LG 42LV5500 a kabel COMPONENT

_szymar_

New member
Witam.
Kupiłem na allegro kabel component z 5 końcówkami (dwie czerwone, biała, zielona i niebieska) żeby poprawić sobie obraz z play station 2.
W specyfikacji tv znalazłem, że takie złącze ma jednak nie mogę tego ogarnąć.
W zestawie z tv są dwie przejściówki zakończone jackiem. Obie mają trzy końcówki - jedna czerwoną, białą i zółtą a druga czerwoną niebieską i zieloną.
Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak to zgrać z kablem, który kupiłem i jak to podłączyć do tv?
pozdrawiam!
 

ibizpl

New member
Witam.
Kupiłem na allegro kabel component z 5 końcówkami (dwie czerwone, biała, zielona i niebieska) żeby poprawić sobie obraz z play station 2.
W specyfikacji tv znalazłem, że takie złącze ma jednak nie mogę tego ogarnąć.
W zestawie z tv są dwie przejściówki zakończone jackiem. Obie mają trzy końcówki - jedna czerwoną, białą i zółtą a druga czerwoną niebieską i zieloną.
Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak to zgrać z kablem, który kupiłem i jak to podłączyć do tv?
pozdrawiam!

W LG zamiast 5 gniazd w TV są właśnie takie przejściówki, połączenie jest proste - do gniazda jack w TV oznaczonego component wpinasz jacka z 3 końcówkami RGB ( czerwony, zielony, niebieski ) i łączysz tymi samymi kolorami z kablem component, jak chcesz jeszcze dźwięk to wpinasz w tv drugiego jacka do gniazda composite i łączysz z kablem biały i czerwony ( żółty zostaje niepodłączony)
Tylko nie pomyl czerwonego do audio z czerwonym do video - na kablu powinieneś mieć jakieś oznaczenie, jeżeli go nie ma to zwróć uwagę przy podłączeniu do konsoli który czerwony jest podpięty do audio.

Zresztą w instrukcji, tej grubej jak cegła na samym końcu są opisane typy połączeń.
 

_szymar_

New member
Dzięki za pomoc.
Jak tylko kabel przyjedzie to zrobię próbę i zobaczę czy faktycznie będzie duża zmiana w jakości obrazu.
Pozdrawiam!
 
Do góry