LG 42LH7000 vs Toshiba 42XV635DB

rymun

New member
preferowana technologia? LCD
preferowana wielkość ekranu? 40-42
jaki sygnał? cyfrowy Polsat, xbox360
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? także z boku
jaka odległość od ekranu? 2,3m - 2,7m
jakie urządzenia do podłączenia? xbox360(!!!) i dekoder Polsatu (w przyszłości HD)
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? raczej wieczorem
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? małe, telewizor stoi przy oknie, tyłem do niego; są także rolety
ile osób zasiada przed telewizorem? zwykle 2
Ma stać czy wisieć? stać
Czego oczekujesz od telewizora? przede wszystkim głębia czerni !!!, ostrość obrazu
Full Hd czy HD ready ? FullHD
Jaki masz telewizor? CRT Sony Trinitron 29''
Czy masz swoich faworytów? Lg 42lh7000 i Toshiba 42XV635DB

Czy ktoś miał okazję używać tych TV w podobnych warunkach ? Skłaniam się mocno ku LG, ale ostatnio znowu wyczytałem o jego nierównomiernie podświetlonej matrycy i bardziej granacie niż czerni. Proszę o pomoc w wyborze. Z góry dzięki.
 

Miker88

New member
Witam.
Też zastanawiam się który z tych 2 modeli TV wybrać dlatego również proszę o zainteresowanie się tematem :)

Z góry dzięki za odpowiedź.
 

piotrflo

New member
Kilka fotek moze nie najlepsze bo na szybko z 42XV635DG. Seria ZV jest lepsza, tyle ze matryca jest blysk.
 
Ostatnia edycja:

rymun

New member
Z tego mam rozumieć, że 42XV635DB ma matrycę matową ?! Jak poradzi sobie z xboxem 360 i filmami divx, puszczanymi z komputera przez kabel euro - s-video ??
 
Ostatnia edycja:

rymun

New member
Ze wszystkich udzielonych przez Was rad, rozumiem,że xv jest jednym z lepszych lcd w swojej klasie. W takim razie kończę poszukiwania. Fundusze już są. Jak dobrze pójdzie będę ją miał w poniedziałek. Wtedy podzielę się w Wami moimi wrażeniami. Dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze.
 

rymun

New member
Poszukiwania zakończone !!! Zamówiłem 42xv635DB, mają przywieźć w czwartek. Szkoda tylko, że w piątek będę musiał iść do pracy. Jak się już pobawię to napiszę w temacie Toshiby.
 

rymun

New member
Stało się. Jestem szczęśliwym posiadaczem Tośki. Jak będę miał więcej czasu to napiszę coś więcej na jej temat.
 
Do góry