LG 42PQ2000 forumowicze pomóżcie proszę!

pcemek

New member
Witam Wszystkich bardzo serdecznie.Kilka dni użytkuje tego właśnie LG.
Wasze opinie,opisy i odczucia pomogły przy wyborze,kupnie tego modelu.
Jednak zadecydowała moneta w sklepie(zastanawialiśmy się jeszcze nad Samsungiem),do rzeczy:
czytałem,czytałem ale może nie doczytałem chodzi o tryb serwisowy-
przyciski menu,ok nie działają,jakie mam inne możliwości wejścia w tryb ser.?
może port RS-232C.podłącze i co dalej?jakiś program?bo przecież samo podłączenie do laptopa chyba nic nie da,coś musi obsługiwać tryb serwisowy.
Generalnie chodzi o pełne wykorzystanie usb (na chwilę obecną tylko fot.i muz.)no i jakieś fun.zaawansowane jeśli takowe są.
Pozdrawiam Wszystkich i czekam na odpowiedzi.;)
 

tomi-pops

Banned
pcemek napisał:
Witam Wszystkich bardzo serdecznie.Kilka dni użytkuje tego właśnie LG.
Wasze opinie,opisy i odczucia pomogły przy wyborze,kupnie tego modelu.
Jednak zadecydowała moneta w sklepie(zastanawialiśmy się jeszcze nad Samsungiem),do rzeczy:
czytałem,czytałem ale może nie doczytałem chodzi o tryb serwisowy-
przyciski menu,ok nie działają,jakie mam inne możliwości wejścia w tryb ser.?
może port RS-232C.podłącze i co dalej?jakiś program?bo przecież samo podłączenie do laptopa chyba nic nie da,coś musi obsługiwać tryb serwisowy.
Generalnie chodzi o pełne wykorzystanie usb (na chwilę obecną tylko fot.i muz.)no i jakieś fun.zaawansowane jeśli takowe są.
Pozdrawiam Wszystkich i czekam na odpowiedzi.;)
Poczytaj tam napisałem jak to zrobić
www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=421464#post421464
Pozdrawiam :)
 

seksista

New member
agass napisał:
a tak naprawde LG to gnoje,teraz zablokowali usb w q200 a wczesniej obsługe exfat w bd370!!:hmm:


Dlaczego gnoje gnojem jesteś ty bo chciałeś mieć coś co kosztuje dużo więcej za grosze. Kup odpowiedni odbiornik do swoich potrzeb, a nie wyzywaj innych że nie ma tego co mogło być. Ja dołożyłem i nie mam tego problemu.
 

Lasica

New member
agass napisał:
mnie udalo sie kupic ze starym oprogramowaniem wiec u mnie smiga i nie wyszedłem na idiote jak ty ktory przepłaca:D

Po co ta agresja. pq6000 ma dużo lepszej jakości głośniczki niż Twój i mój model, i kilka opji więcej wieć nawet jak zapłacił więcej ma sprzęt lepszy.

Chamstwem jest to, że LG kombinuje w ten sposów, a potem to blokuje.

Karty nvidia GeForce 6800 LE/GT miały możliwość odblokowania dodatkwych potoków jak w modelach wyższych, ale jednak producent po wycieku z tym nie walczył. Podejście LG jest kompletnie do dupy bo zamiast poprawiać soft - np. naprawić zoom zablokowali menu serwisowe.

Nic tym nie zyskali, bo wydaje mi się, że % użykowników którzy wybrali tańszy odbiornik aby odblokować divx w stosunku do ogólnej sprzedaży jest znikomy. 99% ludzi kupi TV, powiesi na ścianie i nie wnika co można w nim odblokować, a czego nie. Za to zwalony zoom przeszkadzać będzie tak samo wszystkim.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

seksista

New member
agass napisał:
mnie udalo sie kupic ze starym oprogramowaniem wiec u mnie smiga i nie wyszedłem na idiote jak ty ktory przepłaca:D

Widzę że tylko umiesz rzucać obelgami jak bym chciał taki telewizor jak ty to nie narzekał bym tylko siedział cicho. Różnica w cenie to nie tylko oprogramowanie bo za to to tylko byś dopłacił jak za piwo ale komponenty które zostały wykorzystane wiesz co to jest tolerancja podzespołów jak nie to poczytaj, a później wyzywaj od idiotów.
 

dem2000

New member
Doszły mnie słuchy że jest dostępny soft do PQ2000 ale nie wiem gdzie.
Takie informacje dostałem od przedstawiciela firmowego firmy LG że musze poszukać na necie bo jest na pewno - tylko kłania się pytanie gdzie on jest ?
 

Lasica

New member
dem2000 napisał:
Doszły mnie słuchy że jest dostępny soft do PQ2000 ale nie wiem gdzie.
Takie informacje dostałem od przedstawiciela firmowego firmy LG że musze poszukać na necie bo jest na pewno - tylko kłania się pytanie gdzie on jest ?

Nie ma. Jest tylko do TV LCD, może u chodziło o ten?

Jest jeszcze metoda z zaprogramowaniem PDA z irdą jako pilota. Kilku osobom udało się tak wejść do menu serwisowego w pq3000, może Tobie też się uda?

Tutaj więcej:

http://www.avforums.com/forums/lg-owners-forum/1095418-lg-remocon-code-base-novii-remote.html

Pozdrawiam i powodzenia
 

podhalefan

New member
a mi pojawil sie problem z PQ2000 a mianowicie chce sobie polaczyc wieze z TV kabelkami audio i .....cisza .za cholere niemoge rozwiazac tego problemu .wejscia w tv sa kable podlaczone ok i....cisza!zna ktos rozwiazanie tej zagadki albo chociaz przyczyne czemu to niechce ruszyc???z gory dzieki za pomoc i odpowiedzi;)
 

dem2000

New member
podhalefan napisał:
a mi pojawil sie problem z PQ2000 a mianowicie chce sobie polaczyc wieze z TV kabelkami audio i .....cisza .za cholere niemoge rozwiazac tego problemu .wejscia w tv sa kable podlaczone ok i....cisza!zna ktos rozwiazanie tej zagadki albo chociaz przyczyne czemu to niechce ruszyc???z gory dzieki za pomoc i odpowiedzi;)

Podpinasz dwie czincze do tv i do wieży. I ustawiasz na wieży opcje aux i powinno wszystko śmigać bez problemu :)
 

bigxlx

New member
podhalefan napisał:
a mi pojawil sie problem z PQ2000 a mianowicie chce sobie polaczyc wieze z TV kabelkami audio i .....cisza .za cholere niemoge rozwiazac tego problemu .wejscia w tv sa kable podlaczone ok i....cisza!zna ktos rozwiazanie tej zagadki albo chociaz przyczyne czemu to niechce ruszyc???z gory dzieki za pomoc i odpowiedzi;)

Jedyne wyjscie w TV to SCART, tak wiec zmontuj kabelek 1/3 pin wepnij pod AV2 i bedzie smigac
 

mario1122

New member
Wydaje mi się, iż przyczyna leży w wejściach i wyjściach tv. Mianowicie tv jedyne WYJŚCIE, jeśli chodzi o dźwiek posiada optyczne, więc jeżeli takowego nie masz we wzmacniaczu, wieży czy amplitunerze to może być problem.
 
Do góry