LG 42LE5500 vs Panasonic P42G20

Michal134

New member
jak w temacie decyduje miedzy tymi dwoma modelami prosze o rady ktory wybrac pisalem wczesniej post ale raczej male zainteresowanie bylo poczytalem troszeczke i raczej wybiore cos z tych 2 modeli z gory dziekuje za pomoc i fachowe rady

warunki
3 m do telewizora
pokoj nasloneczniony umiarkowanie sa rolety
TV ma sluzyc wylacznie do "n" oraz do otwarzania filmow divx z usb ( bardzo wazne !)
ma stac
kwota ok 3000 zl
chce miec dobry obraz sd jak i hd filmy sport, zona inne kanaly tvn itp
pokoj ma 17 m2

troche boje sie plazm czy moze ktos mi odpowiedziec czy ten model juz nie ma typowych wad plazm tj wypalania loga stacji i buczenia bo gdzies tak wyczytalem

bardzo dziekuje za rzeczowe odpowiedzi pozdrawiam
 

maxoff

New member
Powiem Ci tak zmieniłem plazme Panasonic TX-50U10E (co prawda gorszy model od tego "G") na LED'a LG 42LE5300 i jest kilka minusów i plusów przemawiajacych na korzyść jednego jak i drugiego TV....

PLUSY LED'a
-bardzo duży kontrast i jasność to chyba podstawowy jego atut
(np. jasne i kolorowe sceny wyglądaja bajecznie)
-nie wypala się zadne logo stacji itp.
-mniej "pastelowe kolory" w stosunku do plazmy - to może byc jego zaleta lub wada w zależności jak kto lubi....
- obraz jak by "pseudo" 3D (postacie na 1-wszym planie jak by odcinają się od reszy czyli drugiego planu) - choć nie zawsze taki efekt występuje i nie każdemu może się to podobać
- SLIM (jest cieńki) więc przy wieszaniu na sciance ładnie i nowocześnie wygląda
- ekran na wpół-matowy (nie odbija refleksów świetlnych np. śłońce, żarówka)
- mniejszy pobór prądu

MINUSY LED'a
- wolniejszy czas reakcji w porównaniu do plazmy (widać to na szybkich akcjach że czasem zdarzy mu się zasmużyć - zresztą jak to LCD)
- gorsza czerń w stosunku do plazmy

PLUSY PLAZMY
- lepsza czerń
- szybsza matryca
- lepszy obraz przy odbiorze sygnału w niskiej rozdzielczości SD (w porównaniu do LED lub LCD takze przy sygnale SD)

MINUSY PLAZMY
- dużo mniej kontrastowy obraz
- czasem wypala się logo stacji itp.
- większy pobór prądu
- bardziej pastelowe kolory (wada lub nie zależy od twojego gustu)
- błyszczący ekran (czasem odbija niemiło światło)

Ogólnie to nie wiem juz sam który lepszy i który polecić, musiałbyś porównać w sklepie na którym obraz będzie bardziej ci odpowiadał. Jak dla mnie najlepszym wyborem było by "sklecenie" w jedną całość LEDa i Plazmy - wtedy wyszedł by SUPER TV, a tak to każdy z nich oferuje inną formę wyświetlania obrazu i każdy z nich ma swoje wady i zalety...
 
Do góry