LG 47LW650 podświetlenie

dziendobry

New member
Witam , mam pytanie do posiadaczy czy też znawców tematu ww TV, gdy Tv jest włączony na źródło HDMI np. jak u mnie pod telewizję N podczas gdy jest wyłączony tuner, czyli ekran powinien być czarny, a taki nie jest, a dokładnie jakoś dziwnie matryca "pomaziana" jest światłem, najbardziej w górnym prawym rogu w kształcie mniej więcej trójkąta z wierzchołkiem do środka i przy lewej dolnej krawędzi. Jeśli ktoś może wyjaśnić to zjawisko czy też wadę będę dozgonnie wdzięczny za rzeczową pomoc.
 

dziendobry

New member
Dzięki, tylko jeszcze dodam że podczas oglądania np. filmu gdy te części wypełnia czarny obraz też widać że się świeci coś z boku, można to wyłączyć, czy to taka "fantastyczna" technologia.
 

Bar_tek

New member
jezeli bys to wylaczyl to jedyne co bys obejrzal to czarny ekran. EDGE LED to sposob podswietlania matrycy. taka technologia. czasami jak ktos zle naniesie paste/klej to przebija sie swiatlo, ale to raczej zdaza sie przy wymianie matrycy w lapkach w kiepskich serwisach a nie w nowych TV
 

dziendobry

New member
Chyba jest ok, ale totalnie inny efekt niż w moim starym tele Toshiby i stąd moje zaniepokojenie wyglądem, jak moglibyście jeszcze mi pomóc odnośnie wyświetlania 3d, często występuje w niektórych produkcjach rozdwojenie jaźni np na pierwszym planie, przy szybkim ruchu a na Jackasach 3d cały czas nie do oglądnięcia, chciałem spytać czego to wina TV, materiału a może ustawień.
 

karol1184

New member
Witam , mam pytanie do posiadaczy czy też znawców tematu ww TV, gdy Tv jest włączony na źródło HDMI np. jak u mnie pod telewizję N podczas gdy jest wyłączony tuner, czyli ekran powinien być czarny, a taki nie jest, a dokładnie jakoś dziwnie matryca "pomaziana" jest światłem, najbardziej w górnym prawym rogu w kształcie mniej więcej trójkąta z wierzchołkiem do środka i przy lewej dolnej krawędzi. Jeśli ktoś może wyjaśnić to zjawisko czy też wadę będę dozgonnie wdzięczny za rzeczową pomoc.

czesc ja tez mialem ten efekt wymienilem w sklepie i jest ok
 
Do góry