LG 42" 42PC51 czy Panasonic 42" Viera TH-42PV7P

piotero

New member
DanielS napisał:
Chyba, że mają powłoke antyrefleksyjną .... to znacznie zmniejsza odbicia ....

Samsung ma napisane, że ma... Ale ja oglądałem te 3 TV obok siebie i zwróciłbym na to uwagę, że coś je różni pod tym względem...

No ale przy okazji kolejnej wizyty w sklepie sprawdzę jeszcze raz, bo w zasadzie to lustro to już mam (i to sporo tańsze).
 

kalski

New member
Plazmy!

Witaj! Bardzo długo zastanawiałem się co wybrać i wybrałem coś zupełnie innego. LG i Panasonic są wtej samej niskiej cenie i niewątpliwie jest to kusząca propozycja. Ja polecam Panasonica , zaś wybrałem za te same pieniądze Philips 42PF5331/10. Lepsza rozdzielczość i mniejszy pobór prądu.Mam nadzieje ,że to Ci pomoże wybrać ciekawy telewizorek.
 

luck_

New member
Witam serdecznie chciałbym odświeżyć ten wątek bo wydaje mi sie, że jest na czasie, a ponadto chciałbym się dopytać znawców w temacie plazm i użytkowaników powyższych modeli.

Dzisiaj ja stoję przed takim samym problemem. Mam do wyboru właśnie te dwa modele plazm Panasonica 42pv7p i Lg 42pc51. Oba prezentują się bardzo dobrze ( jak na moje oko - tylko nie odsyłajcie mnie do okulisty:) )
Spędziłem sporo czasu na porównywaniu oby tych modeli. Na mój gust wg. biorąc pod uwage sam obraz wygrywa Panasonic natomiast co do wejść Lg (nadmienię że chcę podłączyć komp pod TV) Jakoś wykonania i ogólnie wizualnie jak dla mnie LG ale nie jestem przekonany czy podczas oglądania ten połysk nie będzie rozpraszać mej uwagi. Naczytałem się dużo o tych modelach i stoję jedną nogą po stronie panasonica, ponieważ czytając o tym modelu Lg natkąłem się na uwagi właścicieli odnośnie "dziwnych dźwięków", które mogą być denerwujące (ponoć serwis mówi, że tak ma być????hymm?) i tym, że serwis Lg nie jest za bardzo wychwalany ( a to może się liczyć, choć miejmy nadzieję, że nie).

Czy ktoś z was forumowiczó jest w stanie rozwiać moje wątpliwości? Pytanie głowne moje to czy kompa można podłaczyć do panasonica (wiem że można przez kabel dvi>hdmi ale jak to jest w rzeczywistości z jakością obrazu?, może są jeszcze jakieś inne sposoby?)

Proszę o wszelkie możliwe opinie

Pozdrawiam
 

radzique

New member
połączenie dvi-hdmi powinno dawac lepsze efekty niż d-sub, bo jest cyfrowe i nie ma znaczenia jakość kabla, zakłócenia itd.
Więc jeśli nie musisz mieć d-sub to nie ma problemu.
Ja z tych dwóch mimo wszystko wybrałbym 42pc51, bo zależy mi, żeby oprócz PC podpiąć jeszcze laptopa w którym mam tylko d-sub. Wg mnie jest ładniejszy.
Tylko kwestia tego buczenia w LG, urosło to już do miana legendy, tylko czasem jest tak, że dopóki ktoś nie przeczytał o tym buczeniu to wcale go nie słyszał :D
 

luck_

New member
No właśnie cały problem w tym, że niestety te buczenie może i nie jest powszechne ale jednak jest i chyba to jest jedyny mankament LG natomiast w panasonicu czytałem o zielonych obwódkach. Hymm i bądź czlowieku mądry. Jeszcze jedno apropo Lg jest jeszcze wersja w macie pc35; czy ma ten model coś czego nie ma pc51?

Kusi mnie mocno ten Lg, jakoś nie mam do końca zaufania do tej firmy. Może to tylko uprzedzenie?. Kurcze gdybym miał więcej kasy nie zastanawiając sie kupiłbym panasa PV70p ale na wydatek 700zl więcej na razie nie mogę sobie pozwolić.
 
Do góry