LG 42LA6130 i PS3

rafal328

New member
Witam, mam problem, PS3 mam juz od dawna, poprzednio gralem na 3 letnim TV Samsung FHD 40" LCD, wszystko bylo ladnie, cacy, nie narzekalem. Kupiłem GTA5 i zauwazylem, ze grafika jest taka sobie, pokombinowalem z ustawieniami (wylaczylem bajery, ostrosc na 0 itd) i grafika mi sie juz podobala. Idac za ciosem fascynacji GTA postanowilem kupic sobie drugi TV do swojego pokoju, wybor padl na LG z tytułu, problem w tym, ze mimo iz bawie sie ustawieniami to grafika jest tandetna, widac brak AA (wiem, ze PS3 go nie ma, ale na Samsungu tego sie nie zauwazalo), tekstury nie sa spojne jak to mialo miejsce na Samsungu, chodzi mi np o to, ze miedzy tekstura okna a sciany widac biale zabki. Jesli samochod jest daleko to widac jak obrys szyb czy innych rzeczy tez jest w bialych malutenkich zabkach/kropkach, strasznie to razi po oczach

Ustawienia z LG:
Eco - wył
Tryb obrazu - gra
Podswietlenie - 100
Kontrast - 100
Jasnosc - 50
Ostrosc - 4 (w Samsungu mialem na 0, ale tutaj na 0 obraz jest rozmyty)
Kolor - 55
Odcien - 0
Temp barw - 0
Kontrast dynamiczny - wyl
Kolor dynamiczny - wyl
Odcien skory/nieba/trawy - 0/0/0
Gamma - srednia
Redukcja szumu - wyl
Redukcja szumow MPEG - wyl
Poziom czerni - niski
Proporcje ekranu - 1:1 Piksel (w Samsungu nie mialem takiej opcji, wiec mialem ustawione 16:9)

Prosze o pomoc, bo juz nie daje rady sam, z gory wielkie dzieki
 

rafal328

New member
Więc tak, poczytalem troche o LA6130 - wlasciwie to jedna recenzje bo aby jedna byla, dzis bylem w sklepie, wymienilem na LA660S, ale... dalej widac te zabki i pikselowanie, co jest grane? na Samsungu tego tak nie widac, z odleglosci 3m praktycznie w ogole, a tutaj...
 

Fykmyk

New member
Witam,
Ja mam podobnie przy PS3, posiadam LG32LN5400. Ten telewizor kupilem niedawno wiec zdenerwuje sie jak tego nei da sie poprawić. Rowniez jak podepne lapa przez HDMI to nawet jak jest rozdzielczosc full HD to widac ze tekst nie jest w pelni ostry. Tzn inaczej, ostry moze jest ale w niektórych miejscach wyjedzie jakis piksel takze np w pewny miejscu dana litera jest pogrubiona. Tak jakby hmm.. rozdzielczosc ustawiona na lapie byla ciut inna niz natywna rozdzialka ekranu.

Prosiłbym o pomoc bo widze, że nikt sie nie wypowiada na ten temat, a przeszukalem już sporo stron o forum na ten temat i nie znalazlem odpowiedzi.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Fykmyk

New member
Czyli chodzi po prostu o zmniejszenie ostrosci w TV? Hmm... bawilem sie tym i jak jest mniejsze to wyglada jeszcze gorzej. ;P
 

rafal328

New member
Czyli chodzi po prostu o zmniejszenie ostrosci w TV? Hmm... bawilem sie tym i jak jest mniejsze to wyglada jeszcze gorzej. ;P

Ja tez sie tym bawilem i nie bylo poprawy, ale jako ciekawostke dodam, ze podlaczalem tez PS3 do 47LM660S kablem HDMI za ponad 100 zl i wygladalo tak samo, nie wiem co ten moj stary Samsung LE40C630 ma takiego w sobie, ze na nim i na kablu za 40 zl wyglada duzo lepiej nim na nowym LG 42LA660S
 

Fykmyk

New member
Nawet wczoraj aktualizacje oprogramowania zrobilem przez USB i nic sie nie zmienilo.
Poza tym zmniejszenie ostrości nie wchodzi gre, gdyż po to kupiłem telewizor żeby mięc ładny, ostry obraz, a nie rozmazany.
Ogólnie wyglada to w ten sposob, jakby ratio ekranu nie bylo prawidlowe i rozciagniete w jedna bądź druga strone, aczkolwiek w skali 1:1 piksel, obraz jest wyswietlony idealnie na pelny ekran.

Tak kombinuje, ze moze ekran jest po prostu niewymiarowy i dlatego tak sie dzieje.

Jakaś pomoc by się nam przydała, panowie i panie. :)
 

ronin13

New member
Ja mam to samo na mojej ps3 w tv lg47la660, zapodajcie jakieś ustawienia jak w ogóle da sie to jakoś zniwelować bo mnie trafi! jak bym wiedział że takie jaja będą z tym telewizorem to bym go nie brał, przecież tak sie nie da komfortowo grać.
 

rafal328

New member
Ja nie poradzilem sobie z problemem w LA660S, ale zle sie chyba wyrazalem w poprzednich wypowiedziach, po dokladnej analizie obrazu, nie chodzi o krawedzie (brak AA), ale o jasne (swiecace) linie, polaczenia tekstur (wlasnie na laczeniach tekstur np szyba z rama okna pojawiaja sie te swiecace linie, tak ze tekstury nie sa ze soba ladnie polaczone) oraz np linie energeryczne, czyli cienkie linie, ktore nie sa w jednych kawalku, ale postrzepione z przerwami
 

Markko

New member
Ja spróbowałbym pobawić się ustawieniami wyświetlania w PS3. Tam jest wzmocnienie bieli i inne takie. Można wyłączyć wzmocnienie kolorów.

doczytałem na anglojęzycznym forum że to może być kwestia kabla. Tylko ze tam piszą o kropkach na całym ekranie. Trzeba mieć kabel HDMI 1.3 (category 2). Na rozdziałce 720p problemu nie ma. Sprawdzcie u siebie na 720p.
 
Ostatnia edycja:
Do góry