LG 55LF652V - ustawienia TruMotion

eraeste

New member
Witajcie,
Mam do Was pytanie.
Zakupiłem telewizor LG 55LF652V i zauważyłem, że na powolnych scenach w filmach czy na reklamach mam delikatnie drgania/przycinanie obrazu.


Czytałem, że może być za to odpowiedzialny TruMotion.
Wszedłem w opcje i miałem ustawione tam "gładki"
zmieniłem z gładki na "wyczyść" i jest lepiej.


mam 2 pytania.
1. Czy to co opisałem wyżej to uszkodzony telewizor? czy jest sprawny tylko tak to wygląda.
2. Co oznacza w ustawieniach TruMotion opcja "wyczyść"???, bo nigdzie nie umiem znaleźć odpowiedzi.


Dziękuję i wszystkiego dobrego w Nowym Roku dla Was!!!
 

racuh

Banned
Witajcie,
Mam do Was pytanie.
Zakupiłem telewizor LG 55LF652V i zauważyłem, że na powolnych scenach w filmach czy na reklamach mam delikatnie drgania/przycinanie obrazu.


Czytałem, że może być za to odpowiedzialny TruMotion.
Wszedłem w opcje i miałem ustawione tam "gładki"
zmieniłem z gładki na "wyczyść" i jest lepiej.


mam 2 pytania.
1. Czy to co opisałem wyżej to uszkodzony telewizor? czy jest sprawny tylko tak to wygląda.
2. Co oznacza w ustawieniach TruMotion opcja "wyczyść"???, bo nigdzie nie umiem znaleźć odpowiedzi.


Dziękuję i wszystkiego dobrego w Nowym Roku dla Was!!!

Zazwyczaj przy włączonym upłynnianiu jest efekt tak jak by zwolnionego tempa, jest to normalne zjawisko, w niektórych TV jest bardziej widoczne a w niektórych mniej.
 

kostek111

New member
Witam
Niczym się nie martw jest to normalna sytuacja.
Gdy wejdziesz w ustawienia TruMotion zakładka użytkownik nasz dwa suwaki De-Judder (płynność obrazu),i De-Blur(migotanie obrazu) potestu sobie .

G3 6.0 Tapatalk
 

eraeste

New member
to mnie uspokoiliście.
i owszem w opcjach są te dwa suwaki, jakie Waszym zdaniem optymalne jest ustawienie ich dla każdej z opcji?


I jeszcze wracam, co oznacza w opcjach trumotion;
1. gładki?
2. wyczyść?
3. użytkowy to tam są te suwaki to rozumiem
4. brak to oczywiście wyłączony.


ale 1 i 2 opcja? a wszczególności 2?
 

DiscoLED

New member
U mnie okazało się, że najlepszym ustawieniem trumotion jest ustawienie użytkownika. Suwaki w połowie. Przy takim ustawieniu nie widzę braku płynności. Drugim dobrym ustawieniem jest całkowite wyłącznie trumotion.
 

Lobit

Member
Hej. Zamierzam kupić ten telewizor mógł być coś o nim napisać, wyrazić swoją opinię? Gdy byś miał możliwość kupił byś go raz jeszcze czy inny? Z góry dzięki za odp.
 

DiscoLED

New member
Jak na razie to dwie rzeczy, które mnie drażnią:
1. szyfrowanie nagrań, wszystkich bez wyjątku (ale podobno tv innych marek też tak mają)
2. brak możliwości ułożenia wspólnej listy kanałów TV i SAT. Mam nadzieję, ze kiedyś to zostanie poprawione.

Oprócz tego jestem mega zadowolony. Multum funkcji, które działają bez zastrzeżeń. Żadnych niedoróbek. Dysponując budżetem do 3000,- nie kupiłbym nic innego. No chyba, że dysponowałbym większą gotówką :)
 

rzw

New member
Gdzie go kupiłeś poniżej 3000zł.?


I jeszcze jedno - to jest direct led. Jak w tym przypadku jest z cloudingiem?

No to jeszcze jedno - matryca 100Hz. Jak sobie radzi ze sportem?
 

skart2

New member
Właśnie mam niesamowity dylemat miedzy lg 652v a h6400 samsunga. Lg 42", samsung 40" ale za samsungiem przemawia flash. Oba są w podobnej cenie na Ole ole i główkuje co wybrać...
 

Lobit

Member
Hej. Dzięki za odpowiedz. Zakupiłem ten telewizor 55lf652v i jak na pare dni użytkowania jestem zadowolony, full funkcji, fajnie że można oglądać filmy 3d online i ta funkcja działa znakomicie. W sieci też radzi sobie całkiem przyzwoicie choć trochę wolno ale wiadomo to nie pc (miałem kiedyś samsunga smart tv i chodziło o wiele wolniej na tyle że w ogóle tego nie używałem) w LG jest lepiej. Są widoczne małe chmurki na jasnym ekranie ale głownie je widać w przeglądarce, oglądając, grając nie widać tego tak bo oczy skupiają się na obrazie - takie jest moje odczucie. Tv szybko się włącza jednak jak dla mnie lipa jest z umiejscowieniem gniazd usb i w ogóle przyłączy, jest wszystko na środku a ja mam przywieszony tv do ściany a pod nim jest szafka rtv i żeby np wyjąć usb to trzeba mieć długie ręce i moja dziewczyna już nie wyjmie. Jak przywiesiłem tv na ścianę i chciałem podłączyć optyczny to ledwo co mi się udało i było to wykonalne jedynie z góry wiec musiałem wejść na szafkę która stoi przed tv i z gory podłączać inaczej sie nie da. W poprzednim tv miałem usb i inne złącza zaraz z boku tv i to było wygodniejsze. Po za tym jednym mankamentem jestem bardzo zadowolony :)
 

skart2

New member
Powiedz mi proszę jak wyglada oglądanie filmów np. Na cda - chodzi mi ogólnie o filmy online ( czy można oglądać cały film bez problemu?). Czy w aplikacji Facebook można odtwarzać filmy z tablicy?
 

Lobit

Member
Powiedz mi proszę jak wyglada oglądanie filmów np. Na cda - chodzi mi ogólnie o filmy online ( czy można oglądać cały film bez problemu?). Czy w aplikacji Facebook można odtwarzać filmy z tablicy?
Z moim łączem 500kb/s oglądam 3D 720p płynnie cały film. (1080p już się tnie na tyle że się nie chce oglądać.) A jak ktoś w domu się połączy z moim netem i np przegląda strony w internecie to parę razy potrafi się zaciąć, także jak masz szybkie łącze to możesz śmiało oglądać. Z facebooka nie korzystałem także nie wiem :)
 

skart2

New member
Z moim łączem 500kb/s oglądam 3D 720p płynnie cały film. (1080p już się tnie na tyle że się nie chce oglądać.) A jak ktoś w domu się połączy z moim netem i np przegląda strony w internecie to parę razy potrafi się zaciąć, także jak masz szybkie łącze to możesz śmiało oglądać. Z facebooka nie korzystałem także nie wiem :)

A mógłbyś to sprawdzić? Szukam tej informacji na necie ale cisza wiec bede wdzięczny za pomoc :)
 

adamscooter

New member
Jestem posiadaczem tego tv od tygodnia i też jestem bardzo zadowolony a przesiadłem się z plazmy samsunga. System webos działa bardzo sprawnie, czerń dla normalnego użytkownika po zastosowaniu ustawień z tego forum jest ok nawet w nocy, no i 3d z okularami na wyposażeniu (dodatkowo można dokupić okulary z Cinema City za 3 zł a działają tak samo-sprawdzone). Jedna rzecz która mnie denerwuje to to, że nie mogę przewijać opisu filmu po naciśnięciu guzika informacji o programie na pilocie - ale niebawem nabędę pilota magic i myślę że on rozwiąże ten problem. TV szukałem miesiąc i myślę, że jest to najlepszy stosunek jakości do ceny (mnie kosztował 3199, i dodatkowo mogłem wybrać prezent za 300 zł w Saturnie).
Jednym słowem POLECAM
 

skart2

New member
Dzięki, czekam na informacje :) Podobno filmy online na cda działają ale często wyskakuje informacja o braku pamięci, daj znać czy coś takiego u ciebie występuje. Pozdrówka :)
 

DiscoLED

New member
Jedna rzecz która mnie denerwuje to to, że nie mogę przewijać opisu filmu po naciśnięciu guzika informacji o programie na pilocie - ale niebawem nabędę pilota magic i myślę że on rozwiąże ten problem. TV

Problem możesz rozwiązać też za pomocą aplikacji na smartfona "LG TV Plus" (warunkiem jest połączenie tv i smartfona w domową sieć internetową). Dodatkowy bonus to zdecydowanie lepsze wpisywanie długich tekstów (na smartfonie pisze się wygodniej niż za pomocą pilota).
 
Do góry