LG 50PN6500 vs. TX P50ST60

rex77

New member
Witam, generalnie od pewnego czasu sledze to forum aby sprecyzować mój wybór pod katem wyboru mojej nowej plazmy. Obecnie ograniczyłem sie sie juz do dwóch konkretnych modeli a mianowicie
LG 50PN6500 oraz TX p50st60 ,
tak tak wiem , że to niby dwie rózne klasy telewizorów ale czy aby na pewno tak jest do końca? Powiem szczerze że generalnie jestem za Panasonikiem ponieważ do tej pory używałem model serii G20 i byłem zadowolony pod wieloma wzgledami i dlatego też obecnie boję się zmieniac marke w obawie przed rozczarowaniem i mozliwoscia popełnienia błedu w wyborze.
Od jakiegos czasu czytam opinie na temat powyższego modelu LG oraz modelu wczesniejszego serii PA6500 i powiem szczerze że naprawde opinie sa pozytywne a ja zaczałem sie zastanawiać nad LG.
Nie ukrywam że najwiekszym argumentem kierujacym moja uwagę w kierunku LG PN6500 jest cena dokładnie o połowe mniejsza od ST60 i gdyby nie to napewno nie zstanawiałbym sie nad zmianą marki.
Może faktycznie czas złamac stereotypy odnosnie przewagi niektórych marek nad innymi?
POnizej podaje argumenty , które dla mnie przemawiają na korzyśc danego modelu a wy dorzućcie coś od siebie co może przechyli szale wyboru na dany model.
LG 50PN6500 - CENA !!!!!
- System poprawy jakosci odtwarzania plików o małej rozdzielczosci
- Brak zbędnych gadzetów za które trzeba zapłacić w ST(marker)
- Brak 3D( dla mnie bezużyteczne(
- Mniejszy pobór energii

TX p50st60 - filtr antyrefleksyjny !!!!
- głębia czerni
- WiFI
-design

Pozdrawiam i kazda wypowiedz cenna
 

pantomima

Banned
Nic nie rozstrzygnie Twego niezdecydowania tak jak porownanie tych dwu modeli na zywca. Jezeli masz taka mozliwosc to sie nawet nie zastanawiaj .

Z drugiej str czasami warto lamac stereotypy ale akurat w tym przypadku odradzam.Ja bym wybral Panasonica z wielu powodow - glowny to ten najwazniejszy a mianowicie jakosc wyswietlanego obrazu -jezeli spodobal Ci sie ten generowany przez g20 to wyobraz sobie ze ten w st60 Cie tak jak by zniewoli ;) , nie przesadzam .Od Lg bym uciekal .Podejrzewam ze g20 swieci lepiej od tego Lg o ktorym wspominasz a Ty przeciez chcesz nowej jakosci , czegos swiezego ;)

Ten lg jest bez polotu do st60.

Popytaj o to jak wypada tych ktorzy go maja tu na forum - jest kilka osob .
 
Ostatnia edycja:
LG ciągnie mniej prądu? W życiu nie widziałem testów plazmy LG, żeby wciągała mniej od konkurencji. Wręcz przeciwnie. Porównywanie tych dwóch TV to jak porównywanie samochodów różnych klas...
Radzę sobie popatrzeć na LG i czerń w dzień - ten TV jak każdy niski model LG nie ma filtrów czerni i na ekranie w dzień panuje szarość... a i ekran ładnie odbija co tam na przeciwko się znajduje.
PN6500 jest fajne - jak na TV za 2000 - nie wiem czy kupując telewizor w tym pułapie cenowym faktycznie można być pozytywnie zaskoczonym jakością obrazu w ciemnym pokoju.
 
Ostatnia edycja:

rex77

New member
LG ciągnie mniej prądu? W życiu nie widziałem testów plazmy LG, żeby wciągała mniej od konkurencji. Wręcz przeciwnie. Porównywanie tych dwóch TV to jak porównywanie samochodów różnych klas...
Radzę sobie popatrzeć na LG i czerń w dzień - ten TV jak każdy niski model LG nie ma filtrów czerni i na ekranie w dzień panuje szarość... a i ekran ładnie odbija co tam na przeciwko się znajduje.
PN6500 jest fajne - jak na TV za 2000 - nie wiem czy kupując telewizor w tym pułapie cenowym faktycznie można być pozytywnie zaskoczonym jakością obrazu w ciemnym pokoju.
z ttego co jest napisane w danych technicznych :
LG 50PN6500 to 128W (średni pobór podczas pracy)
TX P50ST60 to 180 W (śr.pob.)
A wiec róznica jest ! pytam czy ktoś z Was moze sprawdzał czujnikiem pobór mocy ST60?
bo jesli chodzi o LG 6500 to kilku uzytkowników robiło taki test i okazało sie ze sredni pobór to 170 do 190W
Dlatego tez ciekaw jestem jak jest w Panasonicu czy przypakiem nie okarze sie że faktyczny pobór to 240- 260 W???
W oficjalnym teście TX P50ST60 jest niby taki test poboru ukazany podczas róznych ustawień kontrastu i jasnosci no i niby zgadzałoby sie z tym co pisze producent ale prosze zauwazyc ze podczas tego testu miernikiem obraz wyswietlany na ekranie jest prawie zupełnie ciemny tzn jest tam tak jakby zdjecie kogos na zupełnie czarnym tle....
 

pantomima

Banned
Zalezy Ci na jakosci ' chcesz czerpac satysfakcje podczas korzystania z tv czy wolisz zacieszac co miesiac z mniejszego o te 5/10 zl rachunku za prad ?

Daj spokoj z tym Lg bo to shit !, a to dowod jeden z wielu ------->

" Jestem posiadaczem 50PN6500.
Co mogę o nim powiedzieć? Po przeczytaniu opinii o serii PA stwierdzam, że jest to ten sam model. 1xUSB, 2xHDMI, 1xCI. Czerń słaba ale jednorodna, słychać lekkie bzyczenie z odległości mniejszej niż 2 m i wyłączonym głosie (podczas oglądania niesłyszalne). Do różnic można zaliczyć kolorowe logo na panelu oraz to, że podstawa jest w większości matowa (nie odbija się w niej oglądany obraz).
"

Ocena jednego z czlonkow forum , posiadacza tego wlasnie modelu ---> silnik777

Dodaj sobie jeszcze do tego brak filtra powodujacy , że jest to lustro i wiele rzeczy się w nim odbija.
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
Chcesz porzadny tv kupuj st60, chcesz zaoszczedzic i miec obraz gorszy od g20 kup lg, a poborem pradu sie nie przejmuj, i watpie aby lg mial pobor 128w przy normalnym urzytkowaniu. Nie spotkalem jeszcze plazmy lg fhd ktora mialaby mniejszy pobor pradu od panasonica. Sam mam lg pv350 i gdyby nie trik poprawiajacy znacznie czern juz dawno bym mial w domu plazme panasa.
Sent from my GT-I9003
 

rex77

New member
hmmmm... fajnie fajnie, coraz bardziej mnie budujecie w wyborze Panasonica i dziekuje za Wasze opinie.
Powiem tak ; nie zalezy mi priorytetowo na oszczędnosci energii , tylko pytałem czy ktoś sprawdzał faktyczny pobór mocy czy jest podobnie jak z LG.
Generalnie zależy mi na jakosci obrazu i braku refleksów w ekranie , z drugiej strony nie interesuje mnie zbytnio 3D wiec staram sie utwierdzic w tym ze nie dopłacam tylko za technologię 3D lecz rózwnierz za jakośc obrazu itp. Powiem szczerze że jesli ten LG oferowałby mi taki sam obraz jak mój G20E to w zupełnosci by mi to wystarczało ale obawiam sie ze tak nie jest i moga sprawdzic sie słowa sprzedawcy z MM , któremu powiedziałem że interesuje mnie plazma typu X60E lub PN6500 a posiadałem G20 tylko ze 42" na co ten odpowiedział mi krótko że "zamienił stryjek siekierke..... no wiecie co dalej ...
no i tego sie obawiam że co z tego że bedę miał 50" (bo chodziło mi głownie o powiekszenie przekatnej) lecz obraz juz moze mnie tak nie satysfakcjonować ;-( ...ale ale moze sie mylę ;-)
 

rex77

New member
prawdę powiedziawszy jestem juz prawie , prawie zdecydowany na ST60,
tylko wystąpił kolejny dylemat co do rozmiaru a mianowicie;
rozstaję sie z 42" poniewaz chcę czegos wiekszego na scianę a do 42 wydawała mi sie juz za mała (odłegłość do TV to jakieś 4,2m) dlatego tez postanowiłem prezsiaśc sie na 50" tylko obawiam sie że nie odczuję zbytnio duzej róznicy w tych 8" i mogę załować wkrótce ze jednak wiekszy byłby lepszym wyborem. Najlepszym kompromisem byłoby 52" ale ani Panas ani LG nie wypuszcza dla plazm takiego rozmiaru, natomiast 55" może jednak okazać sie za duzy i przyprawiac mnie o oczopląś i zawroty głowy po seansie filmowym.... Doradzcie... Pokój ma jakies 18m2 i odległosc do tv taka jak wspomniałem...
Pozdrawiam
 

Pikoras

New member
Ja akurat jestem posiadaczem tego lg i jestem zadowolony, poczytaj sobie o nim na forum, natomiast co do tego, że 55 będzie za duży, no może przez 2 dni.
Uwierz żaden rozmiar nie jest za duży ;)
 

pantomima

Banned
Dokladnie ! - im wiekszy tym lepszy a odleglosc masz dosyc spora dlatego minium do niej to 55" .

Co do tej wspominki wyzej odnosnie tego Lg - zapomnij o tym tv , uwierz -gdybys mogl tylko zestawic te 2 obok siebie . obacny model jaki posiadasz g20 z tym LG 50PN6500 to zostal bys przy starej plazmie Panasonica ! Rozumiesz ? stare g20 ma lepszy obraz niz ten nowszy Lg !

St60 ---- to jest to ;) tu nawet nie ma sie nad czym zastanawiac . Masz dost test , opisy ludzi ktorzy juz posiadaja ten model itp.wystarczy poczytac i samemu dojsc do tego .

Pikoras - wspomina ze jest zadowolony :D , a co ma mowic ... nie napisze przeciez ze jest lipa ;)
 
Ostatnia edycja:

rex77

New member
szkoda że nie mogę sobie przetestować w żaden sposób w domu tych dwóch rozmiarów tzn. 50 i 55" bo to byłoby najlepsze w dokonaniu wyboru no a tak to moge tylko porównać sobie w markecie ,lecz tam rozmiar tv nie oddaje rzeczywistości pokoju w którym tv ma sie znajdować
 

sej34

Member
mój brat ma 4 metry do tv a posiada plazmę 50cali, i żałuje że nie wziął 55cali bo niestety 50cali gubi się w pomieszczeniu o wielkości 15m2, także jak masz możliwość to bierz 55cali bo to minimum do twojego pokoju.
 
prawdę powiedziawszy jestem juz prawie , prawie zdecydowany na ST60,
tylko wystąpił kolejny dylemat co do rozmiaru a mianowicie;
rozstaję sie z 42" poniewaz chcę czegos wiekszego na scianę a do 42 wydawała mi sie juz za mała (odłegłość do TV to jakieś 4,2m) dlatego tez postanowiłem prezsiaśc sie na 50" tylko obawiam sie że nie odczuję zbytnio duzej róznicy w tych 8" i mogę załować wkrótce ze jednak wiekszy byłby lepszym wyborem. Najlepszym kompromisem byłoby 52" ale ani Panas ani LG nie wypuszcza dla plazm takiego rozmiaru, natomiast 55" może jednak okazać sie za duzy i przyprawiac mnie o oczopląś i zawroty głowy po seansie filmowym.... Doradzcie... Pokój ma jakies 18m2 i odległosc do tv taka jak wspomniałem...
Pozdrawiam

Ja miałem plazmę 50" oglądaną z 2,7m i była za mała. Teraz mam 60" z 2,6m i jest bardzo ok (mogłoby być nawet 70" szczególnie do filmów 21:9)
 

rex77

New member
mój brat ma 4 metry do tv a posiada plazmę 50cali, i żałuje że nie wziął 55cali bo niestety 50cali gubi się w pomieszczeniu o wielkości 15m2, także jak masz możliwość to bierz 55cali bo to minimum do twojego pokoju.
No własnie ja też nie chce tego żałować bo to jest mój podstawowy powód odstawienia na bok tx-p42g20e bo już wydaje mi sie za mały i dlatego chcę wskoczyć cos wiekszego.Brałem do tej pory pod uwagę tylko 50" a skupialem sie na wyborze modelu a teraz doszłedł własnie jeszce dylemat rozmiaru:???:.
Z drugiej strony boje sie troche że przy tych 55" moge biegać oczami za obrazem itp. a generalnie aby nie złapac efektu jak w kinie gdy się siedzi w pierwszych rzędach:shock: ....
poza tym taka 55 to juz chyba troche zasysa energii ale to tylko tak na marginesie..
 

Lesiu83

New member
Z 4m 55" to minimum, nie będziesz biegał oczami po ekranie. Ja mam ten rozmiar i pól metra mniej do tv i mógłby być większy.
 

lajkonik122

Klub HDTV.com.pl
vip
szkoda że nie mogę sobie przetestować w żaden sposób w domu tych dwóch rozmiarów tzn. 50 i 55" bo to byłoby najlepsze w dokonaniu wyboru no a tak to moge tylko porównać sobie w markecie ,lecz tam rozmiar tv nie oddaje rzeczywistości pokoju w którym tv ma sie znajdować

Niektore sklepy maja opcje prezentacji tv w domu, zadzwon, popytaj i wtedy bd ci prosciej podjac decyzje :)
 

spiroman30

New member
Posiadam tv LG50PA5500 już 9 miesięcy 50" zawiesiłem go na ścianie, ze wzgledu bo mam małe dzieci i już kombinują przy nim. Powiem szczerze po takim czasie ten tv jest mały, na scianie to już 70" byłoby odpowiednie. Ostatnio patrzyłem w sklepie na 60" już byłby odpowiedni, ale pewnie po pół roku byłby mały. Obecnie nic poniżej 50" nie warto kupować ceny nie są wygórowane.
 

yanoosic

New member
panowie...z tymi rozmiarami to już trochę przesadzacie... mam pokój ok. 25m2 i obecnie oglądam i gram na tv 32 full hd, siedzę ok 3.5-4m od tv, i zgadza się...jest mały, dopóki oglądałem tylko tv nie był to dla mnie jakiś problem, ale jak podłączyłem konsolę to grając w fife musiałem mocno wytężać wzrok lub siadać na dywanie przed tv...dlatego podjąłem decyzję o zmianie tv, stare pójdzie do sypialni... ale bez przesady myślę że na taką odległość 50 styka...i nie piszcie że przydał by się 70 cali bo to już gruba przesada...to nawet nie wygląda estetycznie :) to takie moje zdanie...
 
Do góry