Lg 50lf652v-kodi

blue007

New member
Witam,

Instalował ktoś może Kodi i podpowie mi jak powinno się to zrobić ? Ciągle szukam jakiś informacji ale bez skutecznie....Z góry dziękuje
 

kostek111

New member
Z tego co pamiętam to kodi jest nową nazwą starego XBMC instalowanego na pc lub android na naszym tv raczej nie da się zainstalować .Chyba że dokupimy dongla pod hdmi z androidem i będziemy mieli to samo co w tv za większą kase.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

wampirek

New member
U siebie mam Raspberry Pi2 z Openeleciem i właśnie Kodi. Wszystko działa od razu, Pi podpinasz do tv kablem HDMI. A koszt Pi razem z obudową jest śmiesznie niski, za około 200zł można dostać zestaw z obudową i zasilaczem.
Ja przypiąłem opaską do wieszaka z telewizorem :) Obsługuję pilotem od tv.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

alicja82

New member
Panowie przy oglądaniu telewizjada na pełnym ekranie mam dwa pasy z boku uniemożliwiające oglądanie na pełnym ekranie, obraz obcięty 4:3. Czy można wyłączyć te pasy i oglądać na full 16:9?
 

kostek111

New member
Ale z jakiego źrudła oglądasz. W ustawieniach obrazu jest proporcje obrazu daj na skanuj.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

szarakpl

New member
Panowie przy oglądaniu telewizjada na pełnym ekranie mam dwa pasy z boku uniemożliwiające oglądanie na pełnym ekranie, obraz obcięty 4:3. Czy można wyłączyć te pasy i oglądać na full 16:9?
Dokładnie tak samo mam a proporcji obrazu nie da sie zmienic bo jest ustawione oryginał i nie da sie ustawić skanuj bo zablokowane a na komorce oglądając jest pełny obraz , jest jakiś sposob na pozbycie sie tych pasow po bokach? Bo super stronka z tv
 
Ostatnia edycja:

avis21

New member
U siebie mam Raspberry Pi2 z Openeleciem i właśnie Kodi. Wszystko działa od razu, Pi podpinasz do tv kablem HDMI. A koszt Pi razem z obudową jest śmiesznie niski, za około 200zł można dostać zestaw z obudową i zasilaczem.
Ja przypiąłem opaską do wieszaka z telewizorem :) Obsługuję pilotem od tv.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Cześć Mógłbyś i napisać jak działa u Ciebie ten Rpi2? np
- używanie przy ciężkich filmach typu mkv - 1080p ,
- odtwarzanie youtuba,
- czy da sie przeglądać strony www?
- jakieś bolączki, minusy

Będę bardzo wdzięczny, bo szukam czegoś pod TV i nie jestem zdecydowany.
Pozdrawiam
 

maciejuss

New member
Dokładnie tak samo mam a proporcji obrazu nie da sie zmienic bo jest ustawione oryginał i nie da sie ustawić skanuj bo zablokowane a na komorce oglądając jest pełny obraz , jest jakiś sposob na pozbycie sie tych pasow po bokach? Bo super stronka z tv

Dołączam się do pytania. Czy te białe pasy są spowodowane przeglądarką? Youtube chodzi na pełnym ekranie. Opcja zmiany rozmiaru obrazu niedostępna, dwa białe pasy po bokach i obraz z telewizjady wyświetlany w formacie 4/3. Muszę obraz puszczać z lapka via kabel hdmi, wtedy jest wyświetlany pełny ekran. A przecież nie o to chodzi. Znalazł ktoś rozwiązanie, czy nic się z tym nie da zrobić?
 

blazejpe

New member
U siebie mam Raspberry Pi2 z Openeleciem i właśnie Kodi. Wszystko działa od razu, Pi podpinasz do tv kablem HDMI. A koszt Pi razem z obudową jest śmiesznie niski, za około 200zł można dostać zestaw z obudową i zasilaczem.
Ja przypiąłem opaską do wieszaka z telewizorem :) Obsługuję pilotem od tv.

Cześć zastanawiam się właśnie nad tym modelem smartTV, brakowała mi jedynie Androida [a bardziej Kodi :) ]... Twój post mnie zaciekawił, jak mianowicie rasberryPi komunikuje się z pilotem od TV że możesz sterować malinką, działa to z automatu czy trzeba coś dodatkowo wgrywać na RP?

pozdrawiam
 

darksikor

New member
Cześć zastanawiam się właśnie nad tym modelem smartTV, brakowała mi jedynie Androida [a bardziej Kodi :) ]... Twój post mnie zaciekawił, jak mianowicie rasberryPi komunikuje się z pilotem od TV że możesz sterować malinką, działa to z automatu czy trzeba coś dodatkowo wgrywać na RP?

pozdrawiam

Trochę odkopię ale może przyda się innym :oops:
Malinę można obsługiwać poprzez pilot dzięki hdmi-cec (SimpLink, Anynet+, Bravia Sync) i działa to z automatu jednak Twój telewizor musi mieć taką funkcję co w nowszych tv jest raczej standardem :)
Dla mnie jednak o wiele lepiej obsługuje się Kodiego poprzez aplikacje yatse. Pełno funkcji, bardzo szybka reakcja i łatwy w obsłudze.
Również polecam zakupu Maliny bo to nie wielki koszt a wielkie możliwości ;)
 

wampirek

New member
Cześć zastanawiam się właśnie nad tym modelem smartTV, brakowała mi jedynie Androida [a bardziej Kodi :) ]... Twój post mnie zaciekawił, jak mianowicie rasberryPi komunikuje się z pilotem od TV że możesz sterować malinką, działa to z automatu czy trzeba coś dodatkowo wgrywać na RP?



pozdrawiam



Przepraszam że z takim opóźnieniem :/
Kodi ma w sobie zaszytą obsługę CEC, w telewizorze musisz włączyć opcję Simplink (w LG) i wszystko bangla :)
W starej plaźnie Panasonika też działało bez problemu, z automatu.
Gorąco polecam takie rozwiązanie :)
 

darksikor

New member
Polecam OSMC z racji że jest bardziej bardziej otwarty system i większą ilość funkcji :) Można dodatkowo zainstalować Retrosmc i zrobić z maliny retro konsole dla dzieciaków jak i przypomnieć sobie swoje młodzieńcze lata :D
 
Do góry