LG 47LM765S-ZD wyszukiwanie kanałów

tadgra

New member
W tym telewizorze nie wiem jak wyszukać kanały cyfrowe z telewizji naziemnej dvbt oraz z kablówki. Zależy mi na tym aby można było oglądać te kanały z obydwu źródeł. Na kablówce mam pakiet kanałów analogowych i cyfrowych i jak uruchomię strojenie automatyczne z kablówki to nie mam możliwości przeszukania kanałów naziemnej dvbt i na odwrót. Jak najpierw przeszukam dvbt i zapamiętam te kanały to nie ma możliwości przeszukania kablówki aby znaleźć kanały cyfrowe. Kanały analogowe znajduje normalnie ale cyfrowych nie widzi. Zależy mi na obydwu źródłach ze względu na to że w naziemnej mam MUX1, 2, 3 m.in. TVP 1 i TVP 2 w HD oraz ok. 16 kanałów czeskiej telewizji nadającej w świetnej jakości. W ustawieniach dotyczących strojenia jest 5 opcji do wyboru sygnału wejściowego: 1-antena, 2-TV kablowa, 3- TV Satelitarna, 4-Antena i TV Satelitarna, 5-TV kablowa i TV satelitarna. Po zmianie źródła wejściowego i uruchomieniu wyszukiwania automatycznego informacja o wyszukanych wcześniej kanałach jest usuwana. Czy tak jest we wszystkich telewizorach posiadających głowice dvbt i dvb-c?
 

tadgra

New member
Sprawa się wyjaśniła. Dzwoniłem do pomocy technicznej LG i dowiedziałem się, że nie ma możliwości wgrania cyfrowych kanałów z sieci kablowej i dvbt. Albo jedno, albo drugie. Jeżeli chcemy korzystać z cyfrowych kanałów z sieci kablowej i dvbt trzeba wstawić tuner do dvbt i podłączyć go HDMI do telewizora, w telewizorze przeszukać sieć kablową i ustawić kanały i w tunerze dvbt zrobić to samo. Aby oglądać wszystkie kanały należy przełączać źródło. Pan nie odpowiedział mi dlaczego tak jest. Telewizor ma wszystkie głowice a oni mi proponują zakup kolejnej przystawki. Na pytanie czy w kolejnej aktualizacji firmware zmienią tą niedogodność powiedział, że tego nie przewidują. Chyba jestem jedyny w Polsce, który chce oglądać kanały cyfrowe z kablówki i z dvbt.
 
Do góry