LG 47LW5500(570S) vs Samsung UE 46D5500

sebapr

New member
Witam
Od paru dni zastanawiam sie mocno nad wyborem telewizora 46-47 cali LED. Od razu powiem ze poczytalem niniejsze forum, rozne testy, opinie, naogladalem sie w marketach.
Sklanialem sie ku LG 47LW5500 i z takim zamiarem zaczalem tournee po marketach. W media markt mieli tylko model LW4500 - jakos obrazu tragiczna (!). Film z usb (rip z blue rady, 720p) obraz poszarpany, bardzo widoczne skoki tonalne, kontrat do niczego (ciemne zbyt ciemne, jasne wypalone). Moze to kwestia ustawien ale i tak mocno sie zdziwilem i odstraszylem od LG.

Kolejne podejscie, inny sklep, dorwalem sie do modelu, ktory mnie interesuje czyli LG 47LW5500. Ten sam film i... bajka. Obraz wyrazny, przejscia tonalne na tej samej scenie niezauwazalne - moze jak sie z bliska przygladalem to przez chwile dwa czy trzy razy zauwazylem (no ale to rip). Ogolnie bardzo pozytywnie. Spotkalem tez goscia, ktory podobnie jak ja od tygodnia chodzi po sklepach, czyta, rozmawia - mowil ze robili tabele porownawcze ze kolegami i ten LG wygrywa (tyle ze on szukal chyba czegos tanszego).

Pozniej chcialem obejrzec polecane przez wszystkich znajomych Samsungi. Pan zaprowadzil mnie od razu do modelu 47D6750 (juz wiadomo gdzie bylem - ten tv obecnie jest dostepny tylko w euro). Ten sam film, te same sceny i... kopara opadla ;) nie dosc ze barwy od razu lepsze to obraz wygladal jakby byl puszczony z blueraya. Tylko ze niestety juz dla mnie za drogi. Inna sprawa ze nie pobawilem sie dobrze ustawieniami tego LG - pewnie kolory itp da sie podkrecic jeszcze. Inna sprawa ze zbyt duzo kolorow wcale nie jest naturalne.

W chwili obecnej zastanawiam sie nad tym LG 47LW5500 a mniej wypasionym Samsungiem 46D5500. Jedyny problem w tym ze LG zostal wykupiony w media markt i poki co nie zamowili jeszcze nowej dostawy. A tylko tam kosztowal niecale 3800. W Euro i Saturnie nadal po 4300.
Tego tanszego samsunga jeszcze nie ogladalem (moze dzisiaj albo w sobote) ale oprocz tego ze nie ma 3D (ktore traktuje jako fajny aczkolwiek niekonieczny dodatek) ma troche mniej dodatkow i ogolnie slabsze parametry. Inna sprawa ze bardzo malo informacji jest na jego temat.

Moze ktos z was mial albo ma mozliwosc porownac oba modele i powiedziec cos na ten temat?

Pozdrawiam
Sebastian
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie podałeś warunków ale ja sięgałbym w tym porównaniu po Samsunga z uwagi na wyrazistość ( ostrość ) obrazu, rewelacyjne możliwości.
Jaką masz odległość od ekranu ?
 

sebapr

New member
Nie podawalem z poczatku szczegolowych informacji bo chcialem ogolnie sie dowiedziec czegos na temat jakosci obrazu. Ponizej bardziej szczegolowe informacje:

dległość od ekranu? okolo 3,5m (moze 4, nie jestem teraz pewien)
jak słońce świeci w pokoju? okna sa za tv, ogladam glownie wieczorem wiec rolety zaciagniete
Jak duży jest pokój ? sredni
jaki masz obecnie telewizor? kineskopowy panasonic 29 cali
jakie programy najczęściej oglądasz? filmy, jakis serial komediowy
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem? wieczór
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ? ze swiatlem, do filmu wlaczam lampke z tylu
wolisz obraz ostry czy łagodny ? ostry, wyrazny
matryca błyszcząca czy matowa? hmm dajaca lepsze barwy i ostrosc
preferowana wielkość telewizora? 46-47 cali
preferowana marka ? samsung, LG (chociaz nie wykluczam tak zupelnie innych)
jakie urządzenia będą podłączone ? dvd (docelowo blu-ray), kablowka aster
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? TV40%, reszta to filmy dvd (bluray), sporo z usb/podlaczonego notebooka, moze czasami w cos zagram
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? na wprost
czy ważne jest wifi ? dosyc wazne, ale na poczatku niekoniecznie
czy będziesz korzystać z widgetów ? nie wiem, nie widzialem, nie znam sie :)
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? raczej nie
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? niekoniecznie
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? TAK
ma mieć 3D ? niekoniecznie, chociaz LG z pasywnym 3D wyglada milo i zaczynam sie ku temu sklaniac, chociaz jako gadzet, moze jakas gra 3d, jakis film, byloby milo miec ale niekoniecznie
ma mieć tuner DVB-S ? niekoniecznie
jakimi złączami ? bez znaczenia
jaki masz sygnał ? kablówka, aktualnie SD, zamawiam juz cfrowe lacze + jakies kanaly HD
ma stać czy wisieć ? stac
jaka klasa cenowa ? nieprzekraczalne 4300, celuje w okolice do 3700.

Generalnie wolalbym dac mniej ;) ale zauwazylem ze wyzsze modele oprocz tego ze maja bajery ktore moze okaza sie zbedne to jednak maja lepsze matryce, lepsze odswiezanie (nawet jesli to "pseudo" odswiezanie), "ulepszacze" kolorow itp itd

Ciekawi mnie czy ten samsung (D5500) moze miec lepszy obraz niz LG (LW5500)? Bo LG ma jednak pare rzeczy, ktore moga byc ciekawe, do tego teraz daja bluray za darmo.
Dodam ze samsung D6500 mi sie zwyczajnie nie podoba, ta "scieta" ramka dookola jak na moj gust jest paskudna a 47 calowy mebel musi sie jednak podobac. Natomiast na model D6750 nie mam takiego budzetu.

Co myslicie o kupowaniu TV przez net? np z takiego agito.pl ? troche sie obawiam :/
 

facet

Member
Bez reklam
Ja kupiłem w necie swoja Toshibę 37R3500:) (to był chyba ostatni model w Polsce:) hehehe) Po dzis dzień gra nienagannie:) A teraz chcę coś większego:)
Kupując w necie masz 10 dni na ewentualny zwrot:) Kupując w sklepie masz chyba tylko 2 dni:)
 

sebapr

New member
heh, dzieki, pomysle nad tym zamowieniem z netu. Szczegolnie ze tych LG faktycznie nie ma juz prawie na rynku, co gorsze dowiedzialem sie u kogos kto pracuje w fabryce LG ze przez najblizszy miesiac nie beda tego robic. Po prostu zeszlo jak swieze bulki.

Caly czas jeszcze zastanawiam sie nad tym Samsungiem 46D5500. tylko z tego co widze to on ma tak naprawde odswiezanie 50hz.
Moze jednak (pomijajac obudowe ktora mi sie nie podoba) model 46D6500 ?
heh, dylematy ;)
 

don111

Banned
podpowiem, że obraz da się na obydwu ustawić identycznie, na LCD nie ma większej/mniejszej ostrości (przy najlepszym i identycznym sygnale), lepszych kolorów, to kwestia ustawień nasyceń kolorów i ich proporcji (o ile się da), różnej gammy...
to co widziałeś to tylko subiektywnie lepsze ustawienia sklepowe na Samsungu
różnice nie do zniwelowania są w głębokości czerni, kątach oglądania, płynności, podświetleniu matrycy itd
przy tej odległości i tak powinieneś brać większy albo chociaż minimum 50' choć w tej kwocie będzie ciężko, choć są np Panasonic 50G30, 50ST30, Samsung 51D6900
 

sebapr

New member
Dzieki za odpowiedz. Co do regulacji obrazu - nie wiem jak to jest, ale dzisiaj znowu ogladalem w euro tego LG i Samsunga6750 (staly akurat na przeciwko siebie). LG - obraz ustawiony na zywy, a kolory przy samsungu jakies blade. Nie wiem czy to kwestia matrycy, powloki (samsung ma bardziej blyszczaca, LG bardziej matowa jak w zwyklym notebooku), czy elektroniki.
Faktem jest ze te samsungi wygladaja po prostu wspaniale, obraz ostry, barwny, z usb film (720p) wyglada jakby nie byl w ogole ripowany (na LG jednak widac troche). Tylko ze te samsungi sa dostepne tylko w euro i oleole. Ktos cos wie moze dlaczego tak jest? Czy planowane jest "wpuszczenie" tych tv do innych sklepow? (chodzi o samsunga 46d6750).
Z tego wszystkiego faktycznie przyjrze sie plazmom...
 

sebapr

New member
Tak nie rozpoczynajac nowego tematu chcialbym sie upewnic jeszcze (od kogos kto sie lepiej zna) jaka jest faktyczna roznica miedzy samsungiem 46D6500 a 46D6750. Podobno nowsza matryca w tym drugim? Ze specyfikacji wynika ze chyba tylko micro dimming jest w nim dodatkowo. Czy on moze wplywac tak znaczaco na jakosc obrazu? Przyznam ze temu 6500 nie przyjrzalem sie (obrazowi) bo ta ramka mi sie nie spodobala, no ale moze warto..
 

sebapr

New member
ooo no ciekawe, zdaje sie ze sklep oleole.pl nalezy tez do euro? (jakas jedna grupa czy jakos tak - wyglad sklepu, oceny itp takie jak euro tylko inne kolory).
No ok, a jak wyglada sprawa tego micro dimmingu? Czy obraz (dzieki niemu?) moze byc lepszy od modelu 6500? Warto doplacac do 6750?
 

Soryu

New member
Bez reklam
Dzieki za odpowiedz. Co do regulacji obrazu - nie wiem jak to jest, ale dzisiaj znowu ogladalem w euro tego LG i Samsunga6750 (staly akurat na przeciwko siebie). LG - obraz ustawiony na zywy, a kolory przy samsungu jakies blade. Nie wiem czy to kwestia matrycy, powloki (samsung ma bardziej blyszczaca, LG bardziej matowa jak w zwyklym notebooku), czy elektroniki.
Faktem jest ze te samsungi wygladaja po prostu wspaniale, obraz ostry, barwny, z usb film (720p) wyglada jakby nie byl w ogole ripowany (na LG jednak widac troche). Tylko ze te samsungi sa dostepne tylko w euro i oleole. Ktos cos wie moze dlaczego tak jest? Czy planowane jest "wpuszczenie" tych tv do innych sklepow? (chodzi o samsunga 46d6750).
Z tego wszystkiego faktycznie przyjrze sie plazmom...

To musi być kwestia ustawień w danym sklepie. Niedawno byłem w Euro, oglądałem LG: LEDy 47lv5500, 47lx6500, 42lv570s i plazmę 60" (nie pamiętam oznaczenia) - obraz na LEDach super: ostry, płynny (bez zacięć), kolory świetne (żadne tam oczojebne), przede wszystkim stabilny obraz, aż chciało się patrzeć, bez wysiłku dla oczu (leciał filmik z formułami f1) - w kolejności to powiedziałbym , że najlepsze obraz był na lv570s, potem lv5500 i lx6500 - natomiast na plazmie widoczne było lekkie migotanie obrazu, szczególnie w jasnych scenach, coś jak migotanie na starych monitorach crt przy 50Hz (podobne migotanie widziałem też na plazmie panasonic 46gt30 w MM), ale to chyba musi być coś z ustawieniem obrazu nie tak. Jeszcze jeden led zachwycił mnie w euro - samsung 46d8000 - no ale to już inna półka cenowa.
 

sebapr

New member
A ja wlasnie przegladam tv plazmowe. Widze ze LG podaje sporo mniejsze zuzycie pradu niz konkurencja. Z kolei na samsungi ludzie psiocza ze im cicho bucza co moze byc irytujace. Jest jeszcze panasonic TX-P50G20E Panasonic TX-P50G20E - Telewizor plazmowy - CENA w RTV EURO AGD
W euro jest na wyprzedazy, niedostepny w moim miescie. Musialbym sie przejsc gdzies do sklepu popatrzec. To jakis schodzacy model ze wyprzedaja? (o plazmach dopiero zaczynam czytac)
 
Do góry