LG 42LM765S czy Panasonic TX-L42ET60E

Który wybrać? :)


  • Total voters
    0

foqz

New member
Witam,

Jeszcze dziś chcę dokonać zakupu nowego TV.

Wczoraj odwiedziłem sklep w celu zakupu LG 42LM765S ale sprzedawca zasugerował, że lepszym wyborem będzie Panasonic TX-L42ET60E i wyszedłem ze sklepu z pustymi rękami :)

Pomóżcie dokonać wyboru: LG 42LM765S czy Panasonic TX-L42ET60E ??

Budżet do 3300zł
 
Ostatnia edycja:

maddox

New member
Ciężka sprawa, wg parametrów to LG wygląda lepiej.
Wybór jest ciężki bo tu na forum mało kto poleci LG choć uważam ze ten model jest wyżej niż panasonic et60 czy philips 6007
 

foqz

New member
Dzięki za radę

Właśnie kolejny raz wróciłem ze sklepu z pustymi rękoma :) Przez godzinę zabawy Panas nie przekonał mnie do siebie. LG niestety nie mieli więc jutro jadę do innego sklepu po odbiór LG. Między czasie będę wdzięczny za każdą dodatkową opinię.
 

skwara27

New member
ja mam taki sam problem i już mnie krew zalewa, im więcej czytam tym mniej wiem i mam coraz więcej dylematów co wybrać, " stary LG LH3000 oddałem rodzicom a teraz mam 14" a z tym żyć się nie da, szukam czegoś sprawdzonego nie musi być to nowość, 40-42" z wifi czy 42LM620S będzie dobrym wyborem
 

foqz

New member
Zakup dokonany :|

W piątek dokonałem zakupu. Pomimo iż od początku moim liderem był LG 42LM765S to zasugerowałem się jednak wynikami ankiety, w której wygrał Panasonic TX-L42ET60E i ten model wybrałem. Po 3 dniach mieszkania z nowym nabytkiem nadal nie jestem przekonany, czy był to najlepszy wybór z pośród tych dwóch modeli. Odpowiadając na pytanie kikiego i próbując rozwiać wątpliwości skwara27 opowiem o pewnych niuansach, na które nie każdy może zwrócić uwagę przy wyborze.

Zacznę od obrazu, do którego nie mam większych zarzutów. Obraz w Panasonicu jest bardzo naturalny, skalowanie obrazu kanałów SD naprawdę zadowalające a HD z sygnału telewizji naziemnej wygląda bez mała jak z Blu-Ray. Jedyna różnica względem LG to słaba konwersja 2D do 3D. Konwertowany obraz znacznie lepsze wrażenie robi w przypadku koreańskiego producenta. Jak już o 3D mowa to porównam jeszcze okulary obu producentów. Panasonic bardzo zawiódł mnie w tej kwestii i nie mówię tutaj tylko o tym, że w zestawie znajdowały się jedynie 2 komplety okularów, bo na to byłem przygotowany, ale zakładając okulary Panasonica trudno zapomnieć, że ma się je na nosie. Tworzywo z którego są wykonane jest bardzo twarde, a przynajmniej zdecydowanie twardsze niż w przypadku LG. Kształt okularów sprawia, że przez cały czas widzimy dolne oprawki "szkieł". Po za tym okulary nie przylegają dobrze do głowy i przez to wydają się niestabilne. W zasadzie siedzi się w nich jak na szpilkach. Dla porównania dodam, że o okularach LG można zupełnie zapomnieć i bez mała położyć się w nich spać po udanym seansie :D - tutaj mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów: czy okulary LG będą współpracowały z tym modelem Panasonica??

3D z źródła 3D ok :)

Druga kwestia, która ogromnie mnie rozczarowała, to brak budzika! Ta funkcja była w każdym z moich poprzednich TV LCD (LG i Sony) i korzystałem z niej niemal co dzień. W Sony była rozwiązana nieco gorzej, ponieważ TV włączał się o wskazanej godzinie z odpowiednią głośnością we wskazane dni tygodnia i po włączeniu wyświetlał ostatnio oglądany kanał. LG dodatkowo oferowało możliwość zadeklarowania kanału z którym chcemy rozpocząć kolejny dzień :) Panasonic oferuje jedynie ustawienie alternatywnego urządzenia, w moim przypadku jest to telefon, do którego przeważnie muszę wstać gdyż przeważnie w nocy ładuje się w oddalonej od łóżka lokalizacji.

Kolejna sprawa, to "Odtwarzacz mediów", który usilnie chce mi za każdym razem zaprezentować wszystkie tytuły jakie posiadam na podłączonym dysku. Pewnie kłopotu nie sprawia to, jeśli tych tytułów jest niewiele. W moim przypadku czytanie 128 pozycji trwa 2 m. i 45 s. w czasie których TV jest praktycznie bezużyteczny. LG po prost wyświetlał listę folderów i nie kazał na siebie tak długo czekać.

Zaskoczenie czeka Was również przy pierwszym wyświetleniu klawiatury ekranowej Panasonica. Nie będzie to klawiatura QWERTY, ponieważ to dla japońskiego producenta byłoby zbyt oczywiste. Przeciętny Polak używa przecież klawiatury "alfabetycznej". Nie dość, że pisanie z pilota jest niełatwą sztuką, to wymaga dodatkowej straty czasu na nieintuicyjne wyszukiwanie literek. Sprawę częściowo ratuje aplikacja na smartfony, ale nie każdy posiada odpowiedni telefon, a nawet jak już takowy posiada, to aplikacja VIERA remote 2 każe nam wpisywać frazy korzystając z telefonu wyłącznie w pionie.

Jeśli ktoś posiada już laptopa z obsługą technologii WiDi, to niech upewni się, czy TV który chce zakupić również ją posiada. LG był kompatybilny z tą technologią, która pozwala na przesyłanie obrazu bez kabli. Panasonic pozostawia do dyspozycji jedynie dlna.

Zalety pilota Magic Remote docenić można dopiero wtedy, kiedy się go nie ma :) Standardowy pilot dostarczany w zestawie z ET60E jest po prostu... standardowy. Zwykły, smutny i nieintuicyjny. Większość przycisków wydaje się zbędnych a te najbardziej potrzebne są tak blisko siebie, że łatwo przypadkiem nacisnąć np. przycisk "HOME" zamiast przycisku strzałki do góry i tym niezgrabnym ruchem można zamknąć sobie aplikację z której korzystaliśmy. Teraz czeka nas ponowne uruchomienie aplikacji co zwykle trwa niekrótko. Klapka baterii pilota jest źle spasowana i zwyczajnie klekocze - żenada, albo to ja za dużo oczekuje w cenie 2990zł.

Jedna z aplikacji, po której spodziewałem się najwięcej jest YouTube. I tu czekał mnie zawód. 25% filmów po prostu się przycina odbierając przyjemność z całej zabawy. Taki Smart, który nie jest Smart :) Panasonic pod względem oferowanych aplikacji stoi ogólnie słabo.

Przeglądarka, która nie potrafi wyświetlić strony tvn24 czy tvn Warszawa. Od razu odechciało mi się prób z innymi serwisami.

Warto zwrócić uwagę na ilość portów USB i HDMI. Panasonic oferuję po jednym porcie każdego rodzaju mniej, względem LM765S.

Dla konsolowców - w Panasonicu brak DualPlay.

Więcej grzechów nie pamiętam... ale nie omieszkam o nich wspomnieć, jeśli zostaną dostrzeżone.

Podsumowując: jeśli chcesz tylko TV to wybierz Panasonica, jeśli chcesz Smart TV poważnie pomyśl o LG.

Czy nie chce ktoś zamienić LG 42LM765S na Panasonic TX-L42ET60E :?:
 

Xantario

New member
Można powiedzieć już "zupa po obiedzie", ale też się wypowiem w sprawie tych tiwików. Dziwi mnie czemu w sondzie taką przewagę zdobył model Panasonica. Rozumiem przekonanie niektórych do marki, ale nie dajmy się zwariować. Panasonic korzysta z matryc IPS od LG, tak naprawdę wielkich różnic w jakości nie będzie. Różnice z kolei są, ale w multimedialności... Oczywiście na korzyść koreańskiego producenta.
 

maddox

New member
dla mnie osobiście ten LG jest półka wyżej niż et60. Porównywalny do Panasonic et60 to seria LM 660...
Ciekawi mnie czy jakby nakleić na LG - bodajże Philips i tak go zaprezentować ludziom czy nadal w sondzie by przegrał.
 

beny

New member
Moze test KIKi-ego tak zdecydowal na ranking w glosowaniu....dziwne bo przeciez matryce te same sa takze w innych tv a elektornika czy innymi procesorami mozna cos poprawic w obrazie itd...ale mozna takze nie przekonac do siebie co poniektorych :)
 

rajan.poland

New member
Cytując...
Moze test KIKi-ego tak zdecydowal na ranking w glosowaniu....dziwne bo przeciez matryce te same sa takze w innych tv a elektornika czy innymi procesorami mozna cos poprawic w obrazie itd...ale mozna takze nie przekonac do siebie co poniektorych :)
Kiki, Ty co byś wybrał?
 
Ostatnia edycja:

Franz Maurer

New member
Wszystkie te wymienione przez kolegę foqz wady, odnośnie funkcjonalności ET60 to prawda. Jeśli ktoś szuka tv z funkcjonalnym smart, wypasionym odtwarzaczem, pełną przeglądarką, to niech się zainteresuje raczej telewizorami koreańskich producentów. Ja wybrałem ET60 i jestem zadowolony, bo nie zależało mi na tych rzeczach. W rozmiarze 42 cale to nie ma co się zastanawiać, bo ceny tych modeli są zbliżone. Ja brałem 47 cali i tu już jest różnica duża, bo za LG trzeba dać pow. 4 tys., a mi się udało wziąć ET60 za 3100 w promocji w mediaexpert.
Okulary do 3d to oczywiście pierwsza rzecz do dokupienia i oczywiście od LG pasują.
Przy wyborze kierowałem się głównie obrazem i po przeczytaniu całego wątku o ET5, stwierdziłem, że jego następca będzie pod tym względem równie dobry.
A na testy LG kikiego bym nie liczył...
 

martinus123

New member
Ile osób tyle opinii, ja zauważę tylko, że moim zdaniem pod względem aplikacji smart Panasonic wypada dużo lepiej od LG.
Poniżej opinia użytkownika LG Durisa:


"Jako użytkownik telewizora firmy LG model 47LM660s od blisko 6 miesięcy postanowiłem podzielić się niektórymi moimi ALE. Sam kiedyś podpierałem się opiniami z netu wybierając odpowiedni sprzęt. Po sobie wiem, że i opinie przechodzą cenzurę. Napisałem ostatnio moją opinię na temat mojego modelu na Ceneo. Opinia żyła kilka dni, ale jak widać było po zafajkowanych TAK 100% czytających zgadzało się z moją opinią. Najwidoczniej nie podobało się to komuś na górze. Opinia na Ceneo została wykasowana.

Zamieszczam ją tutaj, licząc że komuś pomoże i 2 razy się zastanowi zanim wyda kasę LG. Lub jeśli ją wyda, a po czasie będzie sobie pluł w brodę, niech wspomni, że gdzieś o tym czytał.

Sam na tym forum założyłem wątek: Ustawienia obrazu w 47LM660S (670S) gdyż szło się załamać po wyciagnięciu i odpaleniu sprzętu zaraz po zakupie. Od razu napisze, że wcześniej uzytkowałem Samsunga LE40C650 i tylko do niego miałem porównanie. Samsunga, którego jakość obrazu wspominam do dzisiaj. Ale do rzeczy.

Gdyby nie pomoc speców w wątku o ustawieniach to ustawienia fabryczne w moim egzemplarzu byly tragiczne. Porażka kolorów, zero kontur, HD (np. NatGeo HD, BBC HD itp.) z Cyfry+ masakra (źródło PACE PVR). Po kilku dniach pomocy ustawiłem i było o niebo lepiej, choc brak u mnie hurra optymizmu. Nawet w 1080p ten tv czasami przy obróbce nie wyrabia.

Teraz praktyka. Ten model posiada banding i jest on niestety zauważalny. Było Euro 2012 wiec waliło nim po oczach. Pionowe, ciemnoszare pasy od lewa do prawa na takim czyms jak murawa boiska, jasne tło nieba czy błekitu morza to norma. Nadto jakbyście nie ustawiali to piłka nożna czy piłka tenisa smuży i nikt i nic tego nie zniweluje. Ten telewizor tak ma. Ciemna poświata leci za piłką i koniec. Na szczescie clouding u mnie jest prawie niezauwazalny.

Teraz ustawianie kanałów w TV. Jeżeli macie tylko kanały naziemne DVB-T to idzie to jakos przelknac. Wyszukaja sie, mozna pozamieniać sobie kolejność i wszystko OK. Jeżeli zaś postanowicie wykorzystac tuner satelitarny wbudowany w ten TV to powodzenia. Dzien urlopu na ustawienie kanałów Wam się przyda spokojnie. Możecie przesuwać, zmieniac itp. ale ... nie da sie usunac wyszukanego kanału ktorego np nie chcecie. LG nie przewidziało takiej możliwości jak całkowite usunięcie jakiegos kanału z listy. Takiej funkcji nie ma. Nie ma tez możliwosci kilkugodzinnego owocu naszej pracu zapisac na USB. Wiec ustawiac bedziecie czesto. O tym pozniej.

Denerwujące jest to, że dla każdego źródła (HDMI) ustawienia obrazu trzeba zrobic osobno. Dla źródła antena DVB-T, USB niektorych opcji nie ma które, a są np. dla HDMI. Nie udało mi się tez ruszyć dostosowania ustawień obrazu dla np. IPLI.

Widzieliście w reklamach LG pytanie: jakie SMART jest Wasze LG ? Dla mnie: tragiczne (ocena własna). Oferta aplikacji w LG jest totalną porażką !! LG nie robi nic, aby wzbogacać swoje modele o nowe aplikacje. Totalne ZERO. Zaraz się ktos odezwie, że to ma być telewizor a jak mi sie nie podoba to abym sobie laptopa podlaczyl, ale uważam ze w TV to byc powinno skoro ma mozliwosc to miec. Nie kazdy z nas jest singlem i zaraz zona, dziewczyna, kochanka czy dzieciak zapyta, czy moze ogladnac jakis tam odcinek czegos tam. I gips. Inne koncerny mogą dbać o bogactwo SMART w swoich tv to dlaczego LG Polska to olewa.
Owszem mamy IPLA, mamy Orange (tylko co tam jest ??), mamy YouTube (ale gdzie tego nie ma), jest HBO GO (raz dziala, raz nie). Jest i Filmbox, Allegro oraz Twitter, Facebook, Picasa i jakies jeszcze badziewie. I to byłoby na tyle.

Jeżeli marzycie o TVN Player, TVP VOD, Tuba.FM, Tuba.TV, IPLEX to marzcie dalej. LG ich nie planuje wprowadzic. Bo i po co. Dali Picasa to czego polscy uzytkownicy beda wymagali To ze konkurencja tylko w tydzien dodala 2 kolejne aplikacje typu POLSKASTACJA i RMFon to OK. LG uwaza, że tego polskiemu uzytkownikowi nie trzeba. Grunt, że kase wydal na TV. Niech ma co ma i sie cieszy.

Aktualizacje oprogramowania: wychodza czesciej czy rzadziej ale wychodzą. Tylko strach robic aktualizacje. Przeważnie coś jest skopane i albo napisy do filmow nie pojda ale inne kwiatki. Wiec aktualizacja to loteria. Moze zostac skopane cos co bylo OK. I jeszcze jeden kwiatek. Po aktualizacji LG zaleca nawet na infolinii reset do ustawien fabrycznych. Wiec co mamy: ustawiamy sobie parametry obrazu od nowa, wyszukujmy kanały od nowa, liste kanałow satelitarnych od nowa. Wiec wezcie kolejny dzien urlopu, albo po aktualizacji nie robcie resetu do ustawien fabrycznych. Tylko nawet LG to zaleca bo a nóż widelec po restarcie ruszy to co sie zepsulo. Po co zapis listy kanałow na USB ? LG nie pozwoli rozstać sie na dluzej z pilotem.

3D: przyczepic sie nie mozna, choc jest maly myk. 3D nie jest w tym modelu FULL HD. Ale OK. 3D jest ładne. Okulary poręczne. Zdjecia w 3D tez calkiem calkiem...

Reasumujac: to tak na 20 minut pisania z przerwami po 6 miesiącach uzytkowania. Jak cos sobie przypomnę to dopiszę. Innych zachęcam do dopisywania swoich ZA i PRZECIW. Za traktowanie i olewanie polskiego klienta przez LG ja jestem PRZECIW."
 

Riv11

New member
Bez reklam
Można powiedzieć już "zupa po obiedzie", ale też się wypowiem w sprawie tych tiwików. Dziwi mnie czemu w sondzie taką przewagę zdobył model Panasonica. Rozumiem przekonanie niektórych do marki, ale nie dajmy się zwariować. Panasonic korzysta z matryc IPS od LG, tak naprawdę wielkich różnic w jakości nie będzie. Różnice z kolei są, ale w multimedialności... Oczywiście na korzyść koreańskiego producenta.
Są różnice w jakości obrazu. Nie rozumiem, dlaczego brak np. Iplexu czy TVN player jest na korzyść? Panasonic ma te aplikacje a LG nie.
 

tysma

New member
Xantario;897908. Panasonic korzysta z matryc IPS od LG napisał:
A czy przypadkiem Panasonic nie ma matrycy IPS Alpha czyli swoich? Pamiętam, że to należało do Hitachi, ale potem chyba panas przejął ich fabryki.
 
Do góry