LG 47LH3000 - ciche buczenie (związane z podświetleniem matrycy?)

errtu

New member
Witam

Mam pytanko odnośnie serii LH3000, w moim przypadku 47 cali. Czy zauważyliście u siebie takie ciche buczenie telewizora, tak jakby matrycy, transformatora lub jakiegoś przetwornika? Nie chodzi mi tu o żaden szum z głośników, bo takiego nie mam. To buczenie jest szczególnie słyszalne wieczorem, przy niskiej ustawionej głośności (przez pierwsze kilka dni posiadania telewizora, podczas używania w dzień nawet tego nie słyszałem, dopiero wieczorem przy dźwięku na poziomie 3-5). Zróbcie sobie eksperyment, żeby to sprawdzić. Włączcie telewizor, dajcie mute, i podejdźcie do telewizora (ja słysze to buczenie nawet z kanapy oddalonej 3 metry).

Zauważyłem, że jest ono związane z podświetleniem matrycy, otóż jak ustawiam podświetlenie na 100, wtedy nic nie słysze, jednakże przy podświetleniach 50 lub 70 jest to słyszalne i denerwujące. Stąd moje pytanie, czy takie buczenie występuje w waszych egzemplarzach LH30? Czy uważacie, że to wada modeli, czy tylko mojego egzemplarza, no i czy powinienem to reklamować?
 

VANT

New member
Witam

Mam pytanko odnośnie serii LH3000, w moim przypadku 47 cali. Czy zauważyliście u siebie takie ciche buczenie telewizora, tak jakby matrycy, transformatora lub jakiegoś przetwornika? Nie chodzi mi tu o żaden szum z głośników, bo takiego nie mam. To buczenie jest szczególnie słyszalne wieczorem, przy niskiej ustawionej głośności (przez pierwsze kilka dni posiadania telewizora, podczas używania w dzień nawet tego nie słyszałem, dopiero wieczorem przy dźwięku na poziomie 3-5). Zróbcie sobie eksperyment, żeby to sprawdzić. Włączcie telewizor, dajcie mute, i podejdźcie do telewizora (ja słysze to buczenie nawet z kanapy oddalonej 3 metry).

Zauważyłem, że jest ono związane z podświetleniem matrycy, otóż jak ustawiam podświetlenie na 100, wtedy nic nie słysze, jednakże przy podświetleniach 50 lub 70 jest to słyszalne i denerwujące. Stąd moje pytanie, czy takie buczenie występuje w waszych egzemplarzach LH30? Czy uważacie, że to wada modeli, czy tylko mojego egzemplarza, no i czy powinienem to reklamować?
mam 47LH3000 i minimalne buczenie słysze, ale tylko jak przyłożę ucho do otworów w tylnej obudowie...z przodu nic nie słychać nawet stojąc przy matrycy...a oglądam przeważnie nocami i głoś mam ustawiony na 1-2, max 4.
Podświetlanie mam z tego co pamiętam na 45.
 

LUPO78

Banned
mam 47LH3000 i minimalne buczenie słysze, ale tylko jak przyłożę ucho do otworów w tylnej obudowie...z przodu nic nie słychać nawet stojąc przy matrycy...a oglądam przeważnie nocami i głoś mam ustawiony na 1-2, max 4.
Podświetlanie mam z tego co pamiętam na 45.
masz jakiś sprzęt podłączony do tv np przez euro lub cinch?odłącz i zobacz czy przestało?
 

errtu

New member
mam 47LH3000 i minimalne buczenie słysze, ale tylko jak przyłożę ucho do otworów w tylnej obudowie...z przodu nic nie słychać nawet stojąc przy matrycy...a oglądam przeważnie nocami i głoś mam ustawiony na 1-2, max 4.
Podświetlanie mam z tego co pamiętam na 45.

To buczenie z tyłu to pewnie normalka i występuje wszędzie. Ale mi chodzi o to, że ja to słysze z przodu, i to nawet z dużej odległości (tak do 3, 4 metrów). Jest to bardzo cichy dźwięk, jednakże jak już sobie z niego zdaje sprawę to mnie irytuje. Mniej więcej przy dźwięku na 4-5 przestaje to słyszeć.

Na ceneo odnalazłem podobny problem w jednej z opinii:
ceneo.pl/;0151409321-10;0020-20-0-0-2.htm

opinia zatytułowana 'Mam problem' + komentarze

masz jakiś sprzęt podłączony do tv np przez euro lub cinch?odłącz i zobacz czy przestało?

Właśnie poza anteną nic nie mam :/


Ciekawi mnie jak inni użytkownicy LH3000. Czy też macie takie ciche buczenie, i jest to cecha telewizora i serii, i ja jestem przewrażliwiony, albo mam zbyt ostry słuch? Czy może jednak w moim egzemplarzu jest jakaś wada... wtedy pewnie jednak będę reklamować...
 
Ostatnia edycja:

SPioH

New member
Witam,
Mam to samo (32lh3000) przy jasności ustawionej na 100% jest cisza ... przy niższych wartościach zaczyna się buczenie, o ile w dzień mało słyszalne o tyle wieczorem bardzo ale to bardzo denerwujące, słyszane z około 2,5 metra ( taka odległość wyrka od tv). Docelowo planuje to zgłosić gdyż jest to jak dla mnie bardzo uciążliwa wada.

Jeżeli ktoś posiada taki sam problem i znajdzie rozwiązanie bez konieczności korzystania z gwarancji to niech do znać :)




To buczenie z tyłu to pewnie normalka i występuje wszędzie. Ale mi chodzi o to, że ja to słysze z przodu, i to nawet z dużej odległości (tak do 3, 4 metrów). Jest to bardzo cichy dźwięk, jednakże jak już sobie z niego zdaje sprawę to mnie irytuje. Mniej więcej przy dźwięku na 4-5 przestaje to słyszeć.

Na ceneo odnalazłem podobny problem w jednej z opinii:
ceneo.pl/;0151409321-10;0020-20-0-0-2.htm

opinia zatytułowana 'Mam problem' + komentarze



Właśnie poza anteną nic nie mam :/


Ciekawi mnie jak inni użytkownicy LH3000. Czy też macie takie ciche buczenie, i jest to cecha telewizora i serii, i ja jestem przewrażliwiony, albo mam zbyt ostry słuch? Czy może jednak w moim egzemplarzu jest jakaś wada... wtedy pewnie jednak będę reklamować...
 

Attica

New member
Niestety, to czesta usterka w niższych modelach LG. Z tego co wiem występowała w serii xxLG3000 i związana była z niskiej jakości cewkami w modulach PWN sterujących pracą świetlówki. Ponieważ xxLH2000 i xxLH3000 są bardzo zbliżone w części "sterujacej", będzie i tu obecna.
Co z tym zrobić:
1. (nieskuteczne) - zadzwonić na infolinię serwisową, przedstawić problem i dowiedzieć się że ten typ tak ma
2. (średnio skuteczne) - jeżeli nie minęło 10 dni od zakupu w sklepie internetowym zwrócić bez pdania przyczyny
3. (całkiem skuteczne) - na podstawie niezgodności towaru z umową spróbować reklamować sprzęt u sprzedawcy (ale uwaga - nie na gwarancji, tylko na podstawie niezgodności!!). Z reguły sprawa się kończy na Rzeczniku Konsumenta, śladowo w sądzie.
4. (najbardziej skuteczne) - znaleźć w sąsiedztwie sprawdzony zakład naprawiający TV LCD. Wymiana cewki odpowiedzialnej za buczenie, to jakieś 70-100PLN. I ... cisza. W przypadku sprytnego serwisu nie ma żadnych śladów naprawy i tym samym problemów w przyszłości z gwarancją.
Jako kierownik sieciowego sklepu RTV przerabiałem punkty 1, 3 i 4 od strony sprzedawcy, jako klient 3 i 4.
I jak zawsze życze sukcesów
 
Do góry