LG 42PG6000 - Obraz dopiero po drugim włączeniu

ktr

New member
Witam,

Mam około 6 letni telewizor LG 42PG6000 podłączony do dekodera UPC kablem HDMI (wejście HDMI 1).

Od niedawna zauważyłem następujący objaw. Otóż gdy włączę dekoder i TV to telewizor tuż po włączeniu wydaje taki dźwięk "pstryk" (jak przy włączaniu/wyłączaniu) i po prostu nie pojawia się obraz. Co ciekawe jest fonia.

Wystarczy, że wyłączę telewizor i włączę go jeszcze raz i już jest OK, mam obraz i fonię.

Taka przypadłość występuje gdy telewizor jest po dłuższym odpoczynku, czyli np. po nocy. Gdy był wyłączony jedynie przez kilka minut to włącza się prawidłowo

O czym to może świadczyć? Co to za objaw? Może macie jakieś pomysły? Będę wdzięczny za pomoc.

Poza tym czasami występuje jeszcze inna przypadłość: telewizor po włączeniu pokazuje obraz i fonię, ale obraz jest niczym stroboskop: widać obraz i jasność miga, ciężko to opisać, ale ekran zachowuje się jak stroboskop. Pomaga wyłączenie i ponowne włączenie, wtedy już jest OK.
 
Ostatnia edycja:

ktr

New member
Czyli oddać do serwisu RTV z nadzieją, że to raczej zimny lut i koszty nie będą duże?:) Mogę im zasugerować zimny lut, ciekawe czy się diagnoza potwierdzi.
 

ktr

New member
W poniedziałek rano zawiozłem TV do serwisu, jutro (środa) rano go odbieram. Koszt naprawy: 450 zł.

Jutro napiszę co dokładnie wymienili i zrobili.
 

ktr

New member
Naprawa zasilacza oraz wymiana modułu Y. Łącznie: 450 zł.

Co o tym sądzicie, szczególnie biorąc pod uwagę opisane przeze mnie na początku objawy?
 

maxxio27

New member
Naprawa zasilacza oraz wymiana modułu Y. Łącznie: 450 zł.

Co o tym sądzicie, szczególnie biorąc pod uwagę opisane przeze mnie na początku objawy?

A już miałem napisać że uszkodzenie w torze Y :) troszkę mało Cię skasowali jak za wymianę Y ,wg mnie Y został naprawiony , samy Y w sieci serwisowej kosztuje ok 400 zł a tu 2 usterki z wymianą modułu za 450 zł dziwne :) chyba że Y z jakiegoś rozbitka był , ale wg mnie uszkodzenie w Y do naprawy , zasilacz albo uszkodzony przy okazji albo niekoniecznie uszkodzony ,całość za naprawę Y i zasilacza nie powinna przekroczyć 300-350 zł , no ale każdy serwis liczy sobie inaczej za naprawy :)

pozdrawiam

ps. rady typu zimne luty w plazmach to dosyć naciągane rady :) proszę się tym nie sugerować technologii bez ołowiowej bardzo , bardzo rzadko się zdarzają i usterka nie ustępuję po wyłączeniu i i ponownym włączeniu sprzętu , a wg internetu i tak najlepszą metodą naprawy plazm jest kij bejsbolowy :D
 
Do góry