LG 47 LW 5500 czy SAMSUNG UE 46 D 6750

smol82

New member
Witam. Mam wielki dylemat przed zakupem tv. Interesują mnie głównie te 2 modele LG 47 LW 5500 oraz SAMSUNG UE 46 D 6750. Proszę pomóżcie mi w dokonaniu wyboru. Napiszcie proszę co przemawia za jednym i drugim modelem, wasze plusy i minusy. Wiem że jeśli chodzi o 3D to LG bo ma pasywne a co z przeglądarką internetową, jakością obrazu itp. PROSZĘ POMÓŻCIE! Nie chcę wydać ponad 4 tyś a potem tego żałować.
 

Podpucha

New member
Jeśli sustem z samsunga w wersji d6xxx wiele sie nie rozni od samsunga d8000 to mysle ze system aktywny okularow 3D spełnia swoje zadanie wyśmienicie. Wczoraj ogladałem sobie Piratow na obcych wodach w 3D i nie odczulem zadnego zmeczenia oczow czy cos w tym stylu obraz ładny ostry efekt 3D super wyrazny az chce sie patrzyc na te elementy zamiast na aktorow ktore sa odznaczone w 3D.

Ogladajac probki programow na LG w tamta niedziele na wprost bylo całkiem całkiem ale jak juz sobie wstalem czy to za siedzacym ojcem z przodu tez ogladajacym probki czy to siedzac z boku 3D było beznadziejne.

Szczerze to bardziej oczy bolą od beznadziejnego 3D jak od dobrego systemu aktywnego. W dobrze zaciemnionym pokoju ( rolety zewnetrzne np) wogole nie widac zadnego migotania w okularach. co innego jak jest jasno do tego czesc widoku jest skierowana na okno i jasne swiatlo mozna zauwazyc migotanie ale przy dobrych warunkach polecam system aktywny jednak. Mam i polecam :)
 

tdx

New member
Bez reklam
46D6750 będzie lepszy - chodzi mi tylko o jakość obrazu 2D, obsługę multimediów z USB dodatkowe wyposażenie, o 3d to wiadomo że może doskwierać brak fhd3d i aktywne okulary ale jakościowo na pewno ten samsung
 

smol82

New member
A czy testował już ktoś przeglądarke internetową w tych modelach, jak to się ma do opisów, bo ponoć Samsung ma pełną a LG okrojoną. Więc czy przy Samsungu będę miał to samo co w kompie a w LG nie? Multimedia chyba na + dla Samsunga, co o tym myślicie. Jestem laikiem w tych sprawach ale chyba posiada więcej bajerów i dodatków od lg?
 

smol82

New member
A czy jest jeszcze jakiś duży + w LG prócz tego że ma pasywne 3d i więcej sztuk okularów w komplecie, od Samsunga. I co z tą przeglądarką u Sama faktycznie jest taka jak w kompie??? 3d to taki dodatek ale czasami pewnie by się przydał tylko że mam 4 letniego syna i aktywne raczej dla niego nie bardzo, troche bym się bał. Ale nie głównie na to patrzę bo jakość w 2d w tych modelach też jest niczego sobie i pewnie byłby z tego również zadowolony. Mam obecnie stare, 21 cali w pokoju i skok na takie modele sam w sobie już będzie robił duże wrażenie. Bardziej jestem za samsungiem ale mam wielki mętlik w głowie a na dniach muszę podjąć decyzję co do wyboru. Chcę też kupić od razu blu-ray 3d i router ale z tym też mam problem. Bo jak napisałem w poprzednim poście jestem laikiem i chciałbym aby wszystko z sobą dobrze współpracowało. Proszę pomóżcie.
 

Podpucha

New member
z przegladarka jest tak ze trzeba miec naprawde dobry internet albo ja jeszcze wszystkiego dobrze nie zrobilem, majac neo 6mb internet chodzi słabo patrzac ze mam 740kb sciagania a samsung wymaga 1,5mb wiec moze byc problem na wolnym internecie, a jesli nie ma takich problemow to moze mi cos podpowiedzie zeby to szybciej chodziło :)
 

tjw1978

New member
46D6750 będzie lepszy - chodzi mi tylko o jakość obrazu 2D, obsługę multimediów z USB dodatkowe wyposażenie, o 3d to wiadomo że może doskwierać brak fhd3d i aktywne okulary ale jakościowo na pewno ten samsung

To o czym piszesz spowodowało, że zakupiłem ten telewizor.

Po 3 godzinach użytkowania padła matryca (pozioma kreska przez cały ekran - od bocznego oświetlenia LED).
 

tjw1978

New member
W sklepie w którym kupowałeś niech wymienią na nowy.

Gdyby to było takie proste :)
Jeśli fachowiec od Samsunga stwierdzi, że nie opłaca się naprawiać - lepiej wymienić, to sklep wymieni wtedy.

Jeśli uzna, że naprawa jest możliwa, to zabierają telewizorek do serwisu.
 

tdx

New member
Bez reklam
A gdzie kupowałeś? Ja się zawsze "umawiam" z klientem że ma weekend na sprawdzenie TV pod kątem złączy itp jak coś jest nie tak to zamieniam sztuka za sztukę
 

Podpucha

New member
czasami warto doplacic do gwarancji nie proponowali Ci tego ?

Ja dopłacilem i servis mam zagwarantowany od drzwi do drzwi i maja mi naprawic wszystko na miejscu panowie z samsunga a jesli sie nie da mam otrzymac TV zastepczy na czas naprawy.

Tak mi to wytlumaczyl sprzedawca :)
 

tjw1978

New member
czasami warto doplacic do gwarancji nie proponowali Ci tego ?

Ja dopłacilem i servis mam zagwarantowany od drzwi do drzwi i maja mi naprawic wszystko na miejscu panowie z samsunga a jesli sie nie da mam otrzymac TV zastepczy na czas naprawy.

Tak mi to wytlumaczyl sprzedawca :)

taaa :) extra gwarancja na 5 lat :) czyli 1200 złotych dodatkowo...
do 18.00 powinien dotrzeć serwisant Samsunga. telefonicznie rozmawialismy, ze zabierają telewizor do serwisu i po naprawie (wstępnie wymiana panelu) oddają około środy :)
 

tjw1978

New member
I tak oto nowym telewizorem cieszyłem się 24h :)
Pojechał do serwisu, a ja powróciłem do starego samsunga a856.

gość z serwisu mówi, że albo matryca, albo coś z elektroniką mogło wysiąść, ale sprawdzić muszą :)
 

Podpucha

New member
ja mysle ze i ta warto przedluzyc gwarancje warunki nie byly zle w MM na ta opcje do tego wiadomo ze to nie ejst CRT ktory mozna byle gdzie zawiesc i zrobic za 30zł. Po dwoch latach standardowej gwarancji mozesz sie rozczarowac ale to tylko moje zdanie :)
 

tjw1978

New member
ja mysle ze i ta warto przedluzyc gwarancje warunki nie byly zle w MM na ta opcje do tego wiadomo ze to nie ejst CRT ktory mozna byle gdzie zawiesc i zrobic za 30zł. Po dwoch latach standardowej gwarancji mozesz sie rozczarowac ale to tylko moje zdanie :)

Nigdy nie biorę gwarancji rozszerzonej. Głównie dlatego, że sprzęty nie psuły się do tej pory. Ten telewizor jest niechlubnym przypadkiem.

LG lcd (jeden z pierwszych) gra bez naprawy u moich rodziców jakieś 7 lat...

Płacenie 1200 zlotych tylko dlatego, żeby sklep zarobił jest trochę bez sensu. Wolę za tę kasę ubezpieczyć mieszkanie :)
 

Podpucha

New member
Nigdy nie biorę gwarancji rozszerzonej. Głównie dlatego, że sprzęty nie psuły się do tej pory. Ten telewizor jest niechlubnym przypadkiem.

LG lcd (jeden z pierwszych) gra bez naprawy u moich rodziców jakieś 7 lat...

Płacenie 1200 zlotych tylko dlatego, żeby sklep zarobił jest trochę bez sensu. Wolę za tę kasę ubezpieczyć mieszkanie :)

w MM chcieli o 400zł mniej za przedluzenie do tego zmniejszyli mi cene TV przez to ze powiedzialem ze w konkurencji maja taniej :) mysle ze ze wszystkim mozna sie dogadac tylko trzeba wiedziec co mowic.
 
Do góry