LG 42LK530 cz PHILIPS 42PFL3007H/12

kszychooo

New member
Witam,

najpierw pytania rozgrzewkowe (wycialem te, ktore nie sa istotne)

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 2-2,5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2 dorosłe
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stac
6.Jak słońce świeci w pokoju? ciemne pomieszczenie
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? hdtv
10.Jakie urządzenia będą podłączana? komputer(hdmi,display port),filmy z USB, xbox
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok. 1-2 h
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, seriale,
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? w przyszlości
17.Preferencje co do wielkości? 37-42"
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1800zl

Po przeczytaniu i ogledzinach w sklepie wytypowalem dwa modele:
- LG 42LK530
- PHILIPS 37 lub 42PFL3007H/12

Czy to dobra lista ?
Jeśli tak to który z powyższych i dlaczego?
 

kszychooo

New member
o ile w sklepach internetowych są te philips'y, to ani w internecie nie znalazłem opinii na ich temat, ani w kilku sklepach w Krakowie ich nie widziałem :/

może ktoś ma ciekawe informacje na linki lub zna miejsce w Krakowie gdzie jest szansa zobaczyć te telewizory w akcji?
 

kszychooo

New member
dobrze rozumiem, ze ten philips to nowość i stąd brak o nim informacji i mała dostępność?
a jednak go polecacie bardziej niż lg 42lk530, który był wcześniej polecany jako sprawdzony ? :/
 

Mirek2407

Member
Witam. Jako, że z kolegą szukaliśmy wczoraj tv LCD 42 cale w Krakowie do ok 1800zł to z tego co porównywaliśmy z własnym materiałem HD na pendrive w kilku sklepach polecam Ci najbardziej Philips 42PFL4606 a zaraz po nim właśnie tego LG LK530. Obraz porównywaliśmy na kilku modelach Toshiba, Sharp, LG i Philips. Obraz na 42PFL4606 najbardziej nam się spodobał oczywiście to rzecz gustu i ustawień w tv, lecz wszystkie tv ustawialiśmy możliwie podobnie jak tylko umieliśmy. Na tym Philipsie obraz był najbardziej szczegółowy i jakby taki dynamiczny nie wiem jak to ująć nie jestem znawcą tematu. Radzę Ci wez jakiś swój materiał poglądowy i pójdz do jakiegoś większego sklepu rtv i sam oceń co Tobie się spodoba. Philipsa 42PFL4606 dostaniesz za ok 1830zł w Krakowie a LG LK530 np. w Neonet za 1700zł.
 

kszychooo

New member
a byliście wczoraj w galerii krakowskiej?
akurat wczoraj oglądałem z dwoma panami trailery filmów na tym LG (42LK530) i obraz był faktycznie ostry (szczegółowy) ale miałem delikatne wrażenie że klatkował :-/

btw:
gdzie ten polecany philips jest do zobaczenia (i gdzie w tej cenie)?
czy widzieliście tego philipsa 42PFL3007H/12 ?
 

Mirek2407

Member
Tak byliśmy wczoraj w galerii krakowskiej tez oglądałem tam trailery HD:)
Tego philipsa pfl3007h widziałem ale nie puszczaliśmy na nim nic swojego więc nie mam porównania do modelu pfl4606 ale mimo że 4606 jest starszym modelem to posiada kilka polepszaczy względem 3007 np. Pixel Plus HD więc myślę, że wart jest rozważenia mimo, że jest ciut droższy. Philipsa pfl4606 masz do zobaczenia w media w M1. a w cenie ok 1830zl jest np. w morele.net Napisz jak wrazenia po tescie i co wybrales.
 

kszychooo

New member
Przeczytałem w telefonie Twój post i pojechałem zobaczyć tego philipsa w m1 :)
Niestety nie miałem nic ciekawego do oglądania, w sklepie też nie mieli wiec zobaczyłem tylko obudowę. Niestety, widzę że tego modelu nie ma praktycznie nigdzie, z tego co pytałem w hurtowniach też nie ma.

Gdzie widziałeś pfl3007h ?
Jest neonet w Krakowie ?
btw: Przypuczam, że w GK razem oglądaliśmy tego LG ;)
 

Mirek2407

Member
Witam. Neonet jest w Wieliczce kolo Rynku jeśli się trochę orientujesz w tamtych stronach:) bo w Krakowie to nie wiem czy gdzieś jest. A 3007 to widziałem w morele.net jak byłem odebrać coś innego ale tylko podobnie jak Ty wygląd nie miałem możliwości podłączyć coś swojego i przetestować obraz. No jak w galerii byliśmy to raz ktoś stał za nami jak puszczałem trailer "I Am Legend" jak to widziałeś to my byliśmy zapewne:)
 

kszychooo

New member
Powysyłałem kilkanaście maili do ludzi, którzy mieli kiedyś tego philipsa w ofercie. Niestety nikt go nie ma i nie zapowiada się, żeby to się zmieniło (stary model).

W sumie nie wiem co robić. Widzę, że to ze widnieje napis 100Hz to wcale nie znaczy, że jest to 100Hz tylko może udawać :(

A Ty co robisz ?
 

Mirek2407

Member
Właśnie sprawdzałem i widzę, że nie ma pfl4606 już w morele to chyba zostaje Ci ten Philips pfl3007 jako jego zamiennik za 1629zł na morele jest bodajże. Ciut mniej ulepszaczy obrazu ale chyba nadaj warty uwagi w tym pułapie cenowym.
 
Do góry