lg 37lg5000

wesdam

New member
Hej niedawno kupilem takowy telewizor i mam pytanie do wlascicieli tego modelu o optymalne ustawienia obrazu. Podawajcie jakie macie u siebie ustawienia. Zmienialiscie cos w menu systemowym przy okazji ustawiania obrazu?
 

krissk

New member
Mam ten sam TV, ustawione jest u mnie na żywym i zmniejszyłem kontrast na 80 oraz zwiększyłem ostrość na 100, reszty nie zmieniałem, tak mi najbardziej odpowiada. Mam pytanie czy twój TV też brzęczy na podświetleniu mniejszym niż 100 lub przy ciemnych kolorach na ekranie ???
 

wesdam

New member
dzieki za rade przetestuje twoje ustawienia. A probowales bawic sie menu serwisowym?Tam tez mozna poustawiac obraz. Jesli chodzi o brzeczenie to niestety w moim tez to jest. Mysle ze to jest cos zwiazanego z zasilaniem podswietlenia matrycy moze jakis transformator czy cos takiego. Ogolnie zastanawialem sie tez nad kupnem samsunga 37a651 ale tez slyszalem ze glosno chodzi takze doszedlem do wniosku ze do kwoty 3 tys to chyba wszystkie te telewizory sa takie same:D
 

krissk

New member
Jak się wchodzi do menu serwisowego? Mam jeszcze jedno pytanie, zauważyłem, że np. podczas oglądania skoków narciarskich czy meczów piłki nożnej gdy np. kamera się przesuwa to na obrazie pojawiają się w różnych miejscach tak jakby plamy, które po chwili znikają, dodam, że ma to miejsce tylko przy szybszym przesuwaniu kamery. Nie wiem może LCD tak już mają, może to smużenie ? Najłatwiej to zaobserwować np. gdy jest jasne tło i kamera się przesuwa. Też tak masz ?
 

wesdam

New member
Do menu serwisoweg wchodzi sie poprzez nacisniecie przycisku ok na pilocie i telewizorze w jednym czasie. Tylko przed zmianami radze zapisac sobie fabryczne parametry bo jak zacznie sie z nich mieszac to opcja przywrócenia ustawień fabrycznych ich nie zresetuje. Co do plam to nic takiego nie zauważyłem narazie może dlatego że jeszcze skokow nie ogladalem:D
 

krissk

New member
Jeśli będziesz oglądał np. mecz piłki nożnej to zwróć uwagę na to zjawisko, może się czepiam, ale na CRT wcześniej takiego zjawisjka nie miałem ale może LCDki już tak mają...
 

krissk

New member
Wiesz może czy jest w naszym modelu funkcja automatycznego zmienienia formatu na 16:9 gdy leci letterbox ??? Szukałem ale jakoś nie znalazłem i wkurza mnie przełączanie za każdym razem a do tego jeśli weźmie się zoom2 to ma skopane to powiększanie bo ucina tylko u góry a resztę trzeba ręcznie przestawiać :(
 

gwrob

New member
Jeśli będziesz oglądał np. mecz piłki nożnej to zwróć uwagę na to zjawisko, może się czepiam, ale na CRT wcześniej takiego zjawisjka nie miałem ale może LCDki już tak mają...
Hej, kupiłem 2 dni temu 37LH4000 i na szarym zdjęciu (50%) widać mniej więcej pośrodku pionową lekką plamę/zabrudzenie. Dostrzegam to np. podczas meczu na EurosportHD przy ruchu kamery. Dzwonię dzisiaj do LG i do sklepu. Poza tym wszystko jest O.K.

gwrob
 
Do góry