LG 42LM660S - opinie, porady, testy

PeteShadow

New member
Bez reklam
Panowie i Panie jak podłączyć LG42LM660s jako monitor do komputera PC tylko za pomocą HDMI? Bez udostępniania zasobów przez wifi/ethernet itp. Podłączam kabel HDMI pod kartę graficzną i do wejścia nr. 4 (PC) w telewizorze. Ustawiam na HDMI 4 łączy i wyrzuca brak sygnału. Kombinowałem w Nvidia settings z ustawieniami monitora na wszelkie sposoby i nic ...
Musi działać. Sprawdź na innym kablu. Sprawdź czy wtyczki dobrze są wciśnięte do końca w gniazda. Spróbuj po podłączeniu kablem wyłączyć oba urządzenia i włączyć je ponownie. Jaki długi jest ten kabel? Czy po podłączeniu kabla do telewizora przy włączonym Windows słychać w głośnikach komputera dźwięk wykrytego urządzenia?

Mam pytanie z jakiej minimalnej odległości i można oglądać na tym LG? oraz jakie jest optymalna odległość? bo nie wiem czy czasem nie przesadzę z wielkością bo własnie jestem w fazie wyboru i nakręciłem się na 42cale...
Gdzieś na tym forum jest taki wątek o minimalnych odległościach przy różnych przekątnych. Poszukaj. Stawiam że dla 42" będzie to jakieś 1,5 metra. :)
 

gregorb612

New member
Kabel ma niecałe 10m, sprawdzaliśmy specjalnie z kumplem go dzisiaj na Panasonicu i śmiga bez problemów od razu a tutaj ciągle brak sygnału i brak sygnału. Wykrywa w ustawieniach monitorów w Windows 2 ekran podpisany jako LG ale tam kombinowałem ustawiałem go jako główny, duplikowałem ekrany (klon) ustawiałem na wszystkie sposoby i nadal nic. Wiele rzeczy podłączałem ale z tym LG to jakaś kpina..
 

gregorb612

New member
To miło ;-) ja Ci wierzę tylko na prawdę proszę o jakieś sugestie co mogłem przeoczyć. Podłączyłeś kabel HDMI pod kartę graficzną później do TV (pod które wejście 4 tam gdzie w nawiasie jest napisane (PC)?) i co dalej robiłeś? Czy może od razu samo wykryło i pokazało ekran Windows na TV?
 

Leonys

New member
Macie moze problemy z czytaniem napisow ? jak je odtwarzacie ? zauwazylem ze napisy LG czyta kiedy godziny maja format {45646} w klamrach a nie kwadratach [2667]

I to tylko z pen driva... przez nero lub plexa NAPISY NIE CHODZA... :(
 

petropijawka

New member
Witam.Posiadam lg 42lm660s.Po najechaniu pilotem Magic Motion na górę ekranu pokazuje się pasek informacyjny.Dlaczego pokazuje mi 50 lub 60 Hz,przecież to jest telewizor 100 Hz.Dodam,że korzystam z Cyfrowego Polsatu.
 

stalp

New member
wczoraj wł. Smart Tv a tam nowa IPLA -plus ogromny;do tego 3 m-c filmboxa za friko tyle że dalej silverlight nie działa podobnie jak weeb.tv (nie wiem czemu)...to chyba jedyna wada tego TV ...no może po za dźwiękiem który nie idzie po analogu ale to bardziej wina mego kina...
 

Eminion85

New member
Trzeba przyznać, ze ostatnimi czasy LG bardzo się rozwinęło jeśli chodzi o telewizory i serwuje nam naprawdę dobry jakościowo sprzęt.
 

kasor20

New member
Witam. Stałem się szczęśliwym posiadaczem LG 42LM660S. Kupiłem go za 28xx z hakiem + 3 lata gwarancji więc myślę że był warty swojej ceny. Mam takie małe pytanie odnośnie kanałów HD. Odbiera mi tylko 1 taki kanał TVP. Nie wiecie czy zmiana anteny na lepszą dała by mi więcej tych kanałów np TVN HD . Aktualnie posiadam starą antenę siatkowaną.
 

kasor20

New member
Znacie moze jakieś fajne filmy lub dema 3D chodzi mi o takie coś żeby żeczy wychodziły z ekranu bo jak na razie mam tylko materiały w których widać tylko głębie.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Znacie moze jakieś fajne filmy lub dema 3D chodzi mi o takie coś żeby żeczy wychodziły z ekranu bo jak na razie mam tylko materiały w których widać tylko głębie.

Na przykład demka LG (te co lecą w sklepach):
Kod:
ed2k://|file|LG%20Cinema%203D%20Demo%20SBS%201080p.mp4|599510155|F41951AC693756CF9F6B053C7C3CBD04|h=LGV4VEVGQZ2E67QF7FSYFJRGXVTKN3MU|/
Kod:
ed2k://|file|LG%20Demo%20Disc%203D%20vol.2%20SBS%202011%201080p.mp4|422199711|AA454DFCBEE27180BC234F1225AD04D7|h=PIFR3SCCFRLZVDFZJRXBUJQML5ARJZV7|/
 

stalp

New member
Witam. Stałem się szczęśliwym posiadaczem LG 42LM660S. Kupiłem go za 28xx z hakiem + 3 lata gwarancji więc myślę że był warty swojej ceny. Mam takie małe pytanie odnośnie kanałów HD. Odbiera mi tylko 1 taki kanał TVP. Nie wiecie czy zmiana anteny na lepszą dała by mi więcej tych kanałów np TVN HD . Aktualnie posiadam starą antenę siatkowaną.
tak jak kupisz antenę o gabarytach 5x5 m będziesz miał canal + hd pytasz poważnie czy to dowcip??
 
Ostatnia edycja:

kasor20

New member
Mam problem z zarejestrowaniem tv zeby otrzymac darmowego filmboxa na 3 msc. Konto mam juz utworzone ale jak che dopisac te dodatkowe informacje gdzie ma przyjsc klucz na maila to po wypelnieniu wszystkich pól pisze "rejestracja nieudana" moze cos wpisuje zle ale prubowalem kilka razy i nic.
 

stalp

New member
powiem ze jak ja rejestrowałem konto to zapomniałem za pierwszym danych do logowania wiec utworzyłem nowe konto być cieszyć się filmboxem (zresztą o zmianę prosi sama firma lg)to moja propozycja - zarejestruj się jeszcze raz i sprawdź czy wpisujesz poprawne dane?? znaczy tam gdzie kod żeby były cyfry?? a gdzie literki tam literki ?? (zakładam ze masz podpięta i poprawnie skonfigurowaną sieć) i pamiętaj żeby zaznaczyć że chcesz otrzymywać informacje od LG i podaj prawdziwego maila bo na niego przyjdzie kod do FilmBox.
A może ktos wie jak wł. kanał Orange sport na cały ekran??
 
Ostatnia edycja:

eliksyr

New member
Witam wszystkich. Cieszę się, że jest sporo informacji o tym LG, bo ostatnio zabił mi ćwieka :)
Ale po kolei, jestem (dość późno, wiem) przed wymianą telewizora na nowy. chcę to jeszcze zrobić do końca roku. Pierwszym wyborem był PANASONIC TX-L42ET5E. Naczytałem się samych pozytywnych komentarzy na jego temat i mi podpasował, z resztą podobny model, tylko 37 calowy wybrałem teściowej i jest wniebowzięta. Ale po dalszym wertowaniu stron o tv trafiłem na tego Lg. Nie dość, że ma genialny dizajn i wygląda po prostu lepiej niż ww. Panasonic to jeszcze ma bardzo podobne parametry, do tego stopnia, że nie wiem co wybrać. Prosiłbym Was o wskazanie który z tych modeli lepiej się sprawdzi (będzie mniej awaryjny, lepszy w obsłudze, intuicyjny, cokolwiek co świadczyłoby na korzyść):

Panas TX-L42ET5E czy LG 42LM660S.

Cena trochę na korzyść Panasonica, ale nieznacznie. A chce coś kupić do 3 tysięcy, wiadomo, im bardziej w dół tym lepiej. Czy jest jakaś drastyczna różnica między tymi modelami?

Pozdrawiam i z góry dziękuję.
 
Do góry