LG 42" 42PJ350 - jak skaluje

conrdd

New member
Witam

Zamierzam kupić TV do kuchni. Padło na 42". Telewizor będzie podwieszony na wysokości około 2m i podłączony pod antenę klasyczną i programy z naziemnej telewizji cyfrowej. Ponieważ nie chcę szaleć stąd mój wzrok padł na LG 42" 42PJ350. Doczytałem że Samsung PS42C450 beznadziejnie skaluje programy SD stąd samsunga odpuściłem. A jak skaluje LG? I jak wygląda sprawa z jakością obrazu? W pokoju mam Panasonica 50"S20 i jestem z niego bardzo zadowolony. Jest szansa że z LG będę zadowolony podobnie?
 

jarzak

New member
Wisi u mnie w sypialni od piątku. Nie zastanawiaj się, bierz, skaluje dobrze. Obraz SD z kablówki UPC bardzo dobry - trzeba trochę pobawić się z ustawieniami: kolorów, ostrości, jasności, czerni, bieli, cieni i tak dalej. Nie ma żadnego buczenia, powidoków i temu podobnych przypadłości. Po podłączeniu pod USB pendriva zdjęcia bajka, muzyka też OK.
Kupiłem też pokojową antenę i z sygnału cyfrowego (Warszawa) obraz rewelacja. :D
 

don111

Banned
Wisi u mnie w sypialni od piątku. Nie zastanawiaj się, bierz, skaluje dobrze.
co nie zmienia faktu, że automat Panasa robi to i tak wyraźnie lepiej
co do reszty to się zgadzam, bardzo dobry tv za śmieszne pieniądze, obraz SD rewelacja, przynajmniej tak samo dobry jak na Panasie
na LG można ustawić jeszcze bardziej stonowany obraz, bardziej gładki (mniej ziarna, szumów), Panas z kolei ma na pewno ciut lepszą czerń, biel i sporo większą jasność panelu
 

conrdd

New member
Jestem prawie zdecydowany - jeszcze tylko pozostało obejrzeć go na żywca w miejskiej macalni (oglądałem swego czasu jego większego brata ale chcę sobie przypomnieć) i pozostanie już tylko zakup.

Dam znać jakie pierwsze wrażenia.
 
W

witek_z

Guest
Chyba tak. 100zł więcej a w przyszłości można się przydać wyświetlanie filmów po USB. Bo z tego co wiem to jedyna różnica między 350 a 550

Nie to nie jedyna różnica, 550 ma ciemniejszy ekran, na 350 biała kartka (przy wyłączonym odbiorniku) odbijająca się w ekranie jest zakolorowana na różowo, a w 550 na szaro, mają jeszcze różne obudowy.
 

RobaG73

New member
Nie to nie jedyna różnica, 550 ma ciemniejszy ekran, na 350 biała kartka (przy wyłączonym odbiorniku) odbijająca się w ekranie jest zakolorowana na różowo, a w 550 na szaro, mają jeszcze różne obudowy.

czy ktoś może potwierdzić te rożnice ? czy nie powinno się to przełożyć na różnice w trakcie oglądania ? czyżby jakiś filtr lub powłoka do której nie przyznaje się LG ? bo skora jest różnica na wyłączonym to nie elektronika ....
 
W

witek_z

Guest
Ta powłoka nie jest na szkle, po prostu sam luminofor jest jakby bardziej czarny, to tak samo widać (o ile pamiętacie) jak na pierwszym kolorowym CRT naszej produkcji chyba Jowisz (był jasny) a póżniejszymi.
 

pinok

New member
Ja różnicy nie widziałem żadnej i kupiłem tańszy PK350.
Obraz rewelacja, skalowanie rewelacja.
 
Do góry