LG 42LM620S jak ustawić jakość obrazu ?

Szy3ki

New member
Witam serdecznie ;-) Jest to mój pierwszy post na tym forum i mam nadzieje że nie ostatni gdyż służę zawsze pomocą :blagam:

A teraz do rzeczy , kupiłem telewizor jak w temacie czyli LG 42LM620S w sklepie jego obraz był bardzo ładny praktycznie taki sam jak w modelu SONY KDL -40HX750 jednak wybrałem LG ponieważ był 600 zł tańszy i tu moje zaskoczenie po podłaczeniu TV w domu doznałem szoku i o mało nie zszedłem na zawał serca ... Jakość Obrazu - Tragedia kolory , rozdzielczość itp itd śmiało moge powiedzieć że lepszy obraz mam na swoim 12 letnim Samsungu :fool: Kolory np. Twarze przekolorowane ( sztuczne ) np. kolor Biały jest jak szary itp. Krawędzie poszarpane i świecące ... I tak jest na normalnych kanałach , w HD np. TVP który jest nadawany w HD odbiera dużo lepiej ale też bez rewelacji w porównaniu z tym co było w sklepie to samo z Grach podłączylem PS3 oczywiście przez kabel HDMI i np. gra Batman Arkham City czy Kill Zone 3 czy Fight Night Champion tragedia kolory , poszarpane krawędzie i jakby wszystko robione jednym kolorem postacie wyglądają jak by byly z taniego szarego plastiku ... Dodam że gdy jest MENU w PS3 wszystko wygląda slicznie miniaturki , czcionka , logo itp itd wygląda super to samo w Menu w telewizorze w Menu Smart TV wszystko ekstra kolory jaskrawe i takie żywe dla mnie Bomba i nawet w podglądzie kanałów które tam leca w górnym lewym rogu wszystko wygląda Świetnie a gdy już ten Kanał właczymy normalnie to jest Tragedia ... Gdy bylem w sklepie u sprzedawcy powiedział mi że musze sobie ustawić sam tv matryce itp itd problem w tym że kompletnie nie wiem jak :niewiem:

Znalazłem jednak to forum i licze na pomoc bo widze że jest jedyne w swoim rodzaju ponieważ drugiego takiego chyba nie ma , pozdrawiam i prosze o odpowiedz;-)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Od kilku lat informujemy że nie powinno się porównywać jakości na sklepie z jakością w domu to zupełnie inne warunki.
Sprzedawca mówił Ci o kalibracja obrazu. Ale wg mnie kalibracja nie rozwiązuje problemu bo LG ma słabe skalowanie a już nie porównywalnie gorsze niż Sony który pierwszy raz w historii poprawił znacznie właśnie skalowanie.

Jeśli gry grają dobrze to już jest coś.
Oznacza to że masz fatalny sygnał SD.
Musisz poprawić bitrate sygnału , zmienić kable i odsunąć się przy Sd ciut dalej i powinno być znacznie lepiej.
 

Szy3ki

New member
Witam , dziekuje za odpowiedz :) Jednak w grach tez jest strasznie lipny obraz ... wszystko zamazane , święcące i sztuczne aż tego tv mi sie włączać nie chce kupilem i nie oglądam bo mnie ku...a bierze po prostu jak na niego patrze :/ Jak mam ten obraz ustawic , orientuje się Pan ? I wie Pan może czy ten telewizor czyta Napisy ? bo włączylem 2 filmy które są z napisami i lipa :/ bardzo prosze o odpowiedz ...
 

farba

New member
Na dzień dobry przeczytaj instrukcję obsługi.
Jeśli wszytko jest przekoloryzowane, to może wybadałoby zacząć od ujęcia koloru i innych ustawień? Opieranie się na fabrycznych profilach ustawień jest totalną głupotą. Poza tym, tu(link) masz dział LG, a tam kilku speców od TV tego producenta. Powinni pomóc, bo coś mi się nie chce wierzyć, że taka lipa. LG - HDforum
 
Ostatnia edycja:

slaweks

New member
witam, mam ten telewizor tydzień jakość SD faktynie marna, ale poza tym rewelcja filmy HD i TV cyfrowa super, napisy bez problemu czyta ale powinny mieć taką sama nazwę jak film
 

Bronson

Member
Jaki parametr kalibracyjny odpowiedzialny jest za zwężenie obrazu(czarne,pionowe pasy po lewej i prawej stronie ekranu)podczas oglądania 3D czy występuje to jeszcze u kogoś ? Gdzieś czytałem na forum że to ma związek z kalibracją ustawień.
 

Battle85

New member
Witam serdecznie ;-) Jest to mój pierwszy post na tym forum i mam nadzieje że nie ostatni gdyż służę zawsze pomocą :blagam:

A teraz do rzeczy , kupiłem telewizor jak w temacie czyli LG 42LM620S w sklepie jego obraz był bardzo ładny praktycznie taki sam jak w modelu SONY KDL -40HX750 jednak wybrałem LG ponieważ był 600 zł tańszy i tu moje zaskoczenie po podłaczeniu TV w domu doznałem szoku i o mało nie zszedłem na zawał serca ... Jakość Obrazu - Tragedia kolory , rozdzielczość itp itd śmiało moge powiedzieć że lepszy obraz mam na swoim 12 letnim Samsungu :fool: Kolory np. Twarze przekolorowane ( sztuczne ) np. kolor Biały jest jak szary itp. Krawędzie poszarpane i świecące ... I tak jest na normalnych kanałach , w HD np. TVP który jest nadawany w HD odbiera dużo lepiej ale też bez rewelacji w porównaniu z tym co było w sklepie to samo z Grach podłączylem PS3 oczywiście przez kabel HDMI i np. gra Batman Arkham City czy Kill Zone 3 czy Fight Night Champion tragedia kolory , poszarpane krawędzie i jakby wszystko robione jednym kolorem postacie wyglądają jak by byly z taniego szarego plastiku ... Dodam że gdy jest MENU w PS3 wszystko wygląda slicznie miniaturki , czcionka , logo itp itd wygląda super to samo w Menu w telewizorze w Menu Smart TV wszystko ekstra kolory jaskrawe i takie żywe dla mnie Bomba i nawet w podglądzie kanałów które tam leca w górnym lewym rogu wszystko wygląda Świetnie a gdy już ten Kanał właczymy normalnie to jest Tragedia ... Gdy bylem w sklepie u sprzedawcy powiedział mi że musze sobie ustawić sam tv matryce itp itd problem w tym że kompletnie nie wiem jak :niewiem:

Znalazłem jednak to forum i licze na pomoc bo widze że jest jedyne w swoim rodzaju ponieważ drugiego takiego chyba nie ma , pozdrawiam i prosze o odpowiedz;-)


Mam ten sam problem zwlaszcza z przycinaniem obrazu w szybkich scenach i rozmazanym otoczeniem postaci.
 
Do góry