Lg 55lb671v przygasza ekran i gaśnie

Nytox

New member
Witam,
Jeżeli nie trafiłem z odpowiednim działem to przepraszam i prosiłbym moderatora o przeniesienie.

Mam następujący problem:
Zaczęło się od tego, że ekran zaczął gasnąć od razu przy włączeniu netflixa czy hbo go lub youtube, jak się dobrze przyjrzeć to widać i słychać że telewizor mimo tego działa i gra... jedyne co pomaga to wyłączenie i włączenie TV. Dalej kombinując wziąłem odpiołem od pradu na troche, ale nie pomogło więc przywróciłem ustawienia fabryczne, po przywroceniu i włączeniu jakiejkolwiek aplikacji telewizor ma ciemniejsze pola i czasem gasnie ekran. Problem jest przewaznie przy przełączaniu miedzy wejsciami, włączaniu aplikacji.
Jak np mam włączone hdmi 3 na ktorym jest dekoder to raczej się nic nie dzieje, ale tez potrafi zgasnąć... wydawałoby się ze to podswietlenie, w serwisie za wymiane krzykneli 500-600zł, listwy sam znalazłem za 300zł... z tym ze nie do konca jestem przekonany czy to podświetlenie na 100% skoro raz działa a raz nie i przeważnie przy przełączaniu aplikacji czy wejsc to sie dzieje...
Macie jakieś propozycje?
z góry dziękuje za odpowiedzi
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Miernik do sprawdzania diód listw led i wtedy miernik pokazuje jakie jest napięcie na każdej listwie , tylko trzeba rozebrać tylną obudowę ale raczej podświetlenie padło
 
Do góry