LG 50pg6000, 42pg6000 - wszystko o serii pg6000

pynokyo

New member
Witam!!! Może ktoś z forumowiczów jest już posiadaczem LG50PQ6000 i mógłby się podzielić wrażeniami. Jestem pod ścianą (CRT wysiadł :() a moja połowica naciska. Zastanawiam się nad trzema modelami ten w/w, Panas TX-P50x10 lub też Sam PS756. Jednak po wizycie w sklepie optuję na razie przy LG nie chciałbym się sparzyć tylko. POZDRO
 

muzyk219

New member
"Nowe oprogramowanie ściągnięte ze strony lge chwilę temu nie dało mi żadnych widocznych efektów przy obsłudze tv. Jeśli chodzi o wykryte zmiany to tylko trochę inaczej opisane wejścia i przyporządkowane im urządzenia. Może ktoś stwierdził jakieś inne różnice. Dalej nie ma obsługi avi, wiec nie można chociażby obejrzeć filmików z aparatu przez usb..... " czytelnik, czy mozesz cos więcej powiedzieć o oprogramowaniu ?Co i jak i skąd i w jaki sposób?Jeśli to dla Ciebie nie problem opisz dokąłdnie co i jak bo myślęze wileu urzytkowników tego modelu było by zainteresowanych możliwości zmiany oprogramowania.Jesli mozesz to opisz dokaładniej co sie zmieniło i co ewentualnie dawca softu zapowiadał że miało się zmienić?
 

misinek

New member
Drugi miesiąc już używam 42pg6000 i jestem bardzo zadowolony. Brak mi jedynie wyjścia audio cinch - jest tylko optyczne, niestety będę musiał zmienić amplituner (żona za nic nie chce się przyzwyczaić do zmiany wejścia w amplitunerze przy zmianie z filmu na DVD na program TV ("a to się samo nie może przestawić jak zmieniam w telewizorze?"). Jakość obrazu super - obraz analogowy i cyfrowy z Aster bez zarzutu - odległość od telewizora około 2,7m. W porównaniu do Panasonica 42px80 obraz analogowy nie dostaje "mrówek" (to mrowienie obrazu na krawędziach i na ciemniejszych kolorach przy odbiorze z "anteny" przekreśliło panasonica) Ustawiony rozmiar obrazu na 16/9 - inne formaty rzeczywiście kiepsko obsługiwane - brakuje takiego "zmiennego rozciągania" jak np w Philipsie (lcd).
Czerń jest idealna - oczywiście jak jest ciemno w pomieszczeniu - trzeba pamiętać, że po włączeniu przez czas około 3-4 minut telewizor się "nagrzewa" dopiero potem następuje przełączenie na ustawione parametry obrazu - w pierwszej chwili obraz jest trochę bardziej "mdły".
Szyba doskonale się czyści (opinia żony) - na szczęście okno jest obok telewizora więc nic się nam nie odbija.
Przy odbiorze z Aster-dekodera motoroli gdzie jest tylko kabel euro słychać delikatny przydźwięk 50Hz - ale jak zrobię porządek z masami to może zniknie (mały offtop: czy komuś też "buczy" ta motorola).
pzdr.:)
 

mario1122

New member
Witam, może trochę odkopuję, ale zamierzam zakupić ten model. Przeczytałem wszystkie opinie, ale nikt nie napisał, że podłącza pod to xboxa 360? Czy ktoś może się podzielić taką opinią? Tv będzie używany głownie pod konsole i filmy (HD?) poprzez wd media center. Pytam, bo póki co mam jeszcze chwilę czasu na zakup a oczywiście zastanawiam się też nad Panasonikiem (który dla mnie wysiada w przedbiegach odnośnie wyglądu), no ale nie wygląd najważniejszy. Ubolewam jedynie nad tym, że do telewizora będę miał dobre 4,5 metra, a chyba zostaje mi zakup 42' :( No chyba, że trafi się jakaś dobra oferta lub promocja. Pozdrawiam

PS: Widziałem, że jest temat różnice między pg a pq. PQ jest nowszy, zostaje mi zaten wybór pq?
 
Ostatnia edycja:

jasperus

New member
a ja pytanie takie mam: czy model 50PG3000 wystarczy komus kto bedzie uzywal do wylacznie do filmow bluray, dvd oraz xboxa 360 ? Zadnej tv.
 

carlo

New member
Hej. Mam taki problem, próbowałem podłączyć pod tv głośniki komputerowe 2.1, przez wejście audio i niestety nic się nie dzieje, głos nadal leci z telewizora. Oczywiście głośniki uruchomione. Model 32PG6000. Wiecie co z tym fantem zrobić?
 

bigxlx

New member
Model ten ma jedynie WEJSCIE chinch audio, tak wiec nie ma szans zebys cos slyszal. Mozesz podpiac sie pod zlacze scart2 i bedzie tak jak chcesz.
 
Ostatnia edycja:

BladyPL

New member
Witam

Wczoraj już widziałem siebie w roli posiadacza 42PG6000 ale coś mnie tknęło i pomimo tego, że sprzedawca zapewniał mnie, że ten telewizor pracował u nich około 2 miesięcy postanowiłem wejść do menu serwisowego i to sprawdzić.

Zrezygnowałem z zakupu po ujrzeniu liczby 1784 jako efektywnego czasu pracy matrycy .. A szkoda, bo cena wyjściowa była raczej atrakcyjna - 2500 PLN brutto.
 

yabko

New member
ktoś pisał że ściągnął oprogramowanie do serii PG6000 ze strony LG, ja szukałem leczy w wynikach strona LG nie pokazała plików do ściągnięcia dla tej serii. Może ktoś podpowiedzieć czy faktycznie jest do ściągnięcia nowy soft? I jak aktualizować TV po pobraniu pliku? W sumie mam nadzieje że może w nowym sofcie, jeżeli taki jest będzie poprawione zapamiętywanie ustawień zoom bo na tą chwilę po przełączeniu kanału ustawienia się zmieniają i trzeba na nowo dopasowywać obraz.
 

pynokyo

New member
Witam !!! Po studiowaniu tego forum oraz wielu info w necie stałem się posiadaczem LG 50 PQ 6000 i ..... wszystkie banialuki wciskane przez forumowiczów o "wypałkach" i , że wybierz Panasa albo Sama są g...no warte. Niespełna 2 tygodnie po zakupie wspomnianego LG trafiła się okazja i mam też Panasa, a dokładnie 37PY8 (sypialnia). Niestety nie mam żadnego przekazu cyfrowego i "siatka" sprawdza się o wiele lepiej na LG niż na Panasie. Naprawdę byłem miło zaskoczony jakością obrazu z naziemnej. Po podłączeniu Ferdka też LG pobiło Panasa także sptawa zakupu obija się o to jakie odczucie robi TV na kupującego a wszystkie testy spawiają wrażenie kierowania klienta do półek z podaną marką na tacy.... POZDRO
 

jolajcik

New member
Usb

Czytałam, że w niektórych tv np.samsung można odblokować w trybie serwisowym port USB. Można wtedy oglądać filmy i słuchać mp3 bezpośrednio z pendrive podłączonego do tv. Czy w Lg42PG6000 istnieje taka możliwość? Mam też drugie pytanie, ponoć są aktualizacje do tego tv, gdzie można je pobrać?
 

2umba2

New member
filmy z dysku usb

Po podłączeniu dysku usb LG nie widzi filmów:niewiem:. Czy możliwe jest oglądanie filmów avi bezpośrednio z dysk?? Proszę o szybką odpowiedź.
 

2umba2

New member
Plazma LG PQ6000 i dysk usb 500GB mogę oglądać zdjęcia i słuchać mp3 ale nie mogę uruchomić filmów divx. Czytałem, że coś trzeba zmienić w trybie serwisowym.Jak można to proszę o pomoc jak to zrobić. Dzięki
 

Lasica

New member
Plazma LG PQ6000 i dysk usb 500GB mogę oglądać zdjęcia i słuchać mp3 ale nie mogę uruchomić filmów divx. Czytałem, że coś trzeba zmienić w trybie serwisowym.Jak można to proszę o pomoc jak to zrobić. Dzięki

W PQ6000 nic nie musisz odblokowywać, DIVX powinno być już odblokowane.

Możesz wybrać z menu USB "filmy"?

Twój dysk wymaga zewnętrznego zasilania czy nie?
 

2umba2

New member
Mam w menu usb do wyboru zdjęcia, muzyka i filmy. Tylko kiedy wybieram film nic się nie dzieje. Czy aby na pewno ten model LG czyta wszystkie filmy AVI i czy jest sposób aby zamiast avi czytał mkv??

Mam dysk 2.5 więc nie zasilany jest przez USB.
 
Ostatnia edycja:

Lasica

New member
Mam w menu usb do wyboru zdjęcia, muzyka i filmy. Tylko kiedy wybieram film nic się nie dzieje. Czy aby na pewno ten model LG czyta wszystkie filmy iso i czy jest sposób aby zamiast iso czytał mkv??

Mam dysk 2.5 więc nie zasilany jest przez USB.

No i teraz wszystko jasne.

TV nie będzie czytał ISO, a mkv tylko w standardowych rozdzielczościach z tego co mi wiadomo.

mkv 1280x720, ani 1920x1080 TV Ci nie odczyta.

Tylko zwykłe divxy.

Przeszukaj dokładnie dział o LG jest gdzieś wątek gdzie ktoś sprawdzał jakie dokładnie pliki czyta.
 
Ostatnia edycja:

2umba2

New member
Pomyłka. Sorry, pomyliłem się chodziło mi o filmy AVI(divx)nie ISO. Mój błąd. więc problem nadal istnieje. Wie ktoś o co chodzi może trzeba coś zmienić w trybie serwisowym??

Jak w Plazmach LG PG6000 odblokowuje się divx może w mojej coś sknocili i muszę odblokować??
 
Ostatnia edycja:

Lasica

New member
Pomyłka. Sorry, pomyliłem się chodziło mi o filmy AVI(divx)nie ISO. Mój błąd. więc problem nadal istnieje. Wie ktoś o co chodzi może trzeba coś zmienić w trybie serwisowym??

Nie trzeba, jakbyś nie miał obsługi to w menu w ogóle nie miałbyś do wyboru "Filmy". Może po prostu masz film skompresowany za pomocą kodeka którego TV nie obsługuje?

Będę w domu to podrzucę Ci linka do jakiegoś sampla który u mnie działa bez problemu.
 
Do góry