/forum/viewtopic.php?f=9&t=4022
 
Ostatnia edycja:

rafi79

New member
Panowie dziękuję za chęć pomocy.
Kupiłem pilot ONE FOR ALL URC i mimo zaprogramowania nic nie ruszało.
Wezwałem serwis do domu, nic się nie kapnął i wymienił płytę główną na miejscu.
Telewizor gra :)
Wcześniej coś mnie podkusiło i w tool 3 zmieniłem wszystkie wartości z 0 na 1.

Natomiast pilot uniwersalny po naciśnięciu przypisanych wcześniej funkcji odrazu zadziałał.
Uaktywniłem tylko nagrywanie i nic więcej nie ruszam.

Mam pytanie ;jak teraz w tym pilocie deazktywować przypisane funkcje?.
 

kakarotto

New member
Dzisiaj zainstalowało się nowe oprogramowanie, z tego co zauważyłem zmienił się układ w opcjach Premium oraz została dodana opcja Szukaj na dole paska.
YouTube też zmienił wygląd.
 

rafi79

New member
Poradziłem sobie z dezaktywacją przypisanego kodu do odpowiedniego przycisku w pilocie np 1

Naciśnij przycisk urządzenia (TV, VCR, SAT, CD, AUD lub DVD).Wciśnij i przytrzymaj klawisz MAGIC aż klawisze urządzenia miga dwa razy (klucz urządzenia miga raz potem dwa razy).Naciśnij przycisk 9 9 4. Klucz urządzenia mignie dwa razy.

Teraz wciśnij 1 na oryginalnym pilocie i 1 na pilocie uniwersalnym.
 

vwrafi

New member
U mnie opcja Szukaj działa. Wpisuję coś, np. Beyblade Metal Masters po polsku i mi znajduje różne rzeczy. Np. 193 filmy na youtube, 2 wpisy gdzieś jeszcze itd.. Jak kliknę na jakiś film to przenosi mnie do YouTube i odtwarza film.
 

memeczyslaw

New member
witam mam dziwny problem z otwarzaniem filmów poprzez usb, często zdarza mi się tak, że nie mogę jakiegoś filmu przewijać wyświetla sie błąd "funkcja tymczasowo nie dostępna" i gdy ten problem z przewijaniem występuje mogę sie spodziewać, że podczas oglądania filmu w którymś momencie film sie zatrzyma i wywali. Dlaczego tak się dzieje?
 
Do góry