LG CINEMA 3D – telewizor LG LW5500 - wszystko o serii LW 5500

aklys

New member
Pytania są trzy?
1. Czy AN-MR300 będzie współpracować z tym telewizorem
Według informacji z LG AN-MR300 zadziała tylko i wyłącznie z modelami z 2012 roku. Taka polityka firmy. Zresztą w drugą stronę podobno jest tak samo - "stare" piloty magic nie będą działać z modelami 2012.

To pierwsze mogę sprawdzić doświadczalnie - mam AN-MR300, a mój brat ma tv LW5500 (ale mieszka w innej miejscowości). Jak będę u niego to mogę zabrać ze sobą pilot magic i sprawdzić (ale na 100% widziałem gdzieś w sieci info o tym, że nie zadziała).
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Kupiłęm 47LW5500 w "dobrej cenie" i postanowiłem uzupełnić go o "pilotomyszkę"
- AN-MR200 (piszą, że kompatybilny z tym modelem)

Sprawdź w Media Markt (w swoim mieście) ile kosztuje.
W lubelskim Media Markt te piloty leżą w koszu po 29,99 zł (przecena z 59,99 zł).
Mało kto je bierze, bo one są tylko do modeli LG Smart TV z 2011 roku, więc będzie akurat.

http://www.ceneo.pl/11616205;0280-0.htm A na CENEO od 50 zł.
 
Ostatnia edycja:

zibciu

Member
Dzięki Panowie,
A w drugiej sprawie:
czy udało się rozwiązać w tym modelu dwie problematyczne kwestie:
-flash 9
- nagrywanie na USB
 

zibciu

Member
Niestety nie.
Taki urok tego biznesu "multimedialnego".
Gdyby koncerny RTV aktualizowały istotne elementy swego oprogramowania ... to kto by kupował modele z najnowszymi bajerami ? ;)
Hmmm
A ja właśnie wyczytałem, ze pdodobno nagrywanie już ludzie obczili - na "zaprzyjaxnionym forum jest temat"
Menu Serwisowe LG 47LW570s


I tam piszą, że w LW5500 da sie też właczyć nagrywanie po USB (jak i włączenie ustawień THX ;)). Ktoś testował?
 

rojek1

New member
Hmmm
A ja właśnie wyczytałem, ze pdodobno nagrywanie już ludzie obczili - na "zaprzyjaxnionym forum jest temat"
Menu Serwisowe LG 47LW570s


I tam piszą, że w LW5500 da sie też właczyć nagrywanie po USB (jak i włączenie ustawień THX ;)). Ktoś testował?

Witam
Dawno chodzi ale tylko można nagrywać z dvbt. Tak samo można włączyć ustawienia THX .
 

pastol

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam. Ja mam taki problem, ze od niedawno przy ogladaniu filmow przez DLNA przez Plex media server co chwile mam zaciecia i buforowanie a na dysku w komputerze zaczyna szybko spadac miejsce nie wiadomo dlaczego ? Plex zainstalowany na D a miejsce spada z C. Wczesniej tak nei bylo i spokonie moglem sobie ogadac filmy obojetnie jaki rozmiar. Router ocztywiscie Wifi N. Wiecie moze w czym moze byc problem ?
 

misiekjuniorex

New member
Witam
Tak sie wlasnie zastanawiam i chce odblokowac mozliwosc nagrywania :) mam podlaczona N ale bez dyzku wiec przydatna sprawa :) czy moze ktos napisac jak to zrobic ? bede bardzo wdzieczny .. i ewentualnie co tam mozna jeszcze ciekawego odblokowac ?
 

zaq13

New member
Panie i Panowie kiedys na lw5500 ogladalem hbo go ale po powrocie z wakacji juz mi nie odpala tylko wyswietla coming soon.
Tez tak macie u siebie?

Kogo o to pytac? Czy to znowu ruszy czy bedzie tvn i tvp dodane?

Powoli zaczynam zalowac tego zakupu tv, bo serwis ma nas gdzies.
Samsung lepiej wspiera swoj sprzet.
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Witam
Tak sie wlasnie zastanawiam i chce odblokowac mozliwosc nagrywania :) mam podlaczona N ale bez dyzku wiec przydatna sprawa :) czy moze ktos napisac jak to zrobic ? bede bardzo wdzieczny .. i ewentualnie co tam mozna jeszcze ciekawego odblokowac ?

Najprościej, jak masz smartfona z Androidem, ściągnij ze sklepu LG Service Menu Explorer, podłącz się do sieci przez WiFi gdzie jest TV i wtedy się dostaniesz do menu serwisowego. W sekcji "3" jest DVR - zmien na 1 i wsio.

HBO GO jest faktycznie comming soon a LG zrzuca winę na Cyfre chyba.
 

Balon14

New member
Najprościej, jak masz smartfona z Androidem, ściągnij ze sklepu LG Service Menu Explorer, podłącz się do sieci przez WiFi gdzie jest TV i wtedy się dostaniesz do menu serwisowego. W sekcji "3" jest DVR - zmien na 1 i wsio.

HBO GO jest faktycznie comming soon a LG zrzuca winę na Cyfre chyba.

Jak używać ten program na android?

Edit:
Juz wiem jak to używać pokazuje to filmik http://www.youtube.com/watch?v=znqUSxoQIjs
 
Ostatnia edycja:

hjanusz

New member
ja w moim lg 42lw5500 3 i 5 menu serwisowe mam wyłączone znaczy nic nie mogę zmienić bo mam szaro

Bo masz prawdopodobnie najnowszy software 05.12.05. Przejrzyj ten wątek "LG CINEMA 3D – telewizor LG LW570S - wszystko o serii LW 570S str.185 i następne", kilka razy było opisane jak się z tym uporać.

Pozdrawiam.
 

luk4sek

New member
Przez ponad rok telewizor chodził bez problemów, niestety od wczoraj zaczął wariować przy współpracy z pilotem;/ Po naciśnięciu dowolnego przycisku na pilocie telewizor wykonuje polecenie w kółko, np. podgłaśnia się ciągle. Biała dioda ciągle mryga jakby odbierała ciągle sygnał z pilota. Sprawdzałem pilota, wyjęcie baterii nie pomaga. Lekarstwem na to jest przysłonięcie ręką odbiornika podczerwieni(?) w tv. Wtedy uspokaja się, ale kolejne naciśnięcie dowolnego przycisku ponownie zapętla odbieranie go przez tv. Co może być tego przyczyną? Spotkał się ktoś z Was z czymś takim?
 

michal3d

New member
Drodzy koledzy przeanalizowałem ten temat i wnioskuję że większość z Was kupiła ten model ze względu na dobre parametry i 3D z lekkimi okularami, a nie ze względu na obiecane TVN Player,Iplex,HBO czy inne.poza tym wszystkie aplikacje obecne już w tym modelu są bardzo okrojone i ciężko ich używać np.: You tube ,Allegro.Przeglądarka służy bardziej do przeglądania stron,np fora,ogłoszenia itp. wpisywanie tekstów jest trochę problematyczne, raczej krótkie frazy do wyszukiwania.Żałuję że kupiłem model z dostępem do sieci wystarczy lw5400 i jakiś laptop z uszkodzoną matrycą za 200 zl na allegro można kupić,podłączyć przez HDMI jako projektor,bezprzewodowa mysz i klawiatura i mam wszystko w tv co na kompie.
 
Do góry