LG 32LG600 ścisniety obraz

allegroslu

New member
Sprawa moze wydac sie latwa, ale w rzeczywistosci jest poj****a. Ostatnio zakupilem dekoder N i ten telewizor lcd. Ustawiam w opcjach obrazu telewizora funkcje 16:9, w opcjach dekodera obraz panoramiczny, ale nadal obraz jest sciskany od gory na kazdym kanale. Mozna to rozroznic chociazby po tym, ze logo tvnu jak i innych telewizji z okraglymi logami, ze obraz jest sciskany. Do podlaczenia dekodera uzylem kabelkow component(podobno lepsza jakosc obrazu i dzwieku). Czy ktos ma jakis pomysl? Bo kurw**a mnie bierze jak patrze na takie splaszczone ryje, a nie bede ogladal przez format 4:3 bo bylaby to zbrodnia na telewizorze 32' lcd. Z góry dziekuje za pomoc.
 

dolarrr

New member
Mogę się mylić, ale z tego co pamiętam to tvn nie nadaje 16:9, także nic nie zrobisz, sprawdź na tvn24, style czy tam meteo bo te juz są w panoramicznym. Jedyne to chyba uzbroić się w cierpliwość i czekać, aż wszystie stacje zmienią standart.
 

toffikos81

New member
jezeli masz lg6000, bo nie wiem czy byl model 600 to mozna w Q. Menu ustawic proporcje ekranu na zoom 2 i dostosowac po swojemu w ustawieniach zoom tylko ze rozne kanaly maja rozne paski, wiec trzeba co chwile poprawiac... ja mam cyfrowe UPC i jest to samo, niewiele kanalow nadaje 16/9 sprawdz tvn-y, bo Polsatu raczej nie masz:p
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
skorzystaj z ustawień w tunerze N-ki. Wybierz odpowiednie formatowanie.
Powinieneś mieć pełny obraz na ekranie.
 
Do góry