LG BD 390 czy Pioneer BDP 320

zaq1234

New member
Czy może ktoś doradzić?
Zastanawiam się nad kupnem odtwarzacza BD, moje typy to LG BD 390 lub Pioneer BDP 320, czy ktoś miał doczynienia z tymi dwoma odtwarzaczami. Obraz powinien przekazywać super w HD obydwa, a jeżeli chodzi o dźwięk, lub skalowanie filmów DVD do HD. Ceny ich są podobne. A MKV, coś nie chcę wierzyć, że plyta BD np.20gb, jest ripowana do 3 gb i dźwiek jest podobny jak orginalna BD. Ale chętnie zapoznam się z opiniami innych osób.
 

Monkin

New member
Bez reklam
Mam LG390, kupiłem kiedyś z uwagi na analogowe wyjścia 7.1 i obsługę ntfs do dysku zewnętrznego 1,5 tera. Śmiga bezproblemowo. Po wifi też daje spokojnie radę.
Na jakość obrazu nie narzekam, czyta płyty w miarę szybko, nic się nie tnie, jest cichy, całkiem dobrze skaluje materiał z DVD. Nie ma do tego modelu od dawna na stronach LG nowszego softu. Generalnie nie mogę LG 390 nic zarzucić, jak za takie pieniądze, całkiem sympatyczna maszynka. Ale teraz kupiłbym chyba drugie PS3 zamiast LG390.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Czy może ktoś doradzić?
Zastanawiam się nad kupnem odtwarzacza BD, moje typy to LG BD 390 lub Pioneer BDP 320, czy ktoś miał doczynienia z tymi dwoma odtwarzaczami. Obraz powinien przekazywać super w HD obydwa, a jeżeli chodzi o dźwięk, lub skalowanie filmów DVD do HD. Ceny ich są podobne. A MKV, coś nie chcę wierzyć, że plyta BD np.20gb, jest ripowana do 3 gb i dźwiek jest podobny jak orginalna BD. Ale chętnie zapoznam się z opiniami innych osób.
Dzwięk-obraz zdecydowanie lepszy w pionku,nawet się nie zastanawiaj.:)
 

afflux

New member
W rankingu audio video LG 390 został oceniony dość wysoko więc czy Pioneer 320 ma zdecydowanie lepszy obraz i dźwięk można się sprzeczać a na korzyść LG przemawia ilość obsługiwanych formatów. Oczywiście wybór należy do ciebie a myślę że na efekt końcowy wpłynie bardziej jakość TV na którym to obejrzysz niż blu-ray. Pozdrawiam.
 

zaq1234

New member
To znaczy do jakości tv to jest ok. mam sonego 40 hx, świeci super, bardziej mi zależy na dźwieku, który będę przenosił na ampl. Sprawdzałem w media MKV w LG chodzą bezproblemowo, ale dźwiek czy przynajmniej (może nie w pełni) np.5.0. przenosi. Bo pseudo mnie nie interesuje(mam trochę płyt BD z koncertów).
 

Adrian85

New member
Bez reklam
LG 390 owszem dostał wysoką notę ,ale za wyposażenie.Jakość dzwięku i obrazu to jest inna historia,nawet tańszy pionek zrobi to lepiej od lg.W tej cenie faktycznie LX-52,ale jednak z wystawy.
 

zaq1234

New member
Dzięki za opinie. Odtwarzacz Pioneer LX52, owszem jest ok, ale w cenie 1500 zł, ten z allegro za 1250zl jest używany. Może ktoś ma pionka 320, i by napisał jak sie sprawuje??/
 

afflux

New member
LG 390 owszem dostał wysoką notę ,ale za wyposażenie.Jakość dzwięku i obrazu to jest inna historia,nawet tańszy pionek zrobi to lepiej od lg.W tej cenie faktycznie LX-52,ale jednak z wystawy.


Z ciekawości zakupiłem ze strony Audio Video porównanie blu-ray - LG 390 z panasem bd80, sony 360 i philips 7500 w ocenie jakości obrazu na możliwych 25 punktów wszystkie miały w granicach 22-21 punktów a wzorcem mającym 25 punktów był Pioneer BDP-LX71. Więc wydaje mi się że w jakości obrazu są to różnice tak małe że zauważalne na naprawdę wysokiej klasy projektorze lub TV, więc jeżeli nie widać znacząco różnicy skupił bym się na funkcjonalności odtwarzacza blu-ray. I nie obstaję za LG ani inną firmą ale wydaje mi się że różnice są tak niewielkie w jakości obrazu że kryterium wyboru powinny być inne parametry. A co do dźwięku to masz rację ale tu powinien załatwić sprawę dobry ampli z hdmi to on zdekoduje dźwięk.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Mam 320 teraz, wczesniej mialem kilka innych odtwarzaczy innych firm (cenowo nawt drozszych o ww) i powiem ze jesli interesuje cie bdb jakosc obrazu i przede wszystkim dzwieku to super wybor. Lx 52 czy 53 to modele o poziom wyzsze ale az takiej duzej roznicy nie widzialem i nie slyszalem. Jesli szukasz dobrego br to strzal w 10 w swojej klasie. Nie jest multimedialny, bo nie mialbyc (jesli szukasz wszystkoczytajacego urzdzenia to odtwarzacz multi). Za to masa ustawien i mozliwosci dopasowania do swoich preferencji. Polecam.
 

zaq1234

New member
A może ktoś się wypowie na temat odtwarzacza LG BD 580 (podobno 3d). Jak sie sprawuje, jak obraz i dźwięk, czy dobrze skaluje do HD. Jak obsługa plików MKV, czy czyta txt. Jak się ma do LG 390???
 
Do góry