Lg b9 martwy pixel

connradoo

New member
Witam wczoraj zakupiłem lg c9. Dzisiaj odpaliłem test obrazu z YouTube takie kołowe obrazki. Niestety na środku ekranu około 4 cm pod górna ramka jest martwy pixel. Przesyłam zdjęcia w linkach. Co z tym zrobić oddać tv do sklepu czy reklamować w lg?
Linki mogę wkleić dopiero na 5 poście
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz go spróbować zamknąć - czyli lekko popukać lub pogłaskać.
Możesz go też reklamować ale już chyba nie dostaniesz nowej sztuki.
Z jakiej odległości widzisz ten martwy piksel ?
 

connradoo

New member
Sorry kupiłem b9. Zrobiłem czyszczenie matrycy i teraz widać go tylko na czerwonym i fioletowym tle w odległości do max metra. Powyżej metra nic nie widać ale boję się że wyjdzie ich więcej. Chyba go oddam
 

connradoo

New member
Siedzę około 2 do 2,5 metra. Widzę go tak do około metra ale tylko na czerwonym i czerwono osobnym tle. Nawet jak najeżdżam wskaźnikiem to go zawsze widać. Dlatego go oddałem do sklepu i poczekam aż cx może stanieje. Pozostanę przy swoimstarym uh668v hehe. Szkoda bo b. Dobry ten oled miał wszystko czego chciałem. Duży plus za nagłośnienie w nim wbudowane. Zauważyłem że bardzo dużo filmów na netflix jest w 16 /9 więc kwestia czasu byłyby wypalenia.
 

Michu30

New member
Dobrze zrobiłeś widzisz wadę oddajesz od razu do sklepu i tyle ja tak samo zrobiłem z moim xh90 wymienili mi na drugi egzemplarz. Nie po to wydaje się tyle kasy by mieć jakieś plamki na matrycy zaraz po zakupie. Niech producenci się tym martwią a nie klienci. Ekran ma być czysty i koniec a nie że ktoś coś sobie dopuszcza 1 lub 5 pikseli wypalonych. Jeden piksel wypalony który widać powinno od razu skutkować wymianą całego tv na nowy w okresie gwarancji. Producenci pod tym względem walą za przeproszeniem w chu** i tyle.
 
Do góry