LG 42LM670 czy SAMSUNG UE40ES6800?

Justina

New member
Witam.
Sporo się naczytałam, fora, testy, nie tylko polskojęzyczne. Odwiedziłam wszystkie sieciówki i dalej nie wiem który telewizor kupić. :?: Teraz liczę na Waszą podpowiedz.
Zastanawiam się nad:
LG 42LM670
SAMSUNG UE40ES6800

Telewizor ma służyć do oglądania tv (Cyfra +), oglądania filmów (odtwarzanie plików typu .avi), internet (ipla, tvnplayer... ) Aha, i ma być srebrny. :)
Już byłam zdecydowana na LG, gdy w dwóch sklepach sprzedawcy mi go odradził zwracając uwagę na fakt, że biel jest niebieska. Może w domu bym tego nie zauważyła, jednak w sklepie w porównaniu z innymi telewizorami rzeczywiście widać niebieskie przebicia. Z kolei Samsung ma aktywny 3D (bardziej męczący oczy) i bardzo dużo opinii o cloudingu.

A może machnąć na te powyższe modele ręką i kupić o wiele tańsza Toshibę TL933 lub Panasonica TX-L42ET5E? A może Panasonica TX-L42ET50E ?

Będę wdzięczna za Wasze porady.
:blagam:
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Zastanawiam się nad:
LG 42LM670
SAMSUNG UE40ES6800
(...) oglądania filmów (odtwarzanie plików typu .avi), internet (ipla, tvnplayer... ) Aha, i ma być srebrny.
(...) Toshibę TL933 lub Panasonica TX-L42ET5E? A może Panasonica TX-L42ET50E ?

LG 42LM670S nie ma TVN Player ... podobno ma być, ale kiedy to ... tylko szef w Korei wie. ;)
Samsung UE40ES6800 nie jest cały srebrny, ma 2 pary okularów 3D w komplecie (technologia aktywna).
Toshiba 40TL933 w temacie "multimedialności" to porażka ... i nie ma w komplecie okularów 3D.
Panasonic TX-L42ET50E nie ma okularów 3D w komplecie (technologia aktywna).
Panasonic TX-L42ET5E ma w komplecie 4 pary okularów 3D (technologia pasywna) i nie jest srebrny.
 

Justina

New member
Dziękuję.
Z Toshiby mnie "wyleczyłeś". :) Powiedzmy, że 3D aktywne też odpada, zostaje wiec z powyższych LG i Panasonic TX-L42ET5E. W tym drugim właśnie mnie ten grafit zniechęca, a design LG-ka (Cinema Screen) powala, chociaż Panasonic jest o prawie 1000PLN tańszy, a kolor to "tylko" kolor.

Jak w jakością obrazu w tych modelach? Czy niebieską biel w LG da się kalibracją wyeliminować? W dwóch sklepach (S i ME) zwrócono mi na to uwagę i rzeczywiście na innych telewizorach biel była bielsza.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

Justina

New member
Chciałam wziąć TV na raty, a w sklepach internetowych spore oprocentowanie.
W sieciówkach Panasonic TX-L42ET5E już po 2649PLN, a LG najtaniej w MM/S za 3399PLN. Jakby nie było 750PLN różnicy. Mimo wszystko LG chyba jednak będzie mój. :) Poczekam aż cena jeszcze troszkę spadnie i po niego pojadę. :) Tydzień temu w MM LG był jeszcze 300PLN droższy.
 

Justina

New member
Samsung UE40ES6800 jest jednak cały srebrny. Piękny jest i tak porównując w sklepie jakość obrazu to LG 42lm670 wypada gorzej, choć wiadomo trzeba by było porównywać je po kalibracji. Panasonic TX-L42ET50E niezły. Mój dylemat trwa. Albo LG z pasywnym 3D/pilotem ruchowym albo machnąć na te aktywne 3D i wybrać Samsunga lub Panasonica. Musiałabym wszystkie 3 telewizory postawić koło siebie i włączyć film z tego samego źródła.. Eh...
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Samsungi mają bardzo podrasowane ustawienia demo, właśnie po to żeby dawały po oczach i zauroczyły klientów w sklepie. W domowym zaciszu to się nie sprawdza.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Samsung UE40ES6800 jest jednak cały srebrny.

To niuanse między obwódką zewnętrzną, a wewnętrzną (dwa różne materiały obudowy) ... plus czarna ramka wokół obszaru widzianego na ekranie.
Calutki srebrny to on nie jest.

UE40ES6900S - PRZEGLĄD | SAMSUNG

UE40ES6900 ... to wzorzec "srebrności", ale droższy. ;) Jednolita ramka bez żadnego dziadostwa.
W Media Markt widziałem go osobiście, więc potwierdzam 100 % "silvera", he he.
No i nie ma tych tandetnych wykończeń i rogów po zewnętrznej stronie ramki tak jak ES6800.

http://www.ceneo.pl/17537121;0280-0.htm#tab=click_scroll
 
Ostatnia edycja:

Justina

New member
Czyli mam doszedł jeszcze do powyższej trójki jeszcze Samsung UE40ES6900, w sklepie internetowych 3400PLN. Tym sposobem chyba nigdy nie kupię telewizora. ;)
Nie ukrywam, że Samsung przemawia do mnie swoim wyglądem i multimedialnością, jednak w sklepach sprzedawcy odradzają: "Samsung dobrze się sprzedaje, ludzie chwalą, ale ja bym nie kupił".
 

Justina

New member
Racja. Swego czasu wszędzie wciskali Samsungi. Widocznie teraz mają z nich małą prowizję. :) Mniejsza o to, mnie to i tak nie pomoże, a w końcu jakąś decyzję muszę podjąć.
Samsung - powala wyglądem i jest bardzo multimedialny, za to LG ma pasywne 3D i ten sprytny pilocik, a jakość obrazu zapewne w jednym i w drugim będzie dla mnie, "zwykłego" telewidza zadowalająca. Chyba rzucę monetą. :)

Można do Samsunga podłączyć bezprzewodową klawiaturę/myszkę? Byłby to substytut magicznego pilota z LG i do rozważenia zostałaby tylko różnica technologii 3D (w LG pasywna v. w Samsungu aktywna).
 

tdx

New member
Bez reklam
Racja. Swego czasu wszędzie wciskali Samsungi. Widocznie teraz mają z nich małą prowizję. :) Mniejsza o to, mnie to i tak nie pomoże, a w końcu jakąś decyzję muszę podjąć.
Samsung - powala wyglądem i jest bardzo multimedialny, za to LG ma pasywne 3D i ten sprytny pilocik, a jakość obrazu zapewne w jednym i w drugim będzie dla mnie, "zwykłego" telewidza zadowalająca. Chyba rzucę monetą. :)

Można do Samsunga podłączyć bezprzewodową klawiaturę/myszkę? Byłby to substytut magicznego pilota z LG i do rozważenia zostałaby tylko różnica technologii 3D (w LG pasywna v. w Samsungu aktywna).

Z mychą i klawiaturą nie będzie najmniejszego problemu w samsungu, chyba że masz telefon na androidzie to jest jeszcze prościej :)
 

tdx

New member
Bez reklam
No właśnie. Gdyby nie ten wygląd Samsunga to pewnie już dawno kupiłabym LG. :) Choć tych 2cali mniej też trochę żal.

Mi porównując oba te TV na co dzień bardziej pasuje Samsung. Ale na spokojnie podejmij decyzje. Wybierasz pomiędzy naprawdę 2ma równorzędnymi modelami :) więc źle nie będzie :D
 

Justina

New member
Wiem, jak pisałam jakość obrazu w obu podobna, dla mnie zadowalająca. Wybieram pomiędzy wyglądem i technologią 3D, czyli czymś z czego będę korzystać rzadko. Chociaż pasywne 3D może bym i częściej włączała.

Dziękuję za Twoje opinie.
 

rafel1809

Member
Jeszcze tydzień temu Samsunga odrzucałem, pomimo że mam starszy model 5 lat i jedzie bez problemów, ale nowe activ 3d. Wielu straszyło - migotanie, męczarnie, nie da się patrzeć. Wybrałem się do sklepu - MM. Przetestowałem 6800 i 6340 - niewiele gorszy, a tańszy. Porównywałem też Panasy, LG, Sony... Powiem szczerze, przynajmniej dla mnie nic nie miga, nie miałem zawrotów głowy. Dla mnie 3d to opcja na parę - paręnaście godzin miesięcznie, więc chyba szlag mnie nie trafi. A co do aplikacji, iplex jest tu chyba decydujący, a to tylko na Samsungach i Panasach. Poza tym tuner sat, i kilka innych "bajerów" jest dla mnie bardzo ciekawą sprawą. Jeśli chodzi o pozostałe marki - powiem szczerze żaden tv nie zniechęcał jakością 3d, nawet pasivy. Każdy kupuje coś dla siebie, więc powinien przyjrzeć się sprzętowi na własne oczy. Jakby ludzie "umierali" na oczy z powodu activ 3d, to by już się dawno nie sprzedawały, w dodatku w takich ilościach. Kasa twoja, decyzja twoja - nie daj sobie wcisnąć kitu, powodzenia, a jak już coś wybierzesz, podziel się wrażeniami :) . Powodzenia.
Za parę tygodni moja kolej na zakup.
 

Justina

New member
iplex.pl - wygooglowałam: największy filmowy serwis VoD. Czy to w Samsungu jest for free?, tj. loguje się i oglądam? To byłoby coś co ułatwiłoby moją decyzję. Rozumiem, że w LG nie ma tej aplikacji? Choć to przecież strona www którą można wpisać w wyszukiwarkę w każdym telewizorze, czyż nie?
Jak w funkcjonalnością iplexu? W jakiej prędkości internetu się sprawdza? Jaka jakoś obrazu?
 

tdx

New member
Bez reklam
Bez logowania. Ostatnio ogladalem poranek kojota calkiem ladna jakosc. Natomiast wiadomo ze pkf w hd nie bedzie :) ogolnie jeden z lepszych serwisow

Wysłane z mojego GT-I9100
 
Do góry