LG 55LA740S czy Philips55PFL6008K ?

poncho

New member
Witam, który z tytułowych bardziej polecacie?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?17m²
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?2.5-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem?2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?lekko bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?finalnie wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju?z boku ale komoda zasłoni tv
7. Jaki masz obecnie telewizor?32' kineskop :)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?smart tv,niski imputlag to wszystko co dzis jest standardem
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?telewizja nc+
10 .Jakie urządzenia?dekoder ferguson ariva,ps4,dyski zewnętrzne
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?2-6h różnie
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?film, serial
14. Czy zamierzasz serfować po internecie?nie często
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?30%
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? 55'
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? szeroka ramka,niestabilna nóżka
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5500zl
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? tak-pasywne

Wizualnie obydwa bardzo mi odpowiadają.Po przewertowaniu wielu stron obydwa są zachwalane i ganione...można zgłupieć.LG niby lipa bo LG.Philips zaś po prześledzeniu testu z Waszego forum to wniosek mam jeden-kupno to loteria i bardzo awaryjny model.Sporo ludzi ma problemy...

Doradźcie...
 

Pigway

New member
"LG lipa bo LG"? Padłem. Chyba tylko w naszym krajowym zaścianku panują jakieś chore stereotypy. LG to producent, który razem z Samsungiem dominują na rynku TV od dawna oraz firma, z której matryc korzystają inni producenci (Sony, Panasonic, chyba także Philips). Kupując TV przykładowo Philipsa, tak naprawdę kupujesz LG, tylko z kilkakrotnie gorszą obsługą i serwisem. Bierz LG 55LA740S, dodatkowo zgarniesz tablet (zgranapara.com) i proszę daj mi przy okazji znać, jak szybko Ci doszedł (tablet) i jak odpowiedziałeś na pytanie :) (również kupuję ten model).

Pozdrawiam.
 

jpablo

New member
Kolego niby masz rację, ale za mniejsze pieniądze można dostać 55" panasonica st60 i jeszcze wystarczy na tablet. W moich oczach ta promocja jest cieńka jak barszczyk.
 

poncho

New member
Przyznam że początkowo napaliłem sie na ten Tv z powodu tableta ;) Wolę jednak popytać czy oferta ta jest naprawdę atrakcyjna.

Wspomnieliście o Panasonicu więc co sadzicie o tym modelu : PANASONIC TX-L55ET60E?

Plazmy raczej nie chcę ze względu na temperatury.

Zaznaczam także że w przyszłości będzie do tego konsola więc imput lag nie może być za duży.

Pozdrawiam
 

Pigway

New member
Wspomnieliście o Panasonicu więc co sadzicie o tym modelu : PANASONIC TX-L55ET60E?

Jest to TV na matrycy AS-IPS produkcji LG.

W skrócie - będziesz miał wykastrowany TV LG, z między innymi kupiastym UI i w razie czego z tragicznym serwisem gwarancyjnym. Sam również nie miałem miłych doświadczeń z Panasoniciem jeśli chodzi o obsługę:

http://www.hdtv.com.pl/forum/serwis/87381-autoryzowany-serwis-kamer-panasonic-ostrzezenie.html (druga wypowiedź).

W każdym razie, co byś nie wybrał - życzę miłego i bezproblemowego (to drugie, to szczególnie w przypadku Philipsa) użytkowania :)


Pozdrawiam.
 

herberts

Banned
ciekawostką jest ostatnia wtopa (zapewne nie ostatnia) LG opisanej ostatnio w mediach - tj. szpiegowaniu użytkownika w zakresie zbierania informacji dotyczących oglądanych przez użytkownika kanałów telewizyjnych , źródła sygnału, użytkowania platformy Smart TV, odtwarzanych plików z usb
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz bliską odległość od ekranu, więc najważniejsze będzie skalowanie i obróbka cyfrowa. Dlatego w tej klasie wybrałbym Philipsa ale 55PFL 7008.
Mama w domu i polecam bo też długo wybierałem.
Philips ma najniższy Input Lag a masz 30% czasu do gier.
Philips ma MiraCast, Multiroom, Wifi SmartScreen, Dual Screen,
Philips ma też najlepszy dźwięk w klasie - AmbiVoox.
Tylku tu masz głośniki nie zamknięte w obudowie.
Ale najważniejsze ma extra obraz co podkreślają wszyscy bez wyjątku.
A Ambilight wynagrodzi Ci resztę wątpliwości.
 
Do góry