LG 47" LM670S LM760S czy LM860V

pawell3000

New member
tutaj to jest tragedia,troszke pogrzebalem w ustawieniach i na filmach nie jest tak zle w kontach widac jasniejsze miejsca i czasami jak sie obraz zmienia to troszke ta poswiata wieksza sie robi :/
 

pawell3000

New member
Te serwisy :/


"Uprzejmie informujemy, iż widoczne na nadesłanej dokumentacji zdjęciowej zjawisko nierównomiernego podświetlenia matrycy jest normalne i ściśle związane z technologią wykonywania paneli LCD, gdzie ekran jest podświetlany świetlówkami bądź diodami LED. W każdym telewizorze , na ciemnym tle, nierównomierne podświetlenie będzie bardziej lub mniej widoczne. Wystąpienie tego zjawiska nie kwalifikuje się do naprawy serwisowej i nie stanowi podstaw do reklamacji sprzętu."
 

efkajot

New member
Te serwisy :/


"Uprzejmie informujemy, iż widoczne na nadesłanej dokumentacji zdjęciowej zjawisko nierównomiernego podświetlenia matrycy jest normalne i ściśle związane z technologią wykonywania paneli LCD, gdzie ekran jest podświetlany świetlówkami bądź diodami LED. W każdym telewizorze , na ciemnym tle, nierównomierne podświetlenie będzie bardziej lub mniej widoczne. Wystąpienie tego zjawiska nie kwalifikuje się do naprawy serwisowej i nie stanowi podstaw do reklamacji sprzętu."

No takiej szablonowej regułki w zasadzie można się było spodziewać...
To jeszcze bardziej motywuje mnie do wyboru tańszego modelu. Ten, który mam zamiar kupić pewnie i tak nie pożyje dłużej niż trwa okres gwarancyjny (tak, wiem - teoria spisku ;-))
A potem może wymyślą coś lepszego...
Ale przykro mi, że źle trafiłeś. Pozostaje nic innego jak przywyknąć. Na szczęście nikt nie ogląda bez przerwy czarnego zdjęcia czy obrazu "no signal" :D
 

efkajot

New member
A najzabawniejsze jest to, że już byłam skłonna kupić tego 860 bo w tej chwili na amazonie jest o 25€ tańszy niż 760. Dobrze, ze jeszcze nie dysponuję gotówką...
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Żałosne jest to, że problem dotyczy również 960. A przecież to model z podświetleniem tylnym. Pomyśleć że niewiele brakowało, a wyłożyłbym na niego 12.000.
 

pawell3000

New member
mam pytanie do was czy ta wypowiedz jest prawdziwa ???

"nie wiem czy wiedziales przy zakupie LG ze one maja pasywne 3D i nie daja Full HD tylko 1920 x 540"

to ze jest pasywne 3D to wiedzialem ale jak jest z ta rozdzielczoscia ?
 

przemo73

New member
Bez reklam
Połowicznie jest to prawda. Pasywne 3D wyświetla 1920x540 dla jednego oka i taką samą rozdzielczość dla drugiego. Także w sumie daje to pełną rozdzielczość 1920x1080 dla dwojga oczu.
Niektórzy odczytują to jako wadę tej technologii, jednak pasywne 3D ma także swoje zalety. Wystarczy poszukać w necie porównania z technologią migawkową.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
jednym slowem technologia Led w tv jest jak na razie do dupy
Niekoniecznie. Trzy lata temu, namówiłem szwagra na zakup Sharpa z podświetleniem Full LED. Model prostacki - dość ciężki, szeroka ramka wokół obrazu, prymitywne menu, żadnych smartów, 3D i innych pierdół, ale obraz... a w szczególności głębia czerni i równomierność podświetlenia - tylko mogę mu pozazdrościć. Niestety, to była epoka w której Full LED z prawdziwego zdarzenia można było jeszcze bez większych problemów kupić. Potem zaczęła się epoka odchudzania paneli (czytaj Edge LED). Telewizory zyskały design i setki pierdół multimedialnych, a straciły to co najważniejsze, jakość obrazu.
 

London

New member
Witam ,
A czy ktoś z osoób które zakupiły 860v sprawdzał ktoś dzwięk wychodzący na głośniki zewnętrzne podłączone do wyjścia słuchawkowego ?
Pytam dlatego ponieważ mój stary lg ma bardzo słaby dzwięk (przytłumiony) . A gdy te same glośniki podłączę do innego sprzetu to ściany się trzęsą ;) Przy poprzednim telewizorze nie było tego problemu. Podejrzewam ,że problem w tym ,że kupiłem najtańsze lg jakie było dostępne w tamtym okresie. Jeśli nikt nie testował to miałbym prośbę jeśli ktoś ma możliwość podłączyć głośniki 2.1 do wyjścia słuchawkowego i porównać do muzyki np z komputera podłączonego do tych głośników lub np telefonu. Chciałem to zrobić w sklepie ale stwierdzili ,że nie mają głośników rozpakowanych ... pozdrawiam i z góry dzięki
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Może się mylę, ale aktywnych głośników zewnętrznych nie podłącza się do gniazda słuchawkowego, tylko do wyjścia line-out.
 

London

New member
Może się mylę, ale aktywnych głośników zewnętrznych nie podłącza się do gniazda słuchawkowego, tylko do wyjścia line-out.

Tak , tylko ,że to są glośniki komputerowe. I można tylko je podłączyć pod wyjście słuchawkowe. Tak jak wspomniałem były one podłączane do paru różnych sprzetów i nigdy nie było problemu. Problem wystąpił tylko z podstawowym modelem LG . Przed zakupem nowego chciałbym się upewnić ,że jednak w lepszych modelach ten problem nie wystąpi .
 

London

New member
Chyba nie doszedłeś do tego wniosku na podstawie wtyczki Mini Jack na końcu kabelka dostarczonego w zestawie?
Kabla zmienić się nie da. Czy mam rozumieć ,że przejsciówka może coś zmienić ? Ja bym raczej upatrywał winy telewizora. Skoro na innym nie bylo problemu z dźwiekiem jak i na innych sprzętach ... dlatego chciałbym się upewnić ,że w nowych LG dzwięk będzie taki jaki powinien być . Skoro nikt nie podłączał głośników przez wyjście słuchawkowe to może chociaż zwykłe słuchawki ? i ma jakieś porównanie ? Pozdrawiam
 
Do góry