LG 47LA690S problem z siecią oraz kinem domowym

bystry69

New member
Witam, wczoraj zakupiłem telewizor model jak w tytule. Problem polega na tym,że na żaden sposób nie mogę połączyć się z siecia wifi. Próbowałem również podłączyć sie przy pomocy kabla rj45 ale nadal nic z tego. Telewizor wykrywa sieć, prosi o hasło, próbuje się połączyć i wraca znowu do listy sieci które wykrywa. Dodam tylko że 4-5 urządzeń w domu wykrywa sieć i bezproblemowo z nia współpracuje. Zdjąłem też zabezpieczenia z sieci w celu upewnienia się,że to nie jest wina złego hasla. Przy ręcznej próbie połączenia wyskakuje czerwony krzyżyk między bramką sieciową a serwerem DNS. W załączniku przesyłam zdjęcie. Bardzo proszę o pomoc ponieważ na chwilę obecną telewizor nie ma dostępu do najciekawszych funkcji. Próbowałem również używać innego punktu dostępowego (smartfon itp) ale treż nic to nie dało.



Drugi problem polega na tym,że mam kino domowe panasonic pt850. W starej plazmie dźwięk leciał z kina domowego zamiast z TV. Nie mam pojęcia jak to rozwiązać w tym tv. Nie działa podpięcie HDMI. Czy kabel optyczny pomoże?

Bardzo prosze o wyrozumiałość oraz o w miare szybką pomoc. Pozdrawiam serdecznie
 

DeKeR

New member
Kabel optyczny podpinasz do tv i amp. Nastepnie w opcjach dzwieku zmieniasz aby sygnal lecial na optyczne zamiast na glosniki i po sprawie. Moze z hdmi da rade tak samo aby rzekierowac dzwiek.Co do wifi nie pomoge. U mnie dziala wszystko dobrze.

Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2
 

bystry69

New member
dziekuje za odp. Na chwile obecna dzwiek po scart leci do Cyfrowego polsatu a z niego po HDMI do TV i dziala elegancko. Niestety przy filmach z usb itp naturalnie juz tylko dzwiek z tv wiec jednak musze kupic ten kabelek. Co do wifi LG odpisalo,ze trzeba zaktualizowac tv. Zaraz zobacze czy to co daje
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Przez laptopa z programem inSSIDer lub wifi analyzer sprawdź jaki masz poziom sygnału przy TV i zajętość kanałów. Ustaw najmniej zajęte pasmo. Szyfrowanie ustaw WPA2 PSK AES lub mieszane WPA/WPA2 PSK AES. Tryb pasma na Auto B/G/N, szerokość kanału 20MHz jeśli masz dużo sieci w pobliżu. Wyłącz filtrację MAC i WPS. Dla testu wyłącz DHCP w TV i wprowadź ręcznie ip, bramę, dns. Jaki router posiadasz producent, model. Wgraj najnowsze firmware do niego.
 

Herhor70

New member
Ja myślę, że nie o to chodzi. Bystry69 napisał, że po rj45 też mu nie łączy. Problem może być po stronie karty sieciowej w TV.
 
Do góry