LG 42LV5500 vs Panasonic TX-L42E30E. Duża awaryjność sprzętu LG ?

danielc81

New member
Witam,
chciałbym prosić o wasze opinie przy wyborze TV.
Warunki :
- cena do 2500zł, 40-42 cale, LED z 100Hz, BARDZO wzkazane odczyt filmów z USB (MKV z NTFS) i DLNA.
- TV podłączony na początek pod TV naziemną cyfrową później polsat cyfrowy i często laptop z HDMI lub filmy przez USB czy DLNA.

Zastanawiam się też czy nie lepiej kupić tańszy TV bez sieci, DLNA itd. powiedzmy za ok 2000zł i do tego jakiś media player typu Ferguson Ariva HDplayer 310 za ok 400zł

Zastanawiam się nad 2 modelami:
- LG 42LV5500 (model na 2011)
to chyba następca TV roku w kategorii cena/jakość wg. EISA czyli 42LE5300 (model 2010). Cena 2300 w Media Market, LED, 100Hz, USB z obsługą NTFS, MKV, DLNA, internet.
Największe minusy to wg mnie brak obsługi DTS (nie wiem jak duża ilość filmów ma tylko ten format dźwięku) oraz przede wszystkim z tego co słyszałem to awaryjność. W jednym z mniejszych sklepów sprzedawca powiedział, że w ogóle zrezygnował z marki LG ze względu na ogromną awaryjność. Miał dosyć ciągłego wysyłania, problemów z serwisem i klientami :) Dał do porównania, że np. samsung psuł się znacznie rzadziej a Panasonic 1:100 i tą markę mi polecał. W media ekspert sprzedawca też powiedział, z jego danych serwisowych LG faktycznie psuje się częściej od choćby samsunga. Często naprawy sa nieopłacalne po gwarancji w TV LCD lub LED. Co ciekawe stwierdził też, ze technologia LED jest bardziej awaryjna od świetlówek i często pada w 3 roku użytkowania.
Nie chciałbym za 3-4 lata wywalać znów 2500zł na TV. Fajnie by było, żeby podziałał min. z 7-8 lat.

- Panasonic TX-L42E30E
podobnie jak LG to LED, ma 100Hz, DLNA i USB, niestety ma jak dla mnie ogromny minus - brak obsługi systemu plików NTFS. Czyli w zasadzie dysku nie podłącze bo wszystko mam w NTFS ze względu na duże rozmiary plików.

Myślałem jeszcze o jakimś Samsungu bez 3D np. 40D5500 nie ma 100Hz a wyższe modele 100Hz mają 3D, które mi nie jest zupełnie potrzebne. Dodatkowo są 40 a nie 42 calowe.

A może coś innego w tej cenie ?

Proszę o wasze opinie jeżeli chodzi o awaryjność (ma jakieś info ze sklepów lub serwisów) oraz jakość obrazu na wymienionych TV ?

pozdrawiam
Daniel
 

ewelina1809

New member
Witam , na forum czytałam ze telewizorek lg lw4500 zb i opcja 3d, na ktorej temat mam pytanie , w jakim poprawnym formacie powinny byc pliki i jak ustawic opcje 3d ? gdyz sciagniete filmy z internetu nie daja tego efektu . jeden byl taki ze dwa obrazu obok siebie a drugi lekko zamglone a to chyba nie taki efekt powinnam otrzymac, prosila bym o mała pomoc bede bardzo wdzieczna dodam jeszcze ze fil jest na pendrivie . pozdrawiam
 
Do góry