LG 47LM670s czy Samsung UE46ES6800

alexinhio10

New member
Witam. Proszę o pomoc w wyborze między tymi dwoma TV. Cena jest podobna. Jak na razie jestem nastawiony na LG ze względu na design i pasywne 3d(ceny okularów). Będąc w saturnie facet powiedział mi abym się zastanowił nad Samsungiem gdyż wyświetla lepszy obraz i ma dwa rdzenie. Jestem teraz w kropce gdyż design zdcydowanie przemawia za LG, a czy dwa rdzenie w tv są tak ważne ?(pod tv można podpiąć lapka, konsole lub tel więc nie wiem czy to ma duże znaczenie) Z góry dzięki za pomoc. Pozdro !
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Ma znaczenie tylko przy skalowaniu obrazu (co w Samsungu działa słabo) i konwersji z 2D do 3D (co działa słabo wszędzie).

Alternatywą dla tego LG będzie tańsza Toshiba VL963 o dokładnie takim samym wyglądzie, tylko taniej z lepszą paletą barw i lepszym kontrastem :). Oczywiście też pasywne 3D
 

Adamson_PL_

New member

paeru

New member
Bez reklam
Nie, to jest model niższy - TL963. Zakup nieopłacalny - od TL933 (dostępnej w Polsce os 2299 zł) różni się tylko dodatkowo wbudowanym tunerem DVB-S, a kupując z tamtej strony tracimy gwarancję, gdyż Toshiba w Polsce realizuje jedynie gwarancje produktów zakupionych w Polsce, z polskiej dystrybucji - model TL963 w Polsce dystrybuowany nie jest.
 

alexinhio10

New member
Obraz w Lg a Samsungu duzo sie rozni jezeli chodzi o jakosc? Co byscie wybrali na moim miejscu. Caly czas jestem bardziej na Lg zdecydowany gdyz duze wrazenie robi na mnie jego design.
 

alexinhio10

New member
Co byś w takim razie polecił w pasywnym 3d w kwocie do 4600zł ? Wypełnie może ankiete żeby łatwiej było pomóc:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 3,2x4,2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m lub 3 w zależności od ustawienia kanapy (bok lub na wprost)
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2osoby
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? jak w punkcie 2 wstępnie ułożenie kanapy ma być z boku ale jest możliwosć ustawienia na wprost 3m przed tv
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okno w pokoju na wschód,
7.Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? full hd, 3d(najlepiej pasywne)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? kablówka analogowa
10.Jakie urządzenia ? ps3 czyli gry i filmy z blue ray, pc przez hdmi
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4-5h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, piłka nożna
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie jest to konieczność ale jeśi by była opcja przez wifi to jak najbardziej
15.Czy zamierzasz grać w gry - tak
16.Preferencje co do marki ? Pierwszymi wyborami były LG i Samsung ze względu na design ale jestem otwarty na inne propozycje nawet kosztem designu
17.Preferencje co do wielkości ? 46-47
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? późne popołudnie do wieczora
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4600
21.Czy telewizor ma mieć 3D - tak i bardziej skłaniam się ku pasywnemu
 

Karpaj

New member
Bez reklam
LG - średnia paleta barw, niski poziom kontrastu. W sumie jedyny model LG który mi się podobał pod względem jakości obrazu to LM960 - ale to już full led. Zaletą jest wygląd, ale Toshiba ma identyczny (oprócz podstawy)

Samsung - matryca na którą sporo osób narzeka, teoretycznie wyszedł dziwoląg "pół-mat z połyskiem" przez co jest jakaś taka nijaka - ani to ze światłem sobie dobrze nie radzi, ani nie ma typowych jaskrawych kolorów Samsunga. Jest trochę bardziej naturalna, zbliżona np. do matryc Sharpa, ale słabo sobie radzi ze światłem.

Panasonic - na pewno jakość wykonania, dość dobre kolory, dobrze działające 3D.

Toshiba - bardzo wysoki kontrast, duża paleta barw, media guide, + 1rok gwarancji "Zero Problemu", najlepszy czas reakcji matrycy (choć nie testowałem input laga), cena no i wygląd.
 

alexinhio10

New member
Chłopaki. Jutro w media markt są raty 0% i z racji tego TV będzie na raty, więc muszę zdecydować się na coś z media. Wypatrzyłem jeszcze jedne model LG 47LM760s czyli nowszy od poruszanego w temacie. Jest Toshiba 46YL863 ale kosztuje 5500zł i z tego co kojarzę to ma aktywne 3d, dostępna jest też Toshiba 46WL863 z pasywnym 3d ale czarna wersja kolorystyczna. Odnośnie tego LG czy ma on już dwu rdzeniowy procesor ?
 

alexinhio10

New member
Ogółem przeglądając testy i porównania na necie TV LG i Samsunga wypadają słabiej niż Sony, Panasonica czy Toshiby. Za 4999zł SONY KDL-46HX750, a za 5550zł HX850 czyli już wysoka półka ale jednak tysiąc złotych więcej niż planowałem i aktywne 3d...

P.S jest jeszcze PANASONIC TX-L47ET50 za 4999zł
 
Ostatnia edycja:

K2U

Member
Widzę, że masz podobne dylematy, z tym, że ja myślę o Samsungu 46ES6710 ze względu na biały kolor lub o modelach 55calowych w granicach 5,000zł. Do tej pory miałem tylko Panasoniki i byłem z nich zadowolony, a teraz szukam, porównuję i nie znalazłem nic takiego, co bym od razu leciał do sklepu...
 

alexinhio10

New member
Nie sądziłem że wybór TV jest taki trudny heh, Więc z tych podanych przezemnie TV najlepsze są chyba Sony KDL-HX850 i Toshiba 46YL863 z aktywnym 3D oraz Toshiba VL963 z pasywnym 3D.Przy Sony i Toshibie z aktywnym cena przekracza już 5tys. Ech cały czas podoba mi się ten LG, czy naprawde jakoś obrazu jest tak niska ? Z Tych wymienionych TV na który byście się zdecydowali ?
 

kini0

New member
Bez reklam
Stary, skoro podoba ci się LG to kup go i już! W końcu to Ty będziesz go miał w domu, a nie ktoś z nas. Może inne Tv są w jakiejś dziedzinie lepsze, ale niekoniecznie będziesz z nich zadowolony bo to nie będzie ''ten'' Tv ;)
 

alexinhio10

New member
Może i masz racje kini0 lecz teraz coraz bardziej skłaniam się z aktywnych ku Sony HX 850 lub Toshibie 46YL863 ewentualnie z pasywnych LG 47LM670s lub LG 47LM760s i mam końcowych parę pytań ;)

1. Z aktywnych wymieniony Sony, czy Toshiba ?
2. Brać aktywne 3d mimo mniejszej ilości okularów w komplecie i ich ceny ?
3. Czy jest jakaś różnica między wymienionymi modelami LG oprócz częstotliwości odświeżania ?
4. DO tv będzie podpięty PS3 i chciałbym wiedzieć czy w którymś z wymienionych modeli np. tych teoretycznie gorszych jak LG będzie widoczna duża różnica podczas grania m.in. input lag?
 
Ostatnia edycja:

kini0

New member
Bez reklam
Sony HX 850 to świetny Tv... dla mnie jedyny aktywny który mi się podoba i nie męczy oczu. Co do ceny okularów... kupując Tv za 5k jakoś nie patrzyłbym na cenę okularów, a na komfort oglądania... dla mnie pasyw jest zwyczajnie milszy w odbiorze pomimo niższej rozdziałki.
Co do input laga to jest on w okolicach 50-60ms w trybie ''gra'', więc jest na normalnym poziomie. A swoją drogą ciekawy jestem jaki IL ma mój stary Pioneer...? Myślę że podobnie, a gra się rewelacyjnie
 
Do góry