Lg 47LB671 vs Panasonic tx47as650

akkersson

New member
Witam
Zastanawiam sie nad kupnem tv (Lg 47LB671 vs Panasonic tx47as650) do 3000 (panasonic jest trochę droższy, ale cena do przełknięcia). Moje pytanie brzmi czy warto jest przepłacać ok 600 zł i wybrać Panasonica? Powie, że głównie zależy mi na jakości obrazu niż na smart TV..

Ewentualnie jakaś inna propozycja?

Byłbym wdzięczny za pomoc ;)
 

Motofan_PL

New member
Zwróć tylko uwagę co będziesz miał podłączone do TV, jeśli konsolę to ja bym się rozejrzał za czymś innym, ten Panasonic ma prawie 60ms input laga...a o LG niewiele jeszcze wiadomo.
 

akkersson

New member
Podłączony będę miał głównie blu-ray i dekoder Cyfrowego polsatu... TV głównie będzie używany do oglądania filmów
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To liczyć się będzie płynność i skalowanie.
A tu Panasonic będzie miał przewagę w wyrazistości obrazu.
 

akkersson

New member
Ale czu roznica bedzie az taka widoczna? Bo roznica w cenie jest jednak znaczna. powiem szczerze ze bylem rowniez przekonany do panasonica, poniewaz mam plazme st60 i jest to w sumie przywiazanie do solidnosci marki. Jednak gdy zaczalem rozgladac sie coraz bardziej zaczelem miec watpliwosci czy rzeczywiscie warto doplacac 600 zl. Tym bardziej ze panasonic z tego co doczytalem ma te same matryce od Lg.

Byc moze ktos ma tego llg i jest w stanie cos wiecej o nim powiedziec? A byc moze jestescie w stanie polecic cos rownie dobrego z innej marki np philips?
 

firekage

New member
Bez reklam
Tym bardziej ze panasonic z tego co doczytalem ma te same matryce od Lg.

Za chwilę ktoś wskoczy i powie, że Panas jest lepiej wykonany, ma lepsze "alogrytmy" (mroczne, niewidoczne...) i warto...

Ps - prześledź forum, jeden właściciel Panasa, tylko nie pamiętam czy to był model 640 (VA) czy 650 (IPS) oddał go mniej więcej w ciągu tygodnia na rzecz Samsuna H6400 bo Panas nie dawał płynnego ruchu przy dynamicznych, szybkich scenach...
 

firekage

New member
Bez reklam
Musiałbyś***sam przeczytać ten temat z tą***konkretną***wypowiedzią. Osoba, która o tym wspomniała, właśnie z tego powodu oddała Panasa.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Z tego co pamiętam to H6400 potem też był oddany, bo kolorystyka nie odpowiadała.
Kwestia gustu i guścików :)
 

firekage

New member
Bez reklam
Z tego co pamiętam to H6400 potem też był oddany, bo kolorystyka nie odpowiadała.
Kwestia gustu i guścików :)

Wiesz, z kolorami będzie tak, jak wspomniałeś bo każdy z producentów inaczej to ustawia. Samsung ma kolory mocno rażące, przejaskrawione, gdy np. Toshiba bardziej stonowane, imho bardziej rzeczywiste. Jednak w przypadku płynności...albo jest, albo jej nie ma. Obraz skalibrujesz, ustawisz pod siebie - płynność już niekoniecznie.
 

jacekcy

New member
Jeśli TV nie będzie służył do gierek, to bierz PANASONIC 48AS640. Reszta będzie OK. Teraz w MediaExpert jest na niego super oferta - kosztuje 2.490,00 zł.
 
Ostatnia edycja:

akkersson

New member
Ale ten model samsunga tez nie ma najlepszych opini, noi rowniez jestem zdania ze kolory w samsungach sa jakies takie ''cukierkowe''... A co do s640, z tego co wiem posiada on chyba matryce 100 hz a 650 200 hz, czy bedzie to zauwazalne w codziennym uzytkowaniu?
 
Ostatnia edycja:

jacekcy

New member
Ale ten model samsunga tez nie ma najlepszych opini, noi rowniez jestem zdania ze kolory w samsungach sa jakies takie ''cukierkowe''... A co do s640, z tego co wiem posiada on chyba matryce 100 hz a 650 200 hz, czy bedzie to zauwazalne w codziennym uzytkowaniu?
Jeden i drugi mają natywne 100Hz. Model 47AS650 ma matrycę IPS, a model 48AS640 matrycę VA.
 

akkersson

New member
M.in. Matryca IPS jakos bardziej do mnie przemawia, dlatego zwrocilem uwage na te dwa modele.... Zastanawia mnie jedno, czy te dwa modele maja porownywalna jakosc obrazu, bo zaznacze jeszcze raz ze zadne smart tv mnie nie interesuje... Ten tv ma odtwarzac glownie filmy bluray i z pendrive... Do internetu mam kompa ;-)
 
Do góry