LG 42LD650 vs Panasonic TX-L42G20

Shewush

New member
Witam!
Zamierzam kupić LCD TV i proszę Was o opinie, który z nich jest lepszy. Wdzięczny byłbym za szybką odpowiedź ponieważ nawet dziś chętny byłbym go kupić
 

b.ciekawski

New member
Witam wszystkich!
Postanowiłem podpiąć się pod temat bo mam podobny problem.
Do kolegi powyżej:
Akurat tego modelu LD 650 nie widziałem w akcji. Natomiast wczoraj oglądałem LD. 550.565,450, 420- wszystkie w wersji 42 cale.
Widziałem też wczoraj tego panasonica TX-L42G20. I to jest aktualnie mój faworyt- choć się waham jeszcze pomiędzy lg LE 5300- o tym za chwilę.
A jeśli chodzi o twoje typy to zdecydowanie panasonic.
Dlaczego?
Sprawa najważniejsza- wszystkie LD które oglądałem( tak jak mówię akurat 650 nie widziałem) mają matrycę TN. Panas ma ips-alpha. I to widać- czerń lepsza zdecydowanie i płynność ruchu jak na plazmowym a ekran ostry bo to lcd.
Wyposażenie w panasonicu też nie gorsze. Cena podobna.
Co do mnie.
Jeśli koledzy mogliby dać jakieś rady czy opisywany panasonic czy LG le5300.
Pytanie tak naprawdę dotyczy tego czy s-ips jest dużo gorszy od ips-alpha.
Na panasonicu leciał Avatar- idealnie to wyglądało jak dla mnie- obok stał Panasonic bez ips i różnica kolosalna- czerń gorsza i widać było lagi.
LG lh 5300 też wydawał się genialny, ale leciały na nim bajki i dość wolne obrazy. Wyglądało to tak jak gdyby LG robiło taki myk marketingowy i puszczają tylko to co dobrze wygląda.
Gdyby ktoś miał wiedzę jak wyglądają filmy na lg byłbym wdzięczny.
A jak jeszcze ktoś wie jaki jest czas reakcji matrycy w panasonicu i mi go poda będzie moim Mistrzem:)
Na koniec dodam że najchętniej kupiłbym Panasonica z ips-alpha i LED- no ale sami wiecie że to zupełnie inny pułap cenowy.
A jedyna plazma która wchodzi w grę(cena) to ogołocona S20- ale z tego co widzę to już inne plazmy niż seria 10.
Każda rada mile widziana.
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry