LG 49UJ701V ciemniejsza górna część ekranu

mynikal

New member
Witam,

Mam taki problem z TV, że po włączeniu mam ciemniejszy górny fragment ekranu, tak od połowy. Rozkręciłem TV i nie znalazłem jako takich problemów z kondensatorami itp. Więcej sprawdzić nie mogę ponieważ nie posiadam narzędzi. Po rozkręceniu TV i oddzieleniu ekranu od reszty dostałem się do ledów w środku TV.

Górna część świeci bardzo słabo co odbija się tym, że górna część ekranu jest ciemniejsza. Do tego widać, że niektóre ledy świecą na niebiesko zamiast na biało. Podłączyłem kabel zasilający z dolnej listwy do górnej i również świeciły bardzo słabo. Dodam jeszcze, że górny pasek ledów świeci tak jak dolny po dłuższym użytkowaniu TV.

Nie sprawdzałem górnego kabla zasilającego na dolnym pasku ponieważ jest za krótki, a nie chciałem odklejać i zrywać dolnego paska.

Czy to ewidentna wina górnego paska ledów?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jesteś zdolny.
Wygląda na to że to faktycznie podświetlenie.
Potrafił też to wymienić sam ?
 

mynikal

New member
A tam od razu zdolny. Po prostu cierpliwy i powoli rozbierałem, ekranem w stronę łóżka żeby nie pęknął. Chociaż musiałem go potem drugi raz otwierać bo mi jakieś kruszki wpadły za ekran. Co mnie bardzo zdziwiło to, że po drugiej stronie ekranu były odciski palców.


Z wymianą nie byłoby problemu. Wiesz może, gdzie można kupić takie ledy V17 49L1 w rozsądnej cenie?


Chociaż powiem, że po otwarciu telewizora, pukaniu w ledy i przetarciu pinów w takim czarnym ustrojstwie (po zdjęciach z neta widzę że każde to ustrojstwo ma takie przypalone piny) na płycie zasilającej, 4 i 7 pinów po przeciwległych stronach ekran świeci poprawnie póki co od wczoraj. Dziś rano po włączeniu TV też świeci póki co dobrze.
 

Attachments

  • 20210606_143842.jpg
    20210606_143842.jpg
    333,7 KB · Wyś: 26
  • 20210606_150101.jpg
    20210606_150101.jpg
    428 KB · Wyś: 32
  • 20210606_142629.jpg
    20210606_142629.jpg
    687,5 KB · Wyś: 31
Ostatnia edycja:
Do góry