Lg 42ld450 usb

scorpius40

New member
Dotyczy lg32ld420 a nie ma jakiejś możliwości odblokowania oryginalnym pilotem od tego telewizora divx, bo gdzieś czytałem że inne modele można odblokować
A jeszcze jedno czy ktoś próbował z pilotami, SBC-RU-254, SIPLEC RC61??
 

elRomano

New member
witam, kupiłem uniwersalnego pilota URC22B, udało mi sie go zaprogramować pod te LG42ld420, ale mam problem jak wejść do menu serwisowego aby odblokowac to nieszczęsne USB. Wiem, że trzeba nacisnać shift i -/-- - tylko który przycisk to shift? poza tym u mnie na pilocie nie ma"-/--" tylko jest "1-/11" lub "2-/12"

czy ktoś wie czy da rade tym pilotem czy trzeba kupować serwisowy, telefonu z irdą niestety nie mam /-:
 
Ostatnia edycja:

elRomano

New member
widzę, że sam sobie musze odpowiedzieć;)

niestety tym pilotem nie udało mi się wejśc do menu. Kupiłem pilot thomson roc 3205 taki rozsuwany i po zaprogramowaniu ( kod jest w instrukcji) (pilot 39zł w tesco) udało się odblokowac wejście usb. myślę, że warto podczas tej czynności zrobić zdjęcie ekranu telefonem lub aparatem, aby w razie jak się coś nie tak naciśnie przez pomyłkę , mozna było powrócić
 

kenarf

New member
Udalo si i jest jeszcze latwiej niz w starym

Witam
Czy udało się komuś odblokować usb przy pomocy pilota logitech harmony 300i. W internecie są instrukcje jak to zrobić przy pomocy starszych wersji tego pilotów tej serii. Ten sposób nie działa jednak z nowszymi pilotami.
Pozdrawiam
Musisz wejsc w opcje my harmony edycja przyciskow i znalezc opcje EZAdjust i ustawic go jako jeden z przyciskow - synchronizujesz wciskasz ten przycisk wpisujesz kod i wmieniasz z 0 na 1
Sam przed chwila nato wpadlem i dziala na 100
 

kenarf

New member
Witam
Czy udało się komuś odblokować usb przy pomocy pilota logitech harmony 300i. W internecie są instrukcje jak to zrobić przy pomocy starszych wersji tego pilotów tej serii. Ten sposób nie działa jednak z nowszymi pilotami.
Pozdrawiam
Pilotem Harmony 300i jest jeszzce prosciej a mianowicie wchodzisz na strone myharmony-zakladka przyciski-wybierasz swoj tv-na bocznym panelu szukasz opcji EZAdjust i ustawiasz jako jeden z przyciskow(najlepiejjeden z 4 przysickow ulubione - synchronizujesz-odlaczasz pilota -wlaczasz tv-naciskach wybrany przycisk i Voila.kod juz pewinie znasz ... powodzenia - wpadlem na to wczoraj i dziala na 100%
 

piotrc15

New member
Mam 32 ld 450 i hasło było 0000 więc mogą być różne.
Spisujcie wszystko z ekranu bo się potrafi zmienić po włączeniu divx-a.

Jak ktoś ze Słupska i okolic chcę odblokować to mogę pomóc.
piotrc15@poczta.fm
 

mirpie3043

New member
Witam!
Mam LG 37LG7000 i mam port USB przez który mogę odtwarzać muze i foto. Czy i mój tv można przerobić
na filmy
Z góry dzięki za odp.
 

kenarf

New member
Witam!
Mam LG 37LG7000 i mam port USB przez który mogę odtwarzać muze i foto. Czy i mój tv można przerobić
na filmy
Z góry dzięki za odp.
jest mozliwe - tylko nie wiem jakim sposobem jeden mozesz sam sprawdzic przytrzymujac jednoczesnie przycisk OK na tv i pilocie (musi to byc bardzo precyzyjne) haslo to 0000 wybieramy tooloption3 - zmieniamy EMF(JPEG. MP3) na 1 oraz Divx na HD (albo SD jak ktoś nie chce obsługi Divx HD) albo drugi pi lotem uniwersalnym - w moim przypadku jest to Logitech harmony i300 - ustawiasz w pilocie przycisk ktory wchoddzi do menu serwisowego i to wszystko
 

Qbaas

New member
Znalazłem najnowsze dostępne oprogramowanie (Software version 3.3.26)
Wszystkie wersję są takie same, jednak podaję linki do wszystkich modeli, żeby nie było wątpliwości.

LG 47LD450

LG 42LD450

LG 37LD450

LG 32LD450

Ponosisz pełną odpowiedzialność za wgranie nowego firmware!
Robisz to na własne ryzyko!
 
Ostatnia edycja:

piotrc15

New member
no dobrze a co te ruskie oprogramowanie daje?
nagle zrobi się LED?

tak pytam bo głupi jestem-może ktoś zaryzykuje uszkodzenie i się podzieli wrażeniami.
 

Qbaas

New member
no dobrze a co te ruskie oprogramowanie daje?
nagle zrobi się LED?

tak pytam bo głupi jestem-może ktoś zaryzykuje uszkodzenie i się podzieli wrażeniami.
W nowszych wersjach oprogramowania poprawiane są błędy oraz optymalizowana jest praca TV. Po aktualizacji może być przykładowo lepszy obraz jego dynamika, szybsze zmienianie kanałów itp.
Niestety nie ma żadnego changeloga. To oprogramowanie nie jest ruskie tylko znajduje się na rosyjskiej stronie LG.
 
Ostatnia edycja:

Ffranekk

New member
Witam, po długich poszukiwaniach postanowiłem kupić ten model. Głównie dzięki dobremu wyświetlaniu z konsoli (niski input lag) i niskiej cenie. Jednak nurtuje mnie problem dotyczący wielu modeli europejskich (50/100hz)- czyli jak sobie radzą standardem kinowym 24fps - czy przełączają się na 24hz? czy robią 60hz (2:3) ? Czy to działa tylko na HDMI czy też odtwarzając z portu USB telewizor sam się dostosowuje do odtwarzanego pliku? I jeszcze pytanie czy czyta napisy TXT czy tylko SRT?
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam, po długich poszukiwaniach postanowiłem kupić ten model. Głównie dzięki dobremu wyświetlaniu z konsoli (niski input lag) i niskiej cenie. Jednak nurtuje mnie problem dotyczący wielu modeli europejskich (50/100hz)- czyli jak sobie radzą standardem kinowym 24fps - czy przełączają się na 24hz? czy robią 60hz (2:3) ? Czy to działa tylko na HDMI czy też odtwarzając z portu USB telewizor sam się dostosowuje do odtwarzanego pliku? I jeszcze pytanie czy czyta napisy TXT czy tylko SRT?

24p Real Cinema Mode - TAK :) - za stroną producenta.

Co do USB to przecież zależy od tego jakie jest kodowanie filmu. Prawy klawisz właściwości na wybranym przez Ciebie filmie i powinien pokazać ilość klatek na sekundę...

Co do napisów zależy od formatu
 

medik03

New member
A czy na ten model (32LD420) jest możliwość wgrania nowego oprogramowania. Szukałem go ale nigdzie nie mogłem znaleźć. Wyczytałem gdzieś że właśnie aktualizacja oprogramowania odblokuje USB. Czy aby zaktualizować należy wejść do trybu serwisowego?
 
Ostatnia edycja:

medik03

New member
Już sobie poradziłem. Odblokowałem USB. Zaktualizowałem firmware a teraz mam pytanie. Raz pisze że mój model (32LD420) odtwarza pliki mkv a raz nie. Chciałbym się dowiedzieć jak to jest. Czy jest możliwość zrobienia aby filmy były odtwarzane??
 

xeros

New member
no dobrze a co te ruskie oprogramowanie daje?
nagle zrobi się LED?

tak pytam bo głupi jestem-może ktoś zaryzykuje uszkodzenie i się podzieli wrażeniami.

Nowe oprogramowanie wprowadza nowe zabezpieczenia przed dostępem do Linuksa w TV ;-)
I w związku z tym utrudnia możliwość wgrania alternatywnego oprogramowania.
Też do obejścia, ale trochę więcej roboty...

Co do pilotów i menu serwisowych - jak ktoś nie ma pilota to można sobie poradzić kabelkiem mały jack <-> dioda ir (ze zwykłymi czerwonymi też kilku osobom się udało, ale z dużą głośnością i na bardzo krótką odległość) + specjalny pliczek wav/mp3 do odtworzenia - wszystko jest na http://openlgtv.org***
Jest też i kilka innych metod, wystarczy trochę poszukać.
 
Do góry