LG 42PJ550 - jakie śruby do powieszenia

conrdd

New member
Witam

Powiesiłem tytułowy LG 42PJ550 na wieszaku uchylnym z lekkim pochyleniem ku dołowi (ok 5 stopni). Wieszak jest do ściany przymocowany solidnie (10 kołków 12/140) natomiast przyznam iż mojego zaufania nie wzbudziło mocowanie ramion wieszaka do samego telewizora. Wisi on teraz na 4 śrubach które były w telewizor wkręcone firmowo - typ M6. (przez podkładkę zwykłą i sprężynującą). Czy jednak nie są za krótkie - w ściankę telewizora jest wkręcone ok. 5-6mm gwintu. Telewizor waży 20kg.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
witam
raczej nie radze zmieniac tych srub na dluzsze .dlaczego?
dluzsze sruby moga np dotykac plyty glownej telewizora lub ja uszkodzic. mozesz wyslac pytanie do serwisu lg czy sruby moga byc dluzsze czy budowa telewizora pozwala na zastosowanie dluzszych srub.
 
W

witek_z

Guest
Wszystko jest OK, nie ma potrzeby aby były dłuższe, w telewizorze są nitonakrętki o długości właśnie 5 mm, jak dasz dłuższe o 5 mm to będą i tak wystawać poza tą nitonakrętkę i mogą dotknąć blachy, a za blachą jest już matryca więc nie kombinuj.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Według mnie jest to wystarczające przecież gwint jest i tak nie dłuży niż 1-2cm a poza tym one przecież się nie odkręcą chociaż by były tylko na o,5cm wkręcone tylko tu chodzi o twardość śruby czy się nie urwie. Ale pamiętaj że te z zestawów śruby są twarde. Taka 1 śruba potrafi wytrzymać nawet ciężar człowieka a tu masz przecież 4. Daj sobie spokój.
 
Do góry