LG 42pt353 lub podobne

masmisza

New member
Na początku witam wszystkich,
pierwszy raz kupuje swój własny telewizor, a że nie mam kompletnie wiedzy na ten temat i do tego budżet ograniczony stąd chciałbym proszę o pomoc:)

Warunki:
- odległość od ekranu: ok. 2,5 m
- pokój wymalowany cały na biało, okno ustawione na w zasadzie na zachód także troszkę promieni wpada, są rolety, telewizor ustawiony będzie równolegle do okna we wnęce meblowej,
- pokój 5 x 3,5m,
- oglądasz w dzień czy wieczorem: bez znaczenia
- wieczorem oglądanie przy lampce stojącej po przekątnej z telewizorem,
- wielkość telewizora 37" lub 42",
- do telewizora będzie podłączony sygnał z kablówki z dekodera cyfrowego przez SCART
- telewizor nie będzie wykorzystywany do gier, tylko telewizja i oglądanie filmów z dysku bądź z laptopa, najlepiej by czytał napisy z polskimi znakami,
-najbardziej zależy i to jest priorytet na jak najlepszym dobraniu telewizora pod sygnał tak by obraz był ostry, w miarę naturalny

budżet do 2.000 złotych - tak żeby nie przepłacić za coś czego nie wykorzystam

Wstępnie jak w temacie wybrałem plazmę LG 42pt353 z tym że martwią mnie opinię o lustrze i boje się że przy bardzo jasnych ścianach i promieniach słonecznych telewizora nie będzie dało się oglądać, z modeli które jeszcze wpadły mi w oko do LCD LG LK530. Ale w zasadzie nie wiem jak wygląda porównanie tych dwóch telewizorów. Macie może jeszcze jakieś inne propozycje w wielkości 37" lub 42"? Producent obojętny:) Z góry dzięki za wszelkie propozycje.
 

digitalus

Banned
Witam
LG 42PT353 to dobry telewizor. Bardzo dobra jakosc obrazu z telewizji cyfrowej dvb-t, obraz ostry i wyrazny.Dobra jakosc obrazu z usb , nawet filmy niskiej rozdzielczosci prezentuja sie dobrze. Czyta napisy dolaczone do filmu i polskie znaki.Rozczarowanie z jakosci obrazu wykluczone.
Minus to odblaski ale bardzo duzo zalezy od ustawienia telewizora. Kolega ma ten telewizor. .Telewizor jest ustawiony tylem do okna i spokojnie mozna ogladac.
opinie o telewizorze na cenoo

http://www.ceneo.pl/;01511058015-10.htm
Gdybym mial kupowac i do wyboru bylby LCD nawet z gornej polki i LG 42pt353 to oczywiscie zdecydowanie 42pt353.
kliknij tez tutaj
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/70458-ktora-plazme-wybrac-lg-42pj350-czy-42pt353.html
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
To nowy model,więc sam byś musiał ocenić.Lg zapowiedziało znaczną poprawę czerni w tegorocznych modelach,więc nie zaszkodzi sprawdzić.Jeśli by się to potwierdziło,to tak.Dla lepszej czerni warto dopłacić.
 

masmisza

New member
a to sprawdzę:) dzięki:)

przeglądając forum trafiłem jeszcze na dwa modele w mojej klasie cenowej tj. Panasonic p42s30 albo Samsung ps43d450 czy są warte uwagi???
 
Ostatnia edycja:
Do góry