LG C8 OLED - czyli sztuczna inteligencja trafia pod strzechy. A Alpha 9 to nowe serce, które ma bić bardzo mocno.

chemik22

New member
Czy mógłby ktoś podzielić się ze mną swoja kalibracją do modelu LG 55B8 (być może ustawienia z C8 będą bardzo podobne) ?

Generalnie jest bdb ( w porównaniu z moim poprzednim 7 letnim sprzętem) ale myślę że da się więcej z tego sprzętu wydobyć.


Mój mail: tomek@grzybek.h2g.pl

Z góry wielkie dzięki za pomoc!
 

duchian

New member
hej wszystkim,
jak to jest z tym inteligentnym asystentem? Wiem, że w zeszłym roku funkcjonalność była okrojona i nie działała komenda typu "pokaż moje zdjęcia z xxx", ale sprzedawca powiedział, że po oficjalnym uruchomieniu asystenta google w Polsce od razu to zacznie działać. Asystent google działa oficjalnie od chyba 2 tygodni, ale telewizor dalej średnio rozumie co do niego mówię.. np. "przełącz na ps4" a on przełącza mi na xboxa.. "wyszukaj xx na netflix" a on pokazuje wyniki na www i youtube..
Ktoś wie może jak włączyć tego lepszego asystenta?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Są określone ściśle frazy i działają.
W oledach z Androidem będzie Google Assistant i Alexa.
To daje nieograniczone możliwości.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Dla chętnych, w MM jest promocja bez VAT. OLED 65B8 kosztuje 6909 zł. - nowy, w kartonie. Nic, tylko brać!
 

jacor1986

New member
Witam, mam pytanko czy na OLED lg 65c8 wyświetlają się picony nazw Tv podczas przełączania kanałów na na tv naziemnej?, na którymś z filmików na You tubie widziałem picony( loga tv) na telewizji Francuskiej jak gościu testował tv ??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Działają normalnie.
Nie działały kiedyś jak był bardzo słaby sygnał antenowy, więc musisz sprawdzić.
 

walosek

New member
Witam, mam pytanie do posiadaczy LG OLED C8. Co z Bandingiem w tym modelu? Loteria czy LG poprawiło to?

Myślę o przesiadce z QLED Q7F, jestem kinomaniakiem (jak kupowałem niestety wystraszyłem się powidoków i wziąłem QLED).....jednak ta czerń niestety.....myślałem jeszcze o QLED Q90R ale nie mam pewności o ile będzie lepszy od mojego noi ponad 9tysięcy więc myślę nad C8 (5400zł) ale naczytałem się właśnie o tych nierównomiernych podświetleniach matryc (banding) żeby nie było że zamienił stryjek siekierkę na kijek.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oled wygra zdecydowanie z Qled.
Sprawdzamy podczas kalibracji.
I mas z w spacjalnej cenie z pakietem.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Jaki znowu banding w OLED’ach?! Mamy co najwyżej niewielki vignetting, którego w zasadzie przy normalnym oglądaniu nie widać, jedynie na planszach czasem delikatnie się coś tam dostrzeże.

Mając wcześniej LCD, oglądając piłkę, czy hokej widać było ewidentny banding pionowy, od stref podswietlenia. OLED tego nie posiada.

Mój LG 65B8 jest praktycznie wolny od czegokolwiek złego (dzięki dla Kiki’ego), a oglądanie filmów na nim to bajka. Lepszy może być tylko... jeszcze większy OLED 77”.
 
Do góry