LG 42 PX 3 RV A - błędy w oprogramowaniu, zakłócenia w torach wizji i fonii (42PX3RV)

megusta

New member
Wszystkim zainteresowanym zakupem telewizora plazmowego firmy LG proponuję sprawdzić czy dany egzemplarz nie posiada przypadkiem usterek/wad fabrycznych/objawów jakie opisałem poniżej. Wykryłem je i potwierdziłem na drugim egzemplarzu 42PX3RVA będącym w sprzedaży od dwóch miesięcy w MM przy ul. Górczewskiej.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że inne modele jak na PX4 nie są wolne od takich usterek chociażby z tego względu, że mogą bazować na jednej podstawowej wersji oprogramowania, rozszeżanej o "wodotryski" z zależności od potrzeb.

1. Nieprawidłowe działanie funkcji przełączania kanałów oraz błędne informacje wyświetlane w Menu ekranowym:
- po pojawieniu się sygnału na wejsciu AV1 telewizor "przełącza się" na to wejście, ale informacja w "Menu Specjal." jest błędna, gdyż mówi, że nadal oglądamy sygnał TV.
- przy obecnym sygnale RGB na wejściu AV1, w "Menu Specjal." znika kursor (strzałka i podkreślenie), po tym jak wybrany zostaje sygnał AV1. Dopiero dwukrotne wciśnięcie któregoś z przycisków klawiatury numerycznej pilota pozwala na przejście telewizora na sygnał TV tym samym przywracając kursor w Menu.
- po kilku ruchach w Menu, przy obecnym sygnale RGB na AV1, kożystajac z przycisków TV/AV pilota nie jesteśmy w stanie przejść na sygnał TV (na ekranie mamy znaczek odnoszący się do zaprogramowanej stacji np. TVP1, ale obraz pochodzi z wejścia AV1) jak to jest normalnie możliwe tuż po włączeniu telewizora i odtwarzacza DVD.

2. Jakość sygnału na wejściu Component gorsza od tej uzyskiwanej na wejściu AV1 (przy sygnale RGB):
- kontrastowe krawędzie stałych obrazów dają na we. component smugi na 4 piksele (sygnał RGB daje 1-2 pikseli),
- przy dynamicznych obrazach (np. filmach) obraz z we. component jest mniej wyrazisty, zaszumiony (jakgdyby pokryty białymi ziarnkami) z miejscowo występującymi dziwnymi pionowymi liniami pikseli o zniekształconych barwach/odcieniach.

3. Przesłuchy
- po przełączeniu z kanału TV na wejście AV1 stwierdziłem przesłuchy fonii z kanału telewizyjnego (tuner ustawiony na sygnał telewizji kablowej) o dość znacznej amplitudzie (przy 1/2 głośności TV, po zbliżeniu sie do boku telewizora słychać wyraźnie dialogi). Nie miałem czasu powtarzać tych podchodów diagnostycznych ale wydaje się, że występują na konkretnych kanałach.

Te usterki wykryłem przy podłączaniu Pioneer DVD-380 oraz Tochiba SD-220E za pomocą dwóch różnych kompletów przewodów ekranowanych SCART i component.

Dla tych, którzy chcieliby podłączyć do takiego telewizora więcej jak jedno urzadzenie na SCART, UWAGA ! tylko wejście AV1 przyjmuje sygnał RGB.
Niestety firma LG ukrywa tego typu parametry, ani specyfikacja ani menu ekranowe nie informuje czy przedstawiany obraz to RGB czy kompozyt, jak to ma miejsce w telewizorach Philips'a.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
nie sprawdzalismy wszystkich sprzedawanych plazm LG.
Ale ta która jest wystawiona oraz te które sprawdzaliśmy - z całą pewnoscią nie wykazywały opisanych błędów.
Zapraszam na pokaz . Plazma LG stoi obok plazmy Pioneera , gra badzo dobrze.
pozdrawiam
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
:confused: Witam po raz pierwszy wszystkich Użytkowników tego ciekawego forum .Posiadam LG 42PX3RVA od 11 miesięcy i parę dni temu kupiłem nagrywarkę Panasonika DRM-EH55 do tego kabel component dobrej firmy Profigold i spotkało mnie rozczarowanie .Obraz jest rozmazany bez ostrości ,a wszystko ustawiałem z instrukcją ,czy jest jakaś rada aby oczy cieszył super obraz:confused: Żałuję że tak póżno znalazłem TO forum i opis przesłany przez Megusta .Dżięki za wszystkie rady irozwiązania (jeżeli takie są)i pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Chciałoby się powiedzieć ,że to poprostu nie możliwe.
Musisz wyeliminować kolejne błedy .
Podłącz najpierw nagrywarkę - pod inny telewizor i sprawdź ją i kabel.
Jeśli możesz to pożycz inne dvd i podłącz pod swoją plazmę - wówczas bedziesz miał pewność - co jest grane. Dziś kolega ze Szczecina zrobił podobnie. Wyszło mu ,że musi wymienić nagrywarkę na inną i ponieważ się umówił w sklepie - nie ma problemu. W naszych sklepach wymieniamy towar bez problemów.
pozdrawiam
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam Mam ograniczone możliwości sprawdzenia(brak w pobliżu telewizora z component).Film z DVD odtwarza dobrze przy progresywnym w pozycji Wył. ,tak samo zDVD LG751.Obraz momentalnie traci jakośc po przełączeniu na TV.Przy włączonym urządzeniu obraz tragedia ,jednak w momencie wyłączenia nagrywarki obraz ulega znacznej poprawie.Wiem że jakośc sygnału z kabla jest słabiutka ,ale skąd zmiana po przełączeniu wł-wył. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry