LG 37LF2510 + PC + HDMI - brak dźwięku

alfred121

New member
Witam

Jestem szczęśliwym posiadaczem telewizora LG 37LF2510.

Kupiłem dzisiaj w sklepie kabel HDMI Golden Cable v 1.3 b za 90 zł.

Z tyłu Telewizorka mam 2 wejścia HDMI, podłączyłem kabel do wejścia pierwszego a drugi koniec do wejścia HDMI mojej karty graficznej Geforce 9500 GT. po zabawie w ustawieniach monitorów, ustawiłem aby obraz był jedynie na telewizorze. Od komputera odpiąłem wszystkie głośniki, słuchawki, i pojawił się problem w telewizorze nie ma dźwięku, a powinien. Sporo czytałem na ten temat bawiłem się ściągnąłem sterowniki nForce_HDA_10.3.00.23_international, HDMI-R203 ale nadal w menedżerze urządzeń w kontrolerach dźwięku nie mam Nvidia HDMI czy coś w tym stylu.

Po podłączeniu głośników, przy obrazie na TV dźwięk jest w głośnikach zamiast w TV. W tv w ustawieniach audio jedyną ciekawą opcją jest cyfr. wyjście audio : PCM oraz SRS TruSurround XT : wył

Właściwości z everest:

Dźwięk PCI
Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1] PCI

Dźwięk windowa: Realtek HD Audio output itp.


Za jakąkolwiek pomoc z góry dziękuje.

Pozdrawiam
 

LUPO78

Banned
viste jak byś miał to bym wiedział,ale na pasku szybkiego uruchamiania masz ikonę głośnik najedź na nią i przyciśnij prawym klawiszem powinien wyskoczyć napis (mikser głośności,urządzenie do odtwarzania,urządzenie do nagrywania,dźwięk)wciśnij urządzenie do odtwarzania i przestaw na zewnętrzne urządzenie hdmi-oczywiście jeżeli będziesz miał taką możliwość jak opisałem jeżeli nie to zostaje ci metoda prób,błędów i kombinowania może się w końcu uda odpalić fonię ;) ;) ;)
 

Tomcio-Paluszek

New member
Również w KMPlayer można puścić dźwięk bezpośrednio na HDMI.
Osobiście mając ten sam model TV przestałem używać HDMI na rzecz odtwarzania z USB :)
 
Do góry