LG 42LM640S vs Panasonic TX-L42ET5E

agenttom

New member
Jestem zainteresowany kupnem TV pod komputer i ogladanie telewizji przez dekoder.
1. Odległość od ekranu? 1 - 2,5 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? okno na wschód, slonce swieci w strone TV, ale ogladane jest juz wieczorem.
3. Jak duży jest pokój? ok 25 m2
4. Preferowana technologia: LCD, LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? stary sprzed 11lat 27calowy
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? filmy
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: roznie/ale 90% wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? bez, czasami delikatno światło w korytarzu.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? nie wiem
10. Matryca błyszcząca czy matowa? nie znam sie
11. Preferowana wielkość telewizora? 42" ale jak wiesze to niezaszkodzi
12. Preferowana marka? brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach? input laga, rozmazan
14. Jakie urządzenia będą podłączone? komputer, xboxw360, dekoder
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 97%TV, 3% GRY
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost
17. Czy ważne jest wifi? niekoniecznie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? niekoniecznie
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora ? niekoniecznie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? tak
22. Ma mieć 3D? niekoniecznie ale fajnie bybylo :)
23. Ma mieć slot na karty SD ? niekoniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-T? Tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? Komputer przez HDMI, xbox360 hdmi/component dekoder HDMI
26. Jaki masz sygnał: planowane jest wykupienie kablowki UPC
27. Ile programów HD? niekoniecznie
28. Ma stać czy wisieć? stać ale potem wisieć
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Na czym najbardziej Ci zależy: Dobry płynny obraz
31. Ile osób ogląda: 1-4
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 8h
33. Jaka klasa cenowa ? do 3000 zl


Byłem już praktycznie zdecydowany na LG 42LM640s ale po przeczytaniu całego testu Kikiego nabrałem mieszanych uczuć i w końcu nie wiem.
 

rafallo777

New member
Też się wacham między tymi 2 markami i tylko tymi dwoma.

Wiem, że Panasonic odczytuje FLAC, a LG właśnie nie wiem.
Czytałem instrukcje obsługi i Panas więcej obsługiwał formatów niż LG. A ktoś mówił, chyba kiki, że LG bardziej multimedialny jest.

Niech nikt nam w tym temacie nie pisze, że Sony, Philips. Też chce między tymi dwoma opini. Panas czy LG Waszym zdaniem? Kilka dni już przeglądam i czytam o tych modelach. Inne nie wchodza w grę.
Z tym, że u mnie LG 47' i Panas 47', a kolega widze, że 42, ale to jeden grzyb, to samo.
 

rafallo777

New member
Panas obsługuje:
- .mts, .mod, mov, qt, avi, divix, mkv, asf, wmv, f4v, m4v, mp4, flv, 3gp, 3g2, mpg, mpeg, vob, vro, m2ts, tp, trp. ts,
- jpg, jpeg, mpo
- mp3, m4a, wma, FLAC

a LG:
- asf, wmv, divix, avi, mp4, m4v, mov, mkv, ts, trp, tp, vob, mpg, mpeg
- jps, jpg, jpe, mpo
- mp3, wma

Jak widać LG nie jest multimedialny. Brakuje mu najważniejszych kodeków: FLAC - bezstratna jakość muzyki, dużo dużo lepsza od mp3, oraz mts, m2ts.

Ale jeżeli chodzi o całokształt? Jakość wyświetlania obrazu dużo się różnią te 2 modele?
 

electro69

New member
Byłem już praktycznie zdecydowany na LG 42LM640s ale po przeczytaniu całego testu Kikiego nabrałem mieszanych uczuć i w końcu nie wiem.
Tymi testami to bym się tak do końca nie sugerował (sam się już o tym przekonałem) ...poczytaj sobie jak w testach wychwalany jest Philips 6007 (to już standard na tym forum :wink:) ... a teraz zobacz sobie na tematy związane z tym telewizorem i poczytaj opinie ludzi którzy go użytkują na co dzień ile jest różnych problemów opisanych z tym TV ... co do telewizorów raczej wziąłbym LM640s to jest praktycznie to samo co LM660s jeśli chodzi o parametry techniczne a co najważniejsze jest tańszy (różnią się głównie obudową) w LG jest na pewno o wiele więcej możliwości ustawień obrazu Panasonic pod tym względem jest ubogi ...natomiast pod względem Smart Tv LG wygląda kiepsko (brak Tvn Player, Tvp vod itd.) z takich popularnych aplikacji tylko ipla jest ...zarówno Panasonic jak i LG mają ten sam typ matrycy IPS.
Pozdrawiam
 

range5

New member
Wiec tak koledzy pracuję w jednej z sieci sklepowych RTV - AGD na co dzień mam styczność z telewizorami porównywałem dwa modele w świetle sklepowym i przy zgaszonych światłach 42ET5 I 42LM620 (TA SAMA MATRYCA CO LM640 tylko wygląd ramki inny i brak wbudowanego adaptera wifi) wnioski: panasonik miał lepsze kolory np. kolor zielony był naturalny a w lg sztuczny również samo 3d lepiej wypada lepsza szczegółowość obrazu, przy zgaszonym świetle lepsza czerń w panasoniku, Natomiast biel wypadła troszeczkę gorzej w panasoniku ale tak jak koledzy piszą na forum trzeba wyregulować.
 

rafallo777

New member
A jeżeli chodzi o odtwarzacz w Panasonicu a LG. To zgodzicie się ze mną, że Panas lepiej wypada od LG?
Może ktoś powiedzieć czy faktycznie w LG nie chodzi format FLAC i m2ts?
Ten pierwszy jest dla mnie najważniejszy. Może ktoś powiedzieć, czy FLAC w tych LG chodzi czy jednak nie?
 

rafallo777

New member
Czyli to duże osłabienie.
Tak w ogóle muzyka która lepsza?
FLAC czy DTS? FLAC to jest bezstratna, DTS w sumie też.
Czym się różnią te końcówki, gdybym ściągnął Fancy.Flac, Fancy.DTS?
Różnica będzie na korzyść którego?

I co do TV, duża różnica jest w jakości obrazu między panasem a LG?
 

andreas2012

New member
flac jest uzywane do kopiowania bezstratnie muzyki audio 2 kanaly a dts wiecej jak 2 kanaly wiec zalezy jaka to muzyka czy stereo czy wielokanalowa
 

andreas2012

New member
flac akurat jest bezstratnym kodekiem audio i nadaje sie bardziej do sprzetu audio jak tv (za niska jakosc przetwornikow w tv zeby wylapac roznice szczegolnie na glosnikach telewizora) wiec mozna przebolec
 

rafallo777

New member
Ale mi chodzi TV podłaczony jeszcze amplituner.

Wtedy jak TV ma flac to jakośc już usłysze bezstratnej muzyki. Bo akurat kino domowe, które chce zakupić nie ma też FLAC niestety.

FLAC na kompie chodzi, ale pliki muzyczne.dts już nie. Ale na tv czy przez ampli będzie chodzić na pewno.

Pytanie brzmi. Mając kino domowe przykładowo 5.1, lepsza jakość będzie FLAC czy DTS?
FLAC to stereo, a DTS 5.1, czyli DTS tak? chociaż pliki tyle samo zajmują, przykładowo DTS 40 mb, FLAC 44 :)
 

agenttom

New member
Dzisiaj kupilem tego LG narazie go tylko rozpakowalem i poprzegladalem i pozytywne odczucia wszystko plynie dziala w tym internet.

Jutro wyjeżdżam do tallinna na kilka dni wiec dopiero po powrocie napisze co i jak i udzielę odpowiedzi na pytania.

Kupilem w euro rtv agd z ratami 40x0% za 2690zl
Troche bylo problemow bo babka nie chciala dac bez ubezpieczenia bo jak to powiedziala nie ma jak tego wprowadzic do systemu bez ubezpeiczenia dla tylu rat. Jak wezwalem kierownika to sie magicznie udalo, na odpowiedz banku czekalem 1 dzien. Oczywiscie mialem racje i bank się zgodzil.

Tak wiec piszcie pytania a ja po powrocie postaram sie odpisac na kazde.

Pozdrawiam
 

rafallo777

New member
Jak to jest z tymi ratami? 20*0%?
Przykładowo dzisiaj jade wziąć panasa na 20*0% i bez ubezpieczenia. I od razy wyjdę ze sklepu z TV? Czy musze dzień później lub dwa pojechać znowu do nich po zgodzie banku?
Jak to jest? Wytłumaczy ktoś?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Czasem trzeba czekać na decyzję banku, ale zazwyczaj decyzja jest po 15minutach, i możesz od razu wyjść z tv.
A co do rad 0% - nie istnieją takie, bo bank musi zarabiać. Albo masz jakieś jednak oprocentowanie, albo cena jest zawyżona.
 

endriu_l

New member
Bardziej chodzi o to, że nie biorąc na raty (nawet szumne 0%) łatwiej Ci będzie dogadać się odnośnie obniżki ceny....jeżeli dodatkowo połączysz to z zapłatą gotówką/przelewem a nie kartą to myślę że kilka procent z ceny można uszczknąć.
 

Rashowsky

New member
A jak wypada u nich odtwarzanie napisów oraz płynność funkcji internetowych?

Bo jak narazie przy LG trzyma mnie tylko wygląd i nie wiem jaką decyzje najlepiej podjąć.
 

keyzee

New member
Bardziej chodzi o to, że nie biorąc na raty (nawet szumne 0%) łatwiej Ci będzie dogadać się odnośnie obniżki ceny....jeżeli dodatkowo połączysz to z zapłatą gotówką/przelewem a nie kartą to myślę że kilka procent z ceny można uszczknąć.


Obawiam się że z ceny już nie zejdą jak jest w promocji.Ale zawsze można próbować
 
Do góry