LG 50PA5500 vs Panasonic TX-P50x50E ew LG PA6500

loniexz

New member
Witam
Po przeprowadzce na "swoje" nadszedł czas na wymianę tv. Do tej pory bardzo dobrze służył mi Samsung lcd 32" model A451
Zawsze byłem zwolennikiem plazm ale wcześniej nie miałem takiej możłiwości żeby w małym pokoiku wsadzić coś większego. Teraz gdy już mogę trochę poszaleć z wielkością zdecydowałem się na 50"
Moją uwagę przykuły 3 modele, 2 LG tj. 50PA5500 i 50PA6500 (w zasadzie nie zabardzo znalazłem różnic pomiędzy nimi jak tylko jedno HDMI więcej w PA6500) oraz Panasonic TX-P50X50E
Kiedyś bez wahania wziąłbym Panasonica ale teraz mam wątpliwości co do tego modelu. LG które wymieniłem mają dobre opinie wsród użytkowników z kolei na temat X50 jest bardzo mało informacji
TV bedę kupywał na miejscu a nie w internecie i w tej chwili jest promocja na PA5500 za 1999zł i P50X50 za 2099zł
Z góry dziekuje za wszystkie rady i podpowiedzi

Posłuże się ankietą którą widziałem w innych tematach:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 19m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-3,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - przeważnie 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? od lewej strony telewizora
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung LE32A451
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Obsługa Divix MKV
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? DVBT, ew dekoder hd z cyfry
10.Jakie urządzenia ? Xbox 360, laptop przez hdmi
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok 5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? W plazmie raczej nie ma wyboru więc błyszcząca
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, Filmy HD, Sport, plus to co leci w tv
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? różnie, ok 2h ale nie co dziennie
17.Preferencje co do wielkości ? 50"
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? popołudnia i wieczory
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2000zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Szoku różnicowego nie zaznasz.
Z uwagi na wypalanie i lepszą trwałość brałbym Panasonica
 

dlugas

New member
Szoku różnicowego nie zaznasz.
Z uwagi na wypalanie i lepszą trwałość brałbym Panasonica
a czy warto dodać te 500zł do p50xt50? będzie jakaś odczuwalna różnica miedzy nim a tymi trzema wymienionymi wyżej? czy to tylko kosmetyka i ja laik nie zauważe wielkiej różnicy? (Full HD, smarty,3d mnie nie interesują) chodzi mi głównie o odbiór sygnału SD z kablówki i obraz(czerń i kolory) na oglądanych filmach/serialach
 

digitalus

Banned
Ostatnia edycja:

dlugas

New member
Kanałów HD brak i za szybko ich nie wykupię, bo jest ich tylko kilka u mojego dostawcy kablówki. Głównie będę oglądał filmy, seriale z usb/dysku zewn dlatego najbardziej chodzi o plastykę kolorów i czernie
 

digitalus

Banned
Wybralbym LG 50PA4500 Na przykladzie z linku wyzej panasonic x50 mial problemy z odczytem plikow z dysku.Jesli masz mozliwosc sprawdz w sklepie czy bedzie podobny problem z odczytem plikow.Moze po podlaczeniu dysku twardego lub pendrive trzeba dluzej zaczekac.
 
Ostatnia edycja:

loniexz

New member
A jak sie ma sprawa odtwarzania plikow mkv w lg? Bo w opisach jest tylko divix hd

Wysyłane z mojego Blade za pomocą Tapatalk 2
 

szorstki

New member
Witam
jak kolega przymierzam się też do zakupu lg 50pa6500 lub leda sony kdl-42ex440.
Chce również dokupić do tego kino domowe zgodne z marką telewizora.
Mam tutaj właśnie taki problem bo przewody do głośników są już wypuszczone sztuk 4 na wysokości 1,6m nad ziemie (przód i tył) a chce przekazać dźwięk 5.1 z nboxa do kina domowego.W grę nie wchodzą stojące kolumny. Właśnie tym problemem jest dźwięk ponieważ kina które patrzyłem nie mają wejścia optycznego a tylko hdmi i czy jest możliwość puścić z nboxa po hdmi do TV a z TV do kina też po hdmi dźwięk z nboxa ? Mam się zmieścić ze wszystkim w 3000 zł ale czym mniej tym lepiej :D
Jakieś porady forumowicze ?

---edit----
albo może dokupić coś takiego do nboxa
h t t p ://allegro.pl/bk714-rozdzielacz-hdmi-na-2-porty-rozgaleznik-hd-i2868887965.html
puścić z tego jeden kabel hdmi do kina a drugi do tv
będzie to działać ?
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Mozliwosci podlaczen audio i innych, tutaj
http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=4643
FAQ - podłączenie TV, kina domowego, etc - Strona 2 - Forum platformy n :: forum HD
http://www.hdtv.com.pl/forum/kino-domowe/19101-jak-podlaczyc-kino-domowe-do-tv-i-nboxa.html
Jesli chodzi natomiast o wybor telewizora 50pa6500 lub sony kdl-42ex440 to pa 6500 to duzo zalezy od wymagan i czy nie beda przeszkadzac odblaski.Jesli telewizor bedzie ustawiony np przodem do okna to odblaski beda duze.Jesli natomiast telewizor bedzie stal tylem lub bokiem do okna lub lub pokoj nie jest bardzo nasloneczniony to bedzie ok.
Przyklad z niemieckiego forum
Der LG PM 660/ 670 Thread, LG - HIFI-FORUM (Seite 2)
Jesli telewizor jest wlaczony to odblaski nie sa widoczone, niektorym osobom przeszkadza nawet lustro gdy telewizor jest wylaczony. W telewizorze pm660 jest taka sama matryca jak w pa6500.
kliknij tez tutaj
http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/82283-telewizor-lg50pa6500.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry