LG CINEMA 3D – telewizor LG LW4500 - wszystko o serii W 4500

ewelina1809

New member
Witam , czytałam ze niektorzy zakupili ten telewizorek lg lw4500 zb i opcja 3d, na ktorej temat mam pytanie , w jakim poprawnym formacie powinny byc pliki i jak ustawic opcje 3d ? gdyz sciagniete filmy z internetu nie daja tego efektu . jeden byl taki ze dwa obrazu obok siebie a drugi lekko zamglone a to chyba nie taki efekt powinnam otrzymac, prosila bym o mała pomoc jak to poprawnie ustawic . bede bardzo wdzieczna . pozdrawiam
 

homeend

New member
Może to komuś pomoże. Kupiłem wczoraj 32LW4500, niestety jak dla mnie totalna porażka, obraz jest masakrycznie wyprany z kolorów, jakby go ktoś wybielaczem potraktował, mój monitor komputerowy ma zdecydowanie lepsze kolory. Do tego dochodzi brak możliwości odgrywania plików video z ścieżką w DTS. Na starym Samsungu 32C530 obraz był dużo lepszy i nie było problemów z DTS. Jedyny plus to, że 3D jest niezłe, Avatar w 3D rządzi. Podsumowując, jeśli jednak miałbym kupować TV jeszcze raz, na pewno nie zdecydowałbym się na ten model LG. Nie radziłbym kupować bez wcześniejszego sprawdzenia osobiści, ja niestety tego nie zrobiłem.
 

luk4sek

New member
obraz nie jest masakrycznie wyprany z kolorów na pewno:p jak chcesz bardziej intensywne kolory to bierzesz tryb expert 1 i lecisz z ustawieniami:p aczkolwiek takie walenie kolorem po oczach nie jest najzdrowsze dla oczu;p
Zawsze też możesz włączyć tryb sklepowy;D
 

Redundantor

New member
Witam,

mam ten TV w wersji 47'' z odłączoną PS3. Co do wyprania kolorów to pewnie kwestia ustawień, inaczej każdy by na to się skarżył. Co do DTS to rzeczywiście kicha

1. Udało się komuś uruchomić ten DTS jakoś inaczej (np. streamując dźwięk do ampli i tam odtwarzać)? W instrukcji piszą, że DTS nie działa.

2. Jak wyłączacie 100Hz w filmach? Bo to rzeczywiście trochę dziwnie wygląda - tak mało filmowo. :)

3. Aktualizowaliście już soft = jest sens?

Ale 3d + killzone + sharpshooter ma moc :)
 

zaglobaa

New member
Witam , czytałam ze niektorzy zakupili ten telewizorek lg lw4500 zb i opcja 3d, na ktorej temat mam pytanie , w jakim poprawnym formacie powinny byc pliki i jak ustawic opcje 3d ? gdyz sciagniete filmy z internetu nie daja tego efektu . jeden byl taki ze dwa obrazu obok siebie a drugi lekko zamglone a to chyba nie taki efekt powinnam otrzymac, prosila bym o mała pomoc jak to poprawnie ustawic . bede bardzo wdzieczna . pozdrawiam

--> pewnie już wiesz, ale napiszę dla innych, którzy jeszcze nie wiedzą:p
wystarczy po uruchomieniu filmu w formacie sbs (czyli masz 2 obrazu obok siebie) nacisnąć na pilocie przycisk 3D i wybrać ikonkę z dwoma obrazami obok siebie, zakładasz okulary i heja..

Czy ten model ma kanał zwrotny audio na którymś złączu HDMI?

-Tak, ten model ma 3 złącza hdmi 1.4, a co za tym idzie.. każde złącze hdmi w standardzie 1.4 ma kanał zwrotny.

_____________
A teraz napiszę moje subiektywne odczucia:)

Mam ten tv dopiero od paru dni, ale zdążyłem już co nieco sprawdzić. Kupiłem w wersji 42". Jeśli chodzi o jakość obrazu to mam tv kablową Vectra (nie jest ponoć tak dobra jak cyfra czy n-ka), mimo to nawet na kanałach sd jest naprawdę zadowalający obraz (zazwyczaj oglądam z około 4m, ale nawet z 2m mnie osobiści nic nie razi).Na kanałach hd jest oczywiści dużo lepiej, choć vectra nie wymiata jeśli chodzi o hd (Filmy hd w formacie mkv wyglądają jeszcze lepiej, blu-ray jeszcze nie widziałem).

Natomiast jeśli chodzi o 3D...
Początkowo sprawdziłem jak działa konwersja na kanałach przyrodniczych w hd.. i cóż.. raczej mizernie, właściwie to prawie nie było widać różnicy, może akurat w tych programach tak to zadziałało, może to kwestia dopracowania ustawień, mówiąc krótko, puki co nie podoba mi się.
Wczoraj za sprawdziłem jak 3D będzie wyglądało na lepszym materiale. Wziąłem do tego piratów z karaibów nową część 1*********p sbs i tu już widać wyraźnie efekty, wręcz zachwycające, (mimo że ten film to nie avatar), mój ojciec, człowiek po 50-tce nie mógł wyjść z podziwu :)

Osobiście nie żałuję żadnej z 2600 wydanych złotówek.

_______

Mam przy okazji małe pytanko, bo jeszcze nie zdążyłem tego znaleźć, a chciałem dziś obejrzeć film.
Gdzie są ustawienia trumotion (gdzie można włączyć/wyłączyć) ?
 

laska151

New member
Witam. Oglądałem film reklamowy 3D w media markt na tym modelu i powiem szczerze że wyglądało to niesamowicie, momentami bardzo widoczne było "wychodzenie" obiektów z tv wiec zdecydowałem się go kupić..rozczarowałem się gdy w domu odpaliłem ten sam film i efekt 3D był mizerny, zdecydowanie słabszy niż w sklepie mimo iż głebia jest ustawiona na max. Ma ktoś pomysł dlaczego tak jest? I jakie polecicie filmy w 3D które oglądaliście na tym tv mające świetne efekty? Pozdrawiam.
 

Monkin

New member
Bez reklam
Witam. Oglądałem film reklamowy 3D w media markt na tym modelu i powiem szczerze że wyglądało to niesamowicie, momentami bardzo widoczne było "wychodzenie" obiektów z tv wiec zdecydowałem się go kupić..rozczarowałem się gdy w domu odpaliłem ten sam film i efekt 3D był mizerny, zdecydowanie słabszy niż w sklepie mimo iż głebia jest ustawiona na max. Ma ktoś pomysł dlaczego tak jest? I jakie polecicie filmy w 3D które oglądaliście na tym tv mające świetne efekty? Pozdrawiam.
Kolego w pierwszym zdaniu sam sobie odpowiedziałeś. Oglądałeś materiał reklamowy 3D kręcony pod potencjalnego klienta na wabia, aby oczy nam wychodziły na widok efektów 3D. A w warunkach domowych jest zawsze inaczej.
 

laska151

New member
Ok ale ten film jest identyczny jak ten ze sklepu. Czyli taki efekt jest możliwy przy dobrym materiale? Słyszałem, że avatar jest bogaty w takie efekty..
 

Monkin

New member
Bez reklam
Laska151- jedni będą się już zachwycać konwersją 2D/3D a ktoś inny powie ci, że nawet Avatar w 3D nie rzuca go na kolana. Ile oczu, tyle opinii. Najlepiej sam sie przekonaj, pożycz od kogoś film , załóż okularki i pooglądaj. Twoje oczy-to twoja najbardziej wartościowa opinia. Mnie na obecnym etapie 3D (migawkowe i pasywne) zupełnie nie podchodzi.I jakos filmy nie zrobiły na mnie większego wrażenia. Sa dla mnie sztuczne, bo oko w naturze inaczej widzi obraz stereoskopowy... Poza tym boli mnie juz po 30 minutach łeb. 3D na razie (moje subiektywne zdanie) to taki gadżet w fazie dopracowywania technologii. Gadżet aby wyciągać od klientów dodatkową kasę za technologię będącą cały czas w powijakach.Ja czekam na 3D bezokularkowe. Mam zamiar dłuuuugo jeszcze pożyć, więc poczekam. Ale cieszę się że 3D jest, bo dzieki temu bardzo duże przekątne w 2D będą za jakiś czas do kupienia za tańsze pieniądze. :wink:
 

laska151

New member
a teraz pytanie do tych ktorzy maja ten tv i ogladali jakies filmy 3D, który film spowodowal u was opad szczeny pod wzgledem efektow?
 

lukwlkp

New member
Monkin potem poczekasz na oledy,hologramy i tak będziesz czekał. Cała telewizja to jeden wielki gadżet,w którym jak w samochodach,komputerach i całej technologi coś cały czas się zmienia. Sądzisz ,że od 3D bez okularów nie będzie mózg wariował. Wszystkie te bajery działają na zasadzie jak najdokładniejszego oszukania mózgu.
Właśnie zamieniłem sharpa 830 na LG 47lw570s. Stoi jeszcze w kartonie w niedziele będzie trochę czasu to zobacze czy pasywne są lepsze.
 
Ostatnia edycja:

luk4sek

New member
oj tak żółwik mega, krabik też fajny był:D
pirania 3d też może być, ale efektów kosmicznych nie ma, źle nie jest w każdym razie:)
 
Do góry